Ухвала від 30.04.2025 по справі 757/19818/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19818/25-к

пр. 1-кс-18550/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , адвокатів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування,-

ВСТАНОВИВ:

до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_3 , погоджене заступником Генерального прокурора ОСОБА_8 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № №12023000000002047 від 02.11.2023 до шести місяців, тобто до 05.08.2025.

В обґрунтування доводів клопотання, слідчий зазначив, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002047 від 02.11.2023 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 307 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до статті 33 Конституції України закріплено право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України, вільно залишати її територію, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Відповідно до статті 64 Конституції України, дане право може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану із зазначенням строку дії цих обмежень.

24.02.2022 о 04 год. 30 хв. російська федерація перейшла до відкритої збройної агресії проти України, що супроводжується безпрецедентними за своїм цинізмом і жорстокістю воєнними злочинами, злочинами проти людяності, злочинами геноциду та ядерним шантажем, внаслідок якої порушено загальновизнані норми та принципи міжнародного права: територіальна цілісність і непорушність кордонів суверенної держави, незастосування сили чи погрози силою проти територіальної цілісності чи політичної незалежності.

У зв?язку з військовою агресією російської федерації проти України 24.02.2022 Указом Президента України ОСОБА_9 № 64/2022 на підставі пропозиції ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.

Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII (в редакції від 19.02.2022) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов?язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Пунктом 3 Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Указом Президента України та Верховного головнокомандувача Збройних сил України ОСОБА_10 від 24.02.2022 № 64/2022 та Закону України «Про затвердження Указу президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ введено воєнний стан на всій території України, який Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 28.10.2024 №740/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», продовжено строк дії воєнного стану на всій території України із 05 години 30 хвилин 10 листопада 2024 року строком на 90 діб.

Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» у зв?язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку зокрема: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу; здійснення призову військовозобов?язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , інших військових формувань України.

Згідно Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 2105-ІХ від 03.03.2022 відповідно до якого загальна мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.

В подальшому, згідно Указу Президента України від 14.01.2025 №27/2025 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», було продовжено загальну мобілізацію на 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.

Згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров?я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а відповідно до ст. 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років та 65 років в залежності від рангу.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану як встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в?їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Відповідно до пункту 6 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, може бути встановлено у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Також, у період воєнного стану порядок перетину кордону для громадян України регламентується Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», Законом України «Про порядок виїзду в України і виїзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року із змінами і доповненнями (зокрема ст. 23), «Правилами перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

Відповідно до зазначених нормативних актів на період воєнного стану чоловікам - громадянам України віком від 18-60 років обмежено виїзд за межі України.

Разом з тим, п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правила) передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Таким чином, виходячи зі змісту зазначених вище положень законодавства, на період дії в Україні правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, виїзд за межі України обмежено, а також встановлено вичерпний перелік осіб, передбачений п.п. 2.1-2.13 Правил, які мають право такого виїзду із чітко визначеними підставами для його здійснення.

Так, у невстановленому досудовим розслідуванням час та місці, у ОСОБА_6 , який обізнаний із запровадженням на території України воєнного стану та проведенням загальної мобілізації, всупереч вказаних вимог законодавства, виник злочинний умисел на організацію незаконного переправлення громадян України чоловічої статі призовного віку через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з метою незаконного збагачення, у листопаді 2024 року ОСОБА_6 , знаходячись у невстановленому досудовим розслідуванням місці, в ході телефонної розмови з ОСОБА_11 повідомив останньому, що за грошові кошти в розмірі 20 000 доларів США він може організувати безперешкодний перетин чоловіками, призовного віку, державного кордону України електропотягом через пункт пропуску для виїзду до Угорщини.

На вказану пропозицію ОСОБА_11 , діючи в межах конфіденційного співробітництва з правоохоронними органами, повідомив, що йому відома особа, яка є військовозобов'язаним та має намір перетнути державний кордон України, всупереч встановленого законом порядку.

В подальшому, 03.02.2025 ОСОБА_6 , під час телефонної розмови вказав ОСОБА_11 що той, разом із особою, яка має намір незаконно перетнути державний кордон України, повинен прибути 04.02.2024 о 09 год. 00 хв. до залізничного вокзалу м. Мукачево Закарпатської області, де цій особі буде передано проїзний квиток на електропотяг та їй в подальшому буде забезпечений безперешкодний перетин Державного кордону України. При цьому ОСОБА_6 повідомив ОСОБА_11 про необхідність надіслати йому на телефон фотознімок паспорту громадянина України для виїзду за кордон особи, бажаючої перетнути кордон, для придбання проїзного документу на її ім'я, а також повідомив, що грошові кошти в розмірі 20 000 доларів США ОСОБА_11 має передати йому особисто після організації перетину кордону.

Виконуючи вказівки ОСОБА_6 , ОСОБА_11 03.02.2025 надіслав йому на мобільний телефон фотознімок паспорту громадянина України для виїзду за кордон на ім?я ОСОБА_12 , який також був залучений до конфіденційного співробітництва.

В подальшому 04.02.2025 о 08 год. 30 хв. ОСОБА_11 та ОСОБА_12 прибули у заздалегідь визначене ОСОБА_6 місце - залізничний вокзал у м. Мукачево Закарпатської області. Перебуваючи у зазначеному місці ОСОБА_11 , близько 08 год. 53 хв. 04.02.2025, отримав від невстановленої досудовим розслідуванням особи, на яку вказав ОСОБА_6 , проїзний документ АЕ 000436 на електропотяг № 033 сполученням м. Мукачево - м. Захонь (Угорщина) на ім?я ОСОБА_13 .

Отриманий від невстановленої особи проїзний квиток, ОСОБА_11 передав ОСОБА_12 , який в свою чергу, виконуючи дії, вказані ОСОБА_6 , як необхідні для перетину державного кордону України, 04.02.2025 близько 10 год. 05 хв. зайшов до вагону електропотягу № 033 сполученням м. Мукачево - м. Захонь (Угорщина) та зайняв вказане у проїзному квитку місце.

По прибуттю вказаного електропотягу в 11 год. 32 хв. 04.02.2025 на вокзал у м. Чоп, за адресою: АДРЕСА_1 , невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 , які зайшли в електропотяг, був проведений паспортний контроль ОСОБА_12 та в порушення вимог діючого законодавства, забезпечений його незаконний безперешкодний перетин державного кордону України у напрямку виїзду. Зокрема, о 11 год. 57 хв. всі службові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 вийшли з електропотягу та він зачинивши двері почав рух в бік державного кордону України, проте був зупинений працівниками правоохоронних органів.

Одночасно з цим, ОСОБА_6 04.02.2025 по телефону повідомив ОСОБА_11 про місце їх зустрічі за адресою: АДРЕСА_2 для передачі йому грошових коштів в сумі 20 000 доларів США, як оплату організованих ним дій з незаконного перетину державного кордону України ОСОБА_12 . Прибувши за вказаною адресою, 04.02.2025 ОСОБА_11 о 12 год. 01 хв. передав ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 20 000 доларів США.

Після вчинення дій направлених на організацію незаконного перетину державного кордону ОСОБА_12 та отримання грошових коштів в розмірі 20 000 доларів США 04.02.2025 о 12 год. 03 хв. ОСОБА_6 було затримано працівниками правоохоронних органів.

Крім того, протягом вересня 2024 року, ОСОБА_14 , використовуючи воєнний стан, введений на території України через збройну агресію російської федерації проти України та заборону виїзду за кордон громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, діючи за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, запропонувала організувати незаконне переправлення через державний кордон України особи призовного віку - громадянина України ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з метою уникнення останнім мобілізації.

Надалі, на виконання свого злочинного умислу та бажаючи досягнути злочинного результату, ОСОБА_14 зустрілась з ОСОБА_15 в місті Ужгород, де запропонувала, посприяти останньому у перетині державного кордону України із Угорщиною, на що останній погодився.

В подальшому, 24.10.2024 ОСОБА_14 , діючи на виконання свого злочинного умислу, повторно зустрілася з громадянином України ОСОБА_15 , якому повідомила, що його переправлення через державний кордон України буде здійснюватися залізничним транспортом в обхід прикордонного та митного контролів, а саме: після того як вона придбає квиток на потяг сполученням Мукачево - Захонь, слідуючи на якому, без проходження прикордонного та митного контролю він перетне державний кордон України.

При цьому, ОСОБА_14 чітко проінструктувала ОСОБА_15 про те, що з метою конспірації та недопущення викриття правоохоронними органами, останній повинен чітко дотримуватись інструкцій під час слідування потягом, виключити мобільний телефон та мати при собі лише маленьку сумку з особистими документами та коштами необхідними для проживання на території Угорщини.

04.02.2025 близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_14 зустрілася з ОСОБА_15 на залізничному вокзалі в м. Мукачево, де передала останньому квиток на потяг № 033 сполученням Мукачево - Захонь Угорщина у вагоні № 23 місце 041, на якому останній об 11 год 20 хвилин вирушив з м. Мукачево. Прибувши на залізничну станцію Чоп, ОСОБА_15 за невстановлених досудовим розслідуваннях обставин пройшов прикордонний паспортний контроль, після чого на вказаному потязі продовжив рух в напрямку державного кордону України з Угорщиною, однак його спроба незаконного перетину державного кордону України була припинена працівниками правоохоронного органу.

05.02.2025 ОСОБА_6 повідомлений про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

07.02.2025 ОСОБА_7 повідомлена про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями, сприянню їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України.

01.04.2025 постановою заступника Генерального прокурора ОСОБА_8 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000002047 від 02.11.2023 продовжений до трьох місяців, тобто до 05.05.2025.

Строк досудового розслідування закінчується 05.05.2025, однак, досудове розслідування неможливо закінчити у зазначений строк, оскільки для цього потрібно провести ряд процесуальних та слідчих дій.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання, посилаючись на викладені у ньому доводи.

Адвокат ОСОБА_5 та підозрюваний ОСОБА_7 в судовому засіданні при вирішенні клопотання поклались на розсуд суду.

Адвокат ОСОБА_4 та підозрюваний ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечували щодо задоволенні клопотання.

Строк досудового розслідування, який закінчується 05.05.2025, однак завершити його до цього терміну не представляється можливим, оскільки для повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні необхідно виконати наступні слідчі та процесуальні дії, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме: провести слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії направлені на встановлення всіх осіб, причетних до організації незаконного переправлення ОСОБА_12 та ОСОБА_15 через державний кордон України; повідомити інших причетних до злочинів осіб про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, які розслідуються у кримінальному провадженні, провести необхідні слідчі дії за участю підозрюваних та ініціювати обрання відносно них запобіжних заходів; провести розсекречування протоколів раніше проведених негласних слідчих (розшукових) дій та долучити їх до матеріалів кримінального провадження; провести огляд всіх речей, вилучених під час проведення обшуків у даному кримінальному провадженні, провести систематизацію та проаналізувати наявну в них інформації; отримати тимчасовий доступ до документів - інформації, що перебуває у володінні операторів мобільного зв'язку, провести огляди отриманої інформації, встановити телефонні з'єднання підозрюваних та інших причетних до злочинів осіб під час підготовки та вчинення кримінальних правопорушень; отримати висновки раніше призначених шести криміналістичних експертиз звукозапису, однієї автотоварознавчої та однієї портретної експертизи, які перебувають на виконанні в експертних установах; після розтаємнення решти протоколів, складених за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, призначити криміналістичні експертизи для дослідження носіїв інформації, де містяться відомості, отримані під час їх проведення; за необхідності, провести одночасні допити між підозрюваними та іншими учасниками кримінального провадження; провести інші процесуальні, слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії, необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні; з урахуванням зібраних матеріалів та доказів у кримінальному провадженні вирішити питання щодо остаточної кваліфікації дій підозрюваних та повідомлення про підозру іншим особам, докази про причетність яких отримані під час досудового розслідування; за результати проведення процесуальних дій вирішити питання про необхідність проведення додаткових слідчих (розшукових) дій з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження. На основі зібраних доказів скласти повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та вручити підозрюваним у вказаному провадженні; виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які необхідні для закінчення досудового розслідування у даному провадженні.

Згідно ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно, ч. 3 ст. 219 КПК України, з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене: 1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу; 2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім; 3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу; 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Відповідно ч. 2 ст. 294 КПК України, якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пунктах 1 і 2 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений прокурором у межах строку, встановленого пунктом 1 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Ч. 4 ст. 294 КПК України передбачає, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Згідно ст. 295-1 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Відповідно ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Заслухавши пояснення слідчого, адвокатів та підозрюваних, вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов висновку, що додатковий строк є необхідним для проведення необхідних слідчих і процесуальних дій, які не могли бути завершені раніше з об'єктивних причин та через специфіку вчиненого кримінального правопорушення.

За викладених обставин подане клопотання слід задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023000000002047 від 02.11.2023 до шести місяців, тобто до 05.08.2025.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1