1Справа № 335/3592/25 2/335/2003/2025
14 травня 2025 року м. Запоріжжя
Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого - судді - Воробйова А.В., за участю секретаря судового засідання Колесник Д.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Акціонерного товариства «Акцент - Банк » до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В провадженні Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя перебуває цивільна справа за позовною заявою Акціонерного товариства «Акцент - Банк » до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
12.05.2025 року до суду надійшла заява від представника позивача АТ « Акцент-Банк» Шкапенка О.В., про відмову від позову, відповідно до якої він просить провадження у справі за даним позовом закрити у зв'язку з погашенням відповідачем поточної заборгованості за договором, з наслідками закриття провадження по справі, передбаченими ст.206 ЦПК України ознайомлений.
Учасники справи в судове засідання не з'явилися.
Згідно ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи в межах вирішуваного питання, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 43 цього Кодексу позивачвправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до ч. 3 ст.206 ЦПК України у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Як випливає з поданої письмової заяви, позивач відмовився від позову, наслідки відмови від позову та закриття провадження йому зрозумілі.
Підстав для не прийняття відмови від позову судом не встановлено.
Враховуючи наведені обставини, суд доходить висновку про необхідність прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі за п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 255, ст.ст. 260, 261 ЦПК України, суд,-
Прийняти відмову від позову позивача Акціонерного товариства «Акцент - Банк » до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Закрити провадження по цивільній справі за позовомАкціонерного товариства «Акцент - Банк » до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.В.Воробйов