Справа № 333/3926/25
Провадження №1-кс/333/1658/25
09 травня 2025 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Василівської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , старшого слідчого СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 , розглянувши у залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №12025082190000077, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України стосовно ОСОБА_5 та додані до нього матеріали, -
07.05.2025 року старший слідчий СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 звернулася до Комунарського районного суду м. Запоріжжя із клопотанням про арешт майна підозрюваного ОСОБА_5 .
Обґрунтовуючи вказане клопотання слідчий вказала, що слідчим відділенням Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12025082190000077, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Органом досудового розслідування встановлено, що згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Незалежність України визнали держави світу, серед яких і російська федерація.
24.02.2022 року президент рф публічно оголосив про рішення розпочати повномасштабну військову агресію проти України.
Так, 24.02.2022 року, на виконання вищевказаних наказів військово-політичного керівництва рф, військовослужбовці збройних формувань рф, шляхом збройної агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України, у тому числі міста Василівка Василівського району Запорізької області.
24.02.2022 року Указами Президента України у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України, затверджених Верховною радою України, зокрема з 05 години 30 хвилин 08.02.2025 року строком на 90 діб.
Починаючи з 26.02.2022 року територія м. Василівка Василівської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області тимчасово окуповано збройними формуваннями держави-агресора російської федерації, що визначено Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України № 75 від 25.04.2022 «Про затвердження Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій aбo які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 06.12.2022 року», та в подальшому Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України від 22.12.2022 року № 309 (зі змінами станом на 29.11.2024) Василівську міську територіальну громаду Василівського району Запорізької області віднесено до вказаного переліку територіальних громад, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року (в редакції від 08.05.2024 року, далі за текстом - Закон №1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасово окупованою територією, відповідно до п.7 ч.1 ст.1-1 Закону №1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Крім того, відповідно до п. 6 ст. 1 Закону: окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російської федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Після остаточної військової окупації Василівської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області, у період часу з 26.02.2022 року, представниками збройних формувань держави-агресора рф всупереч порядку, встановленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим діючим нормативно-правовим актам, за підтримки місцевих мешканців, які підтримали військове вторгнення на територію України та інших лояльних до держави-агресора рф верств населення, цілеспрямовано створено військову окупаційну адміністрацію у м. Василівка Запорізької області - мовою оригіналу «Военно-гражданская администрация Васильевского района Запорожской области».
Відповідно до Указу №145-у від 02.06.2023 "временно исполняющего обязаности губернатора Запорожской области ОСОБА_6 "О некоторых вопросах организации местного самоуправления в Запорожской области" на території «Васильевского муниципального округа» був створений орган місцевого самоврядування - «Васильевский окружной совет депутатов», відповідно до ст. 9 Закону є незаконним. «Васильевский окружной совет депутатов», 29.09.2023 року внесений до - «Единного государственного реестра юридических лиц» держави-агресора рф, як окрема юридична особа - «Васильевский окружной совет депутатов», (юридична адреса: Запорізька область, м. Василівка, вул. Чекістів,1 номер «Основной государственный регистрационный номер» 1239000010402).
Відповідно до (мовою оригіналу) - «Решения № 11/83-1 от 21.06.2023 Избирательной комиссии Запорожской области «О проведении голосования на выборах депутатов Законодательного Собрания Запорожской области первого созыва, а также на выборах депутатов представительных органов муниципальных образований в Запорожской области первого созыва, назначенных на 10 сентября 2023 года, в течении нескольких дней подряд» окупаційною владою держави-агресора призначені незаконні вибори на тимчасово окупованій території Запорізької області на 10.09.2023.
Так, громадянин України ОСОБА_5 перебуваючи на території м. Василівка Василівської міської територіальної громади Запорізької області, яка з 26.02.2022 року і на час повідомлення про підозру є тимчасово окупованою територією представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації, приблизно у період часу, з серпня по вересень 2023 року, діючи умисно, маючи проросійські погляди, усвідомлюючи протиправність своїх дій, добровільно прийняв участь у виборах як кандидат в депутати від політичної партії держави-агресора рф мовою оригіналу - «Единая Россия» до незаконного органу влади, мовою оригіналу - «Васильевского окружного Совета депутатов», створеного на тимчасово окупованій території.
Далі, 10.09.2023 року, ОСОБА_5 був обраний депутатом першого скликання від політичної партії держави-агресора рф мовою оригіналу - «Единая Россия» у незаконний орган влади мовою оригіналу - «Васильевского окружного Совета депутатов», створений на тимчасово окупованій територіїм. Василівка, Василівської міської територіальної громади Запорізької області, який 29.09.2023 року внесений до мовою оригіналу - «Единного государственного реестра юридических лиц» держави-агресора рф, як окрема юридична особа мовою оригіналу - «Васильевский окружной совет депутатов», (юридична адреса: Запорізька область, м. Василівка, вул. Чекістів,1 номер «Основной государственный регистрационный номер» 1239000010402).
В подальшому, ОСОБА_5 , будучи обраним депутатом першого скликання до незаконного органу влади мовою оригіналу - «Васильевский окружной Совет депутатов», діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої представниками збройних формувань держави агресора рф, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Василівка Василівської міської територіальної громади Запорізької області, прийняв участь у проведенні, мовою оригіналу - «второго заседания первого созыва Васильевского окружного Совета депутатов», відповідно рішення № 5, мовою оригіналу, «Об утверждении персонального состава постоянных комиссий Васильевского окружного Совета депутатов первого созыва», де його за добровільної згоди призначено, мовою оригіналу - «членом постоянной комиссии по по бюджетным вопросам и вопросам промышленности».
22.04.2025 року слідчим за погодженням із прокурором Василівської окружної прокуратури Запорізької області було складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.111-1 КК України.
Санкція вказаної статі Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_5 на праві власності належать земельна ділянка, загальною площею 0,1964 га, з кадастровим номером 7322583000:02:001:0009; транспортний засіб - автомобіль марки «MITSUBISHI GRANDIS», 2008 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 .
З метою забезпечення конфіскації майна слідчий просить у своєму клопотання накласти арешт на вищевказане майно.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_7 повністю підтримала своє клопотання, просила його задовольнити.
Прокурор ОСОБА_8 зазначила, що на цей час маються усі підстави для задоволення клопотання слідчого: доведено доказами про обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, санкцією якого передбачена конфіскація майна. Також ОСОБА_5 належить певне нерухоме майно, на яке необхідно накласти арешт.
Вислухавши доводи слідчого та прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадженні, додані до клопотання слідчого, в їх сукупності, суд дійшов до такого.
Клопотання слідчого про арешт майна підозрюваного ОСОБА_5 оформлене відповідно до вимог ст. 171 Кримінального процесуального кодексу України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження.
У судовому засіданні встановлено, що 18.03.2025 року до ЄРДР були внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.5 ст.111-1 КК України, тобто у добровільному обранні громадянина України до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території (кримінальне провадження №12025082190000077).
18.03.2025 року постановою заступника керівника Василівської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_9 призначено групу прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, у складі: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 , старший групи - ОСОБА_8 .
Відповідно до витягу з ЄРДР (станом на 18.03.2025 року) слідчі, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025082190000077: ОСОБА_4 .
19.03.2025 року постановою прокурора ОСОБА_8 визначено підслідність кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12025082190000077, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, за УСБУ в Запорізькій області.
21.03.2025 року постановою заступника керівника Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_12 у вказаному кримінальному провадженні призначено групу прокурорів, у складі: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , старший групи - ОСОБА_16 .
07.04.2025 року постановою заступника керівника Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_12 здійснення подальшого досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025082190000077, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, доручено іншому органу досудового розслідування - СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області.
09.04.2025 року постановою заступника керівника Василівської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_9 призначено групу прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, у складі: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 , старший групи - ОСОБА_8
09.04.2025 року постановою начальника СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області призначено у кримінальному провадженні №12025082190000077 міжрайонну групу слідчих з числа слідчих слідчих відділень Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області, у складі: ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_4 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , старший групи - ОСОБА_23 .
10.04.2025 року постановою старшого слідчого ОСОБА_4 залучено експерта Запорізького НДЕКЦ МВС України з правом проведення комп'ютерно-технічної експертизи за експертною спеціальністю 10.9 «Дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів» до участі у вищевказаному кримінальному провадженні.
22.04.2025 року у кримінальному провадженні №12025082190000077старшим слідчим ОСОБА_4 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, проте вручити його у день складення, відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України, не надалося можливим у зв'язку з переховуванням ОСОБА_5 від органів досудового розслідування на тимчасово окупованій території України.
Зокрема, відповідно до вимог ст. ст. 111, 112, 135 та 136 КПК України, в номері газети Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» № 82 (8007) за 22.04.2025 року та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 22.04.2025 року опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_5 за ч.5 ст. 111-1 КК України та повістки про виклики для допиту в якості підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій на 26.04.2025 року, 28.04.2025 року, 29.04.2025 року.
Також, в номері газети Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» № 87 (8012) за 30.04.2025 року та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 30.04.2025 року опубліковано повістки про виклики для вручення письмового повідомлення про підозру, допиту в якості підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій на 05.05.2025 року, 06.05.2025 року, 07.05.2025 року.
У вказані дати до слідчого відділення Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області підозрюваний ОСОБА_5 не з'явився.
25.04.2025 року постановою старшого слідчого ОСОБА_4 доручено Південно-Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити захисника підозрюваному ОСОБА_5 , для здійснення захисту за призначенням.
Відповідно до доручення №003-280001257 від 25.04.2025 року, Південно-Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги призначив адвоката ОСОБА_33 для здійснення представництва інтересів ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12025082190000077.
29.04.2025 року письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 вручено захиснику ОСОБА_34 .
07.05.2025 року постановою старшого слідчого ОСОБА_4 підозрюваний ОСОБА_5 оголошений у розшук у кримінальному провадженні №12025082190000077.
Ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя у справі №333/3926/25 від 09.05.2025 (провадження: 1-кс/333/1652/25) надано дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_5 з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, строком до 09.11.2025 року включно.
Згідно інформації, отриманої з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності натне рухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна ОСОБА_5 на праві власності належить земельна ділянка з кадастровим номером 7322583000:02:001:0009, площею 0,1964 га, розташовану за адресою: Чернівецька область, Кіцманський район, с. Нові Драчинці (реєстраційний номер об'єкта №1536524573225).
Відповідно до довідки про оціночну діяльність об'єкта нерухомості №201-20250503-0009624898 від 03.05.2025 року, оціночна вартість вказаної земельної ділянки - 148 168,95 грн.
Згідно відповіді Територіального сервісного центру МВС №2341, за ОСОБА_5 зареєстровано транспортний засіб «Mitsubishi Grandis», 2008 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 .
Відповідно до вимог ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частина друга вказаної статті передбачає, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч.5 ст.170 КПК України, у випадку передбаченому п.3 ч.2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного за наявності достатніх даних вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна (ч. 10 ст. 170 КПК України).
Відповідно до вимог ч.11 ст.170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
На цей час ОСОБА_5 є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Таким чином, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України і можливість призначення останньому такої міри покарання як конфіскація майна у разі визнання ОСОБА_5 винуватим у скоєнні зазначеного кримінального правопорушення.
Водночас, слідчий суддя зауважує, що на даному етапі провадження він не вирішує ті питання, які повинен вирішувати під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення.
Вважаю, що заявлена слідчим мета - забезпечення конфіскації майна як виду покарання може бути досягнута через застосування саме такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.
На переконання суду, слідчим доведено наявність правових підстав для накладення арешту на майно ОСОБА_5 , яке зазначене у клопотанні слідчого, необхідність накладення якого обґрунтовано обумовлена потребою забезпечення конфіскації майна як міри покарання та запобігання можливості його відчуження чи передання на користь третіх осіб з метою приховування, що виправдовує таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження. Також, вважаю, що слідчим доведено наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України.
Під час вирішення питання про арешт вказаного майна, слідчий суддя враховує: правову підставу для арешту майна, вказану у клопотанні; відсутність негативних наслідків арешту цього майна для будь-яких осіб, у т.ч. для власника майна, а також можливість підозрюваного здійснити відчуження вказаного майна з метою його приховування та уникнення такого виду покарання як конфіскація майна у разі винесення судом обвинувального вироку.
Згідно ч.4 ст.173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна, при цьому зобов'язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Дані про зайняття ОСОБА_5 підприємницькою діяльністю, а також використання зазначеного у клопотанні майна для цього, відсутні.
З урахуванням принципу розумності та співрозмірності, слідчий суддя дійшов до переконання, що незастосування даного заходу забезпечення кримінального провадження (арешту) може призвести до відчуження майна підозрюваним та дієво застосувати такий вид покарання як конфіскація майна у разі засудження ОСОБА_5 за ч.5 ст. 111-1 КК України, тому, на думку слідчого судді, необхідно на майно, що належить підозрюваному ОСОБА_5 накласти арешт із забороною його розпорядження.
Доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна слідчим суддею не встановлено.
Згідно з положеннями ст. 1 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, кожна фізична або юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Аналогічні принципи закріплені і у законодавстві України. Відповідно до ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Вимогами ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування своїм майном.
Застосування заходу забезпечення у вигляді арешту майна у вказаний спосіб, на думку суду, відповідає належній правовій процедурі та завданням кримінального провадження.
За вказаних обставин певне тимчасове втручання в реалізацію права власності підозрюваного, яке прямо передбачено законом, не суперечить змісту статті 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки переслідує легітимну мету в суспільних інтересах розгляду кримінального провадження, з дотриманням справедливого балансу інтересів.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 170-175, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №12025082190000077, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- земельну ділянку з кадастровим номером 7322583000:02:001:0009, площею 0,1964 га, розташовану за адресою: Чернівецька область, Кіцманський район, с. Нові Драчинці (реєстраційний номер об'єкта №1536524573225);
- транспортний засіб «Mitsubishi Grandis», 2008 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 із забороною розпоряджитися вказаним майном.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Запорізького апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Ухвала підлягає негайному виконанню в частині накладення арешту з моменту її оголошення. Подання апеляційної скарги не зупиняє її виконання.
Повний текст ухвали складено 13.05.2025 року.
Слідчий суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя ОСОБА_1