Справа № 342/292/25
Провадження № 3/342/108/2025
15 травня 2025 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі судді Андріюк І.Г., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , керівника ВКФ «Оріана»,
за ч.1 ст.163-2 КУпАП,
ОСОБА_1 , керівник ВКФ «Оріана», несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) - сплати єдиного податку з юридичних осіб: по терміну сплати 19.11.2024 року сплачено 30.01.2025, порушивши п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (із змінами та доповненнями).
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав, підтвердивши несвоєчасне подання платіжного доручення про сплату податків.
Суд, вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, зазначає наступне.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Надані суду матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-2 КУпАП, містять:
протокол про адміністративне правопорушення №464 від 14.03.2025 року;
акт про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів ВКФ «Оріана»;
копію листа Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, адресованого ОСОБА_1 від 18.03.2025;
копію повідомлення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, адресованого ВКФ «Оріана»;
копію акту про неявку ОСОБА_1 для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 14.03.2025;
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 464 від 14.03.2025 ОСОБА_1 , керівник ВКФ «Оріана», несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) - сплати єдиного податку з юридичних осіб: по терміну сплати 19.11.2024 року сплачено 30.01.2025, порушивши п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (із змінами та доповненнями)..
Згідно акту про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів ВКФ «Оріана» встановлено порушення термінів сплати (перерахування) податків, зборів, платежів по єдиному податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, згідно якого граничний термін сплати 19.11.2024, фактично сплачено 30.01.2025.
Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом. Суму податкового зобов'язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов'язаний сплатити до/або на день подання митної декларації. Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відповідно до ч.1 ст.163-2 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності з положеннями ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до статті 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, адміністративне стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.
Відповідно до ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, оскільки він, як керівник ВКФ «Оріана», порушив порядок ведення податкового обліку: несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) - сплати єдиного податку з юридичних осіб: по терміну сплати 19.11.2024 року сплачено 30.01.2025.
Разом з тим, згідно з вимогами ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Пунктом 7 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що часом вчинення адміністративного правопорушення, як зазначено у протоколі, є 31.01.2025, правопорушення не є триваючим, на час розгляду справи в суді закінчився строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, відтак провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Враховуючи, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП слід закрити, а судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення, то судовий збір слід віднести на рахунок держави.
На підставі наведеного, керуючись ст.40-1, ч.1 ст. 163-2, 221, 247-249, 268, 283-285, 294 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Андріюк І.Г.