Постанова від 15.05.2025 по справі 581/315/25

Справа № 581/315/25

Провадження № 3/581/145/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2025 року селище Липова Долина

Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В.,

з участю секретаря судового засідання Самілик Н.М.,

у присутності прокурора Микитовського С.О. (в режимі відеоконференції),

особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду матеріали справи про адміністративні правопорушення стосовно

ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Артюхівка Роменського району Сумської області, проживає та зареєстрована по АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , працює медичним директором КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради,

про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-7 та частиною 2 статті 172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

30 квітня 2025 року до суду від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшло чотирнадцять справ про адміністративні правопорушення зі складеними стосовно ОСОБА_1 протоколами про адміністративні правопорушення, що передбачені частинами 1 та 2 статті 172-7 КУпАП.

Оскільки сформовані за вказаними протоколами справи про адміністративні правопорушення надійшли до суду, як окремі матеріали, враховуючи вимоги частини 2 статті 36 КУпАП, вважаю необхідним об'єднати їх в одне провадження.

Частина перша статті 172-7КУпАП передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частина друга статті 172-7 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції»:

приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;

реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Підпункт «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» вказує, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема посадові особи юридичних осіб публічного права.

Частиною 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Стаття 41 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.

1. 26 липня 2023 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 26 липня 2023 року № 100-к/тр та № 102-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

2. 26 липня 2023 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 26 липня 2023 року № 100-к/тр та № 102-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

3. 28 вересня 2023 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії і надбавки, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 28 вересня 2023 року № 140-к/тр та «Про встановлення надбавки» № 143-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

4. 28 вересня 2023 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії і надбавки, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 28 вересня 2023 року № 140-к/тр та «Про встановлення надбавки» від 28 вересня 2023 № 143-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

5. 27 лютого 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказу «Про преміювання працівників» від 27 лютого 2024 року № 20-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

6. 27 лютого 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказу «Про преміювання працівників» від 27 лютого 2024 року № 20-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

7. 27 серпня 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 27 серпня 2024 року № 110-к/тр та № 111-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

8. 27 серпня 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 27 серпня 2024 року № 110-к/тр та № 111-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

9. 27 вересня 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказу «Про преміювання працівників» від 27 вересня 2024 року № 123-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

10. 27 вересня 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказу «Про преміювання працівників» від 27 вересня 2024 року № 123-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

11. 29 жовтня 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказу «Про преміювання працівників» від 29 жовтня 2024 року № 137-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

12. 29 жовтня 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказу «Про преміювання працівників» від 29 жовтня 2024 року № 137-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

13. 28 листопада 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення в частині здійснення оцінки своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 28 листопада 2024 року № 155-к/тр та № 156-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП.

14. 28 листопада 2024 року т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, прийнявши рішення про оцінку своєї роботи та визначення собі конкретного розміру премії, шляхом видачі наказів «Про преміювання працівників» від 28 листопада 2024 року № 155-к/тр та № 156-к/тр, чим порушила вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнала у повному обсязі. Вказала, що вчинила вказані порушення не навмисно, оскільки будучи медичним директором не була обізнана у особливості антикорупційного законодавства. Премія і надбавки працівникам закладу визначалися здебільшого виходячи із фінансових можливостей установи та економії фонду заробітної плати. На цей час керівництвом закладу вжиті заходи щодо врегулювання зазначених питань шляхом застосування зовнішнього контролю зі сторони засновника установи.

Прокурор Микитовський С.О. у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушеннях за обставин, викладених у протоколах про адміністративні правопорушення, повністю доведена, вважає, що її дії містять склад адміністративних правопорушень, просив накласти на останню стягнення з урахуванням положень статті 36 КУпАП.

Заслухавши пояснення прокурора, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, з'ясувавши обставини справи, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до витягу з наказу КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області від 27 квітня 2011 року № 38-о ОСОБА_1 з 27 квітня 2011 року займає посаду заступника головного лікаря з медичної частини КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області.

Згідно з наказами КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області від 11 липня 2023 року № 59-к/тм, від 25 вересня 2023 року № 83-к/тм, від 16 лютого 2024 року № 24-к/тм, від 20 серпня 2024 року № 95-к/тм, від 16 вересня 2024 року № 119-к/тр на ОСОБА_1 тимчасово покладалося виконання обов'язків керівника КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області з правом першого підпису на період із 17 липня по 31 липня 2023 року, з 25 вересня по 9 жовтня 2023 року, з 20 лютого по 27 лютого 2024 року, з 21 серпня по 3 вересня 2024 року, з 23 вересня по 23 грудня 2024 року.

Таким чином, тимчасово виконуючи обов'язки директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради, ОСОБА_1 у вказані періоди набувала статусу посадової особи юридичної особи публічного права і відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкта, на яку поширюється дія вказаного Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Для таких осіб Закон України «Про запобігання корупції» встановлює алгоритм дій для запобігання та врегулювання конфлікту приватних та службових інтересів, що має на меті недопущення втрати довіри до службової особи та органу, в якому вона працює.

Невиконання вказаних зобов'язань відповідним суб'єктом тягне відповідальність за частиною 1 та частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

При вирішенні питання про встановлення собі стимулюючих виплат керівник самостійно оцінює свою роботу за певними критеріями, визначеними у відповідних нормативно-правових актах, і встановлює їх конкретний розмір. Приватний (майновий) інтерес такого керівника полягає у заінтересованості отримати заробітну плату у більшому розмірі та впливає на об'єктивність і неупередженість прийняття ним рішень щодо встановлення собі стимулюючих виплат. Отже, повноваження керівника є дискреційними і в нього виникає конфлікт інтересів, який потребує врегулювання у встановленому Законом порядку. Не впливають на дискреційний характер повноважень керівника (у вигляді права встановити той чи інший розмір стимулюючих виплат) та не виключають існування у нього конфлікту інтересів під час прийняття рішення про встановлення собі стимулюючих виплат такі обставини, як ініціювання вирішення відповідного питання (у тому числі підготовка проекту рішення) структурним підрозділом органу, колегіальним органом з преміювання та/або його погодження юридичною службою чи іншим підрозділом органу, профспілковою організацією, трудовим колективом.

Таким чином, тимчасово виконуюча обов'язки директора КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради ОСОБА_1 відповідно до своїх повноважень не утрималася від здійснення оцінки своєї роботи і встановлення собі конкретного розміру премії та надбавки, тобто допустила виникнення реального конфлікту інтересів, а також не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час прийняття рішення про оцінку своєї роботи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень при зазначених обставинах, стверджується такими доказами:

протоколами про адміністративне правопорушення від 22 квітня 2025 року, в яких викладено зміст та всі обов'язкові елементи складу зазначених проступків;

наказом КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області від 27 квітня 2011 року № 38-о, про переведення ОСОБА_1 на посаду заступника головного лікаря з медичної частини з 27 квітня 2011 року;

наказами КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області від 11 липня 2023 року № 59-к/тм, від 25 вересня 2023 року № 83-к/тм, від 16 лютого 2024 року № 24-к/тм, від 20 серпня 2024 року № 95-к/тм, від 16 вересня 2024 року № 119-к/тр про покладення на ОСОБА_1 тимчасово виконання обов'язків керівника КНП «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області з правом першого підпису на період з 17 липня по 31 липня 2023 року, з 25 вересня по 9 жовтня 2023 року, з 20 лютого по 27 лютого 2024 року, з 21 серпня по 3 вересня 2024 року, з 23 вересня по 23 грудня 2024 року;

посадовою інструкцією медичного директора КНП «Липоводолинська лікарня»;

статутом КНП «Липоводолинська лікарня», затвердженого рішенням Липоводолинської селищної ради від 24 березня 2023 року;

Колективним договором між КНП «Липоводолинська лікарня» та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації КНП «Липоводолинська лікарня» зі змінами та доповненнями;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 26 липня 2023 року № 100-к/тр про встановлення премії за липень 2023 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 120 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 26 липня 2023 року № 102-к/тр про встановлення премії за липень 2023 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 2000 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 28 вересня 2023 року № 140-к/тр про встановлення премії за вересень 2023 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 1200 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про встановлення надбавки» від 28 вересня 2023 року № 143-к/тр про встановлення надбавки за складність та напруженість за вересень 2023 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 40 % посадового окладу;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 27 лютого 2024 року № 20-к/тр про встановлення премії за лютий 2024 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 1500 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 27 серпня 2024 року № 110-к/тр про встановлення премії за серпень 2024 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 1599 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 27 серпня 2024 року № 111-к/тр про встановлення премії за серпень 2024 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 50 % посадового окладу;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 27 вересня 2024 року № 123-к/тр про встановлення премії за вересень 2024 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 3000 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 29 жовтня 2024 року № 137-к/тр про встановлення премії за жовтень 2024 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 2418 грн;

наказом т.в.о. директора КНП «Липоводолинська лікарня» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» від 28 листопада 2024 року № 155-к/тр про встановлення премії за листопада 2024 року, зокрема ОСОБА_1 , в розмірі 1500 грн;

зведеними відомостями по видам оплат ОСОБА_1 - медичного директора та лікаря: за липень, вересень 2023 року, лютий, серпень, вересень, жовтень, листопад 2024 рр.;

Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень при встановлених судом обставинах доведена повністю, а її дії підлягають кваліфікації за частиною 1 статті 172-7 КУпАП - як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та за частиною 2 статті 172-7 КУпАП - як вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Вирішуючи питання про накладення стягнення, відповідно до статей 33, 36 КУпАП враховуючи особу правопорушника, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто у межах санкції частини 2 статті 172-7 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 325 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 в дохід держави необхідно стягнути 605,6 грн судового збору.

Керуючись статтями 36, 221, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження матеріали справ про адміністративне правопорушення №581/315/25, №581/316/25, №581/317/25, №581/318/25, №581/319/25, №581/320/25, №581/321/25, №581/322/25, №581/323/25, №581/324/25, №581/325/25, №581/326/25, №581/327/25, №581/328/25, складені стосовно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-7 та частиною 2 статті 172-7 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-7 та частиною 2 статті 172-7 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5525 грн.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу і вноситься в установу банку України.

У разі несплати штрафу в установлений строк постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцезнаходженням майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови стягується:

- подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові;

- витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 грн 60 коп. судового збору, який підлягає зарахуванню до державного бюджету за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Д. В. Сізов