Справа № 743/505/25
Провадження №3/743/256/25
14 травня 2025 року селище Ріпки
Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді: Кравчук М. В.
за участю секретаря: Марченко А. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Ріпки матеріали, які надійшли від управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, громадянина України, до адміністративної відповідальності притягувався, передбаченої частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Ріпкинського районного суду Чернігівської області 01.05.2025 р. надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЧН № 000901, з якого вбачається, що 24.04.2025 р. о 23 год 30 хв ОСОБА_1 на р. Вир поблизу с. Суслівка Чернігівського району Чернігівської області на території Ріпкинської ОТГ грубо порушив правила рибальства - здійснював лов риби забороненим знаряддям лову риби сіткою поріжною, чим порушив вимоги п.п.1 п. 1 Розділу IV Правил любительського рибальства. При цьому виловив риби цінних видів: лящ - 18 шт, щука зв. - 1 шт, судак зв. - 1 шт, окунь зв. - 1 шт, лин - 1 шт, карась срібл. - 2 шт, плоскірка - 2 шт, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП. Правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду на 51374, 00 грн.
У судове засідання 14.05.2025 р. ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Засобами телефонного зв'язку ОСОБА_1 просив справу розглядати за його відсутності, висловивши згоду з протоколом.
Суд, дослідивши матеріа ли справи, прийшов до наступного висновку.
Частиною 4 статті 85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Відповідно до п. п. 1 п. 1 розділу IV Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 вересня 2022 року № 700, забороняється добування (вилов) сітками та пастками усіх типів та конструкцій, а також іншими сітковими знаряддями лову, за винятком раколовок конструкції «хапка» та підсак, встановлених цими Правилами розмірів.
Згідно листа Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм управління державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 19.09.2024 р. № 49.4-29/730-24, відповідно до Біологічного обґрунтування уточнення кількісних показників визначення істотності шкоди, завданої водним біоресурсам внаслідок зайняття незаконним рибним добувним промислом внаслідок зміни законодавчої бази щодо відшкодування збитків за незаконне вилучення водних біоресурсів (на період 2023-25 рр.) Інституту рибного господарства НААН України на р. Десна в межах Чернігівської області (в тому числі і водні об'єкти розташовані в її басейні), істотність шкоди виникає коли збитки складають 2413 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або 41021, 00 грн.
Згідно матеріалів справи, матеріальна шкода заподіяна на 51374, 00 грн.
Частиною 1 ст. 249 КК України передбачена кримінальна відповідальність за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.
За приписами ст. 253 КУпАП якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Істотність шкоди не є ознакою адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП.
При цьому, розмір шкоди, що є істотною, у випадку допущення правопорушення на р. Вир повинен бути встановлений у ході досудового розслідування.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при передачі матеріалів прокурору, органу досудового розслідування виноситься постанова про закриття справи.
Зважаючи на викладене вище, суд дійшов висновку, що адміністративний матеріал за ч. 4 ст. 85 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1 , підлягає передачі до прокурора Чернігівської окружної прокуратури.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП, суд, -
Протокол та матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складені щодо ОСОБА_1 , передати прокурору Чернігівської окружної прокуратури для вирішення питання про початок кримінального провадження.
Справу № 743/505/25 закрити.
Постанова набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя М. В. Кравчук