Справа № 726/78/25
Провадження №3/726/49/25
Категорія 146
14.05.2025 м. Чернівці
Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Проскурняк І. Г. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від УПП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 212837 від 04.01.2025 року о 16.25 год., ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки «Ауді А-6», державний номерний знак НОМЕР_1 , в м. Чернівці по вул. Хотинській, 10А, на ділянці дороги, де черговість проїзду не обумовлена правилами дорожнього руху, не надав переваги в русі, автомобілю «Volkswagen Jetta», державний номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , яка наближалася до нього з правого боку, внаслідок чого відбулося зіткнення в результаті якого, автомобіль «Ауді А6» здійснив неконтрольований рух та відбувся наїзд на припарковане авто «VOLVO V 50», державний номерний знак НОМЕР_3 . В результаті ДТП авто отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив п.10.11. ПДР, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні захисник Кирницький Г.І. та Квочинський З В. просили суд закрити справу у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні захисник Гакман С.П., який діє в інтересах ОСОБА_2 , просив суд прийняти рішення згідно із чинним законодавством на підставі висновку експерта.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно з ст. 245 КпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Із ст. 280 КУпАП, вбачається, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
01 травня 2025 року до Садгірського районного суду м. Чернівці надійшов висновок Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру №CE-19/126-25/3944 - ІТ, з якого встановлено, що вданій транспортній ситуації в діях водійки транспортного засобу «Volkswagen Jetta», державний номерний знак НОМЕР_2 , ОСОБА_2 вбачається невідповідності вимогам п.8.1 ПДР України, які б з технічної точки зору перебувають у причинному зв'язку з настанням даної пригоди; дати технічну оцінку невідповідності дій водія автомобіля «Ауді А-6», державний номерний знак НОМЕР_1 , ОСОБА_1 вимогам п.12.3 Правил дорожнього руху, які з технічної точки зору могли перебувати би в причинному зв'язку з настанням події транспортної пригоди, не надалося можливим.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно дост. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.
Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, з огляду на викладене, дослідивши та оцінивши належним чином наявні докази по справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого правопорушення, а тому виснує про те, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.7,124,247,283,284 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП - закрити на підставі ст. 247 ч.1 КУпАП України в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду, через Садгірський районний суд м. Чернівці протягом 10-ти діб з дня її винесення.
СуддяІ. Г. Проскурняк