Справа № 336/3085/25
Пр. 2/336/2268/2025
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження
28 квітня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Вайнраух Л.А. розглянула позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: П'ята Запорізька державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
Представниця позивачки адвокат Левицька Ю.В. в інтересах позивачки за допомогою системи "Електронний суд" звернулась до суду з вказаною позовною заявою, яку уточнила 22.04.2025 за змістом якої просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю 2 місяці. Разом з позовною заявою з уточненими вимогами стороною позивача заявлено клопотання про витребування доказів, а саме з П'ятої запорізької державної нотаріальної контори копію спадкової справи №99/2025, заведеної після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Справа 08.04.2025 на підставі протокола автоматизованого розподілу між суддями від 07.04.2025 передана в провадження судді Вайнраух Л.А.
Ухвалою судді від 15.04.2025 у зв'язку із невиконання вимог ст.175, 177 ЦПК України з підстав, врегульованих ч.1,2 ст.185 ЦПК України, позовну заяву залишено без руху для виправлення недоліків із наданням строку для їх усунення, який дорівнює п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху - для їх виправлення, шляхом подання до матеріалів справи позовної заяви, яка відповідає положенням ст.175-177 ЦПК України, із відповідними доказами. 22.04.2025 від сторони позивача на адресу суду надійшла заява на виконання ухвали суду, вимоги ухвали суду таким чином виконані своєчасно.
Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Встановлено, що позовна заява подана з додержанням вимог ст. 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави, визначені ст.185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Справа підсудна Шевченківському районному суду м. Запоріжжя відповідно до ч.1 ст.30 ЦПК України. Тому суддя вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до абз.2 ч.4 ст.19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За змістом ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, тому її необхідно розглядати в порядку загального позовного провадження.
Згідно з ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Таким чином суддя вважає, що позовну заяву необхідно прийняти до розгляду, відкрити провадження, призначити підготовче засідання із наданням сторонам строку для подання заяв по суті справи, в якому вирішити питання про витребування доказів.
Керуючись ст. 19, 30, 175, 177-178, 185-187, 190, 193, 196, 258, 261, 274, 277-279 ЦПК України, суддя, -
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_2 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: П'ята запорізька державна нотаріальна контора (адреса місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Цитрусова, буд. 5), про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, - до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Визначити дату, час і місце проведення підготовчого засідання, яке відбудеться в приміщенні Шевченківського районного суду м. Запоріжжя (адреса: 69071, м. Запоріжжя, вул. Чарівна, буд. 117-А) - 11 червня 2025 року о 10-00 годині.
Визначити відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Відповідно до ч. 4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст.178 ЦПК України).
Згідно з ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачам 5-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз'яснити третій особі згідно з ч.4 ст. 181 ЦПК України право подати пояснення щодо позову в 15-денний строк із дня вручення даної ухвали, а щодо відзиву - протягом 5 днів із дня його отримання, які мають відповідати вимогам ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/fair/sud0827/
Копію ухвали разом з копіями позовної заяви, доданих до них матеріалів надіслати сторонам та третій особі.
Попередити учасників справи про те, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 182, 183 ЦПК України.
Роз'яснити учасниками справи недопустимість зловживання процесуальними правами.
Особам, які беруть участь у справі, при собі мати документи, що посвідчують особу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею (28.04.2025).
Суддя Л.А. Вайнраух