ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
05.05.2025Справа № 911/476/25
За позовом: відділу освіти та молоді виконавчого комітету Зіньківської міської ради;
до: товариства з обмеженою відповідальністю «Трансгазпром»;
про: визнання додаткових угод недійсними та стягнення 123.272, 10 грн.
Суддя Сергій Балац
Секретар судового засідання Катерина Вознюк
Представники:
позивача: Малініна К.М.;
відповідача: не з'явилися.
Відділ освіти та молоді виконавчого комітету Зіньківської міської ради звернувся до господарського суду Київської області із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Трансгазпром» про визнання додаткових угод недійсними та стягнення 123.272, 10 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо підвищення ціни за товар шляхом укладення додаткових угод до укладеного між сторонами спору договору № 64-GAS-2021 про постачання природного газу для потреб непобутових споживачів від 09.03.2021, що призвело до звернення позивача до господарського суду з вимогами про стягнення з відповідача суми безпідставно сплачених грошових коштів в розмірі 123.272,10 грн. та визнання недійсними додаткових угод до вказаного договору, а саме: від 05.04.2021 № 1 та від 06.04.2021 № 2.
Ухвалою господарського суду Київської області від 07.02.2025 №911/476/25 вказану позовну заяву передано на розгляд до господарського суду м. Києва з підстав місцезнаходження відповідача у м. Києві.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 04.03.2025 №911/476/25 вказану позовну заяву залишено без руху на підставі п. 8 ч. 3 ст. 162 ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та встановлено прокурору строк на усунення недоліків позовної заяви - 7 (сім) днів з дня вручення даної ухвали.
До господарського суду, в межах строку, від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі господарського суду від 04.03.2025 № 911/476/25.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 12.03.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 911/476/25 та вирішено розгляд справи здійснювати в порядку (за правилами) загального позовного провадження. Підготовче засідання призначене на 07.04.2025.
Ухвали у даній справі надсилалися господарським судом Київської області та господарським судом м. Києва відповідачеві шляхом доставки до його електронного кабінету, що підтверджується повідомленнями про доставку електронних листів, які наявні в матеріалах справи.
Відповідач відзиву на позов, в порядку передбаченого ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, суду не надав, а тому відповідно до положень частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
В підготовчому засіданні 07.04.2025 суд на місці ухвалив: закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 05.05.2025.
В судовому засіданні 05.05.2025 суд перейшов до стадії ухвалення судового рішення та повідомив про дату і час його проголошення в цьому судовому засіданні. Судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Заслухавши доводи уповноваженого представника позивача по суті спору та дослідивши наявні докази у матеріалах даної справи, господарський суд міста Києва,
За результатами проведених відділом освіти та молоді виконавчого комітету Зіньківської міської ради відкритих торгів щодо закупівлі товару за кодом ДК 021:2015:09120000-6: Газове паливо (ідентифікатор закупівлі: UA-2021-01-27-000468-a) між позивачем, як споживачем, та товариством з обмеженою відповідальністю «Трансгазпром», як постачальником, укладено договір на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів від 09.03.2021 №64-GAS-2021 (далі - Договір), відповідно до предмету якого постачальник зобов'язується передати у власність споживачу у 2021 році природний газ (далі - газ), а споживач зобов'язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку, що визначені Договором (п. 1.1 Договору).
Пунктом 1.2. Договору сторони визначили річний плановий обсяг постачання газу - до 169.337 м.куб.
Істотні умови договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (п. 1.6. Договору).
Пунктом 3.1. Договору зазначено, що ціна газу становить - 6.300, 00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м.
Ціна, зазначена в п. 3.2. Договору, може змінюватись протягом дії Договору. Зміна ціни узгоджується шляхом підписання додаткової угоди до цього Договору (п.3.3. Договору).
Загальна сума Договору складається із місячних сум вартості газу поставленого споживачеві за даним Договором і становить 1.066.823,10 грн. (п.3.6. Договору).
Оплату вартості використаного природного газу за розрахунковий період споживач здійснює до 10-го числа місяця, наступного за розрахунковим, за фактично спожитий природний газ на підставі виставленого постачальником рахунку на оплату та акту приймання-передачі газу, в межах затверджених кошторисних призначень (пп. 4.2 .1. п. 4.2. Договору).
Договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів печатками (за наявності) сторін, а в частині розрахунків з моменту фактичного затвердження кошторису і діє в частині постачання газу з 01 березня 2021 року до 31 грудня 2021 року, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення (п. 11.1. Договору).
Умови цього договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених ч.4 та ч.5 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» (п.11.10. Договору).
Статтею 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Згідно зі статтями 11, 509 ЦК України договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору (ст. 526 ЦК України), а одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускаються (ст. 525 ЦК України).
Укладений між сторонами Договір за своєю правовою природою є договором поставки.
Приписами ч. 2 ст. 712 ЦК України унормовано, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 655 ЦК України).
05.04.2021 сторони Договору уклали додаткову угоду № 1 до Договору, на підставі п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами), відповідно до пункту 1 якої сторони домовилися, що ціна на природній газ, що буде постачатися з 01.03.2021 становить : 6.929, 37 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. природного газу.
Підставою для укладення додаткової угоди №1 був лист відповідача від 24.03.2021 № 80/03-2 щодо ініціювання збільшення ціни на природний газ шляхом укладення додаткової угоди та цінова довідка Харківської торгово-промислової палати №642/21 від 15.03.2021 (конкретний замовник дослідження не вказаний), в якій зазначено приведена вартість природного газу на європейському хабі NGG (газорозподільчий центр, який знаходиться в Німеччині і є міжнародним майданчиком для торгівлі газом) до кордону України станом на 01.03.2021 (ціна з урахуванням ПДВ): 8.480,38 грн./1000куб.м.
Пізніше, сторони договору уклали додаткову угоду №2 від 06.04.2021, на підставі п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами), відповідно до пункту 1 якої сторони домовилися, що ціна на природній газ, що буде постачатися з 23.03.2021 становить : 7.621,61 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. природного газу.
Підставою для укладення додаткової угоди №2 був лист відповідача від 25.03.2021 № 81/03-2 щодо ініціювання збільшення ціни на природний газ шляхом укладення додаткової угоди та цінова довідка Харківської торгово-промислової палати №647/21 від 16.03.2021 (конкретний замовник дослідження не вказаний), в якій зазначено приведена вартість природного газу на європейському хабі NGG (газорозподільчий центр, який знаходиться в Німеччині і є міжнародним майданчиком для торгівлі газом) до кордону України станом на 15.03.2021 (ціна з урахуванням ПДВ): 9.473,44 грн/1000 куб.м.
Так, відповідач, на виконання умов Договору, передав у власність позивача природний газ в загальному обсязі 149.76552 тис. куб. м., що підтверджується підписаними сторонами та скріпленими відбитками їх печаток актами прийому-передачі природного газу, а саме:
- від 19.04.2021 № 268 за березень 2021 в обсязі 107.81218 тис. куб. м., за ціною 6.929, 37 грн. з ПДВ за 1000 куб. м. на загальну суму 747.071,14 грн. з ПДВ та в обсязі 30.60582 тис. куб. м., за ціною 7.621, 61 грн. з ПДВ за 1000 куб. м. на загальну суму 233.265,56 грн. з ПДВ, разом за актом: 980.336,70 грн. з ПДВ;
- від 02.06.2021 № 368 за квітень 2021 в обсязі 11.34752 тис. куб. м., за ціною 7.621, 61 грн. з ПДВ за 1000 куб. м. на загальну суму 86.486,40 грн.
Вказаний обсяг природного газу сплачений позивачем в повному обсязі, що підтверджується платіжними інструкціями на загальну суму 1.066.823,10 грн., які наявні в матеріалах справи, а саме:
- від 19.04.2021 № 45 на суму 33.984,00 грн.;
- від 19.04.2021 № 51 на суму 16.596,65 грн.;
- від 19.04.2021 № 249 на суму 728.564,47 грн.;
- від 19.04.2021 № 189 на суму 201.191,58 грн.;
- від 02.06.2021 № 404 на суму 37.096,88 грн.;
- від 02.06.2021 № 404 на суму 12.371,20 грн.;
- від 03.06.2021 № 404 на суму 37.018,32 грн.
19.08.2024 Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області складено акт №201603-28/34 від 19.08.2024 ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти та молоді виконавчого комітету Зіньківської міської ради за період з 01.01.2021 по 30.06.2024 за результатами якого встановлено, зокрема, неправомірне внесення змін до істотних умов договору від 09.03.2021 №64-GAS-2021 в частині збільшення ціни за одиницю товару на підставі додаткових угод від 05.04.2021 №1 та від 06.04.2021 №2.
06.12.2024 за №01-49/11-42 позивачем направлялася претензія щодо сплати надмірно сплачених коштів у розмірі 123.272,10 грн., яка отримана відповідачем 18.12.2024, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №3810002336858. Проте, позивачем відповідь на зазначену претензію не отримана, грошові кошти на його рахунок не надходили.
Позивач зазначає, що додаткові угоди №1 від 05.04.2021 та №2 від 06.04.2021 підлягають визнанню їх недійсними, оскільки укладені в порушення вимог п. 2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», що призвело до надмірної сплати відповідачу суми грошових коштів в розмірі 123.272, 10 грн., яка заявлена позивачем до стягнення у даному спорі.
Виходячи з викладених вище обставин та наявних у матеріалах даної справи доказів, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з урахуванням наступного.
Частиною п'ятою ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII, в редакції, що діяла на час укладення договору, (далі - Закон №922-VIII) визначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі крім окремих випадків.
Зокрема, відповідно до пункту 2 частини п'ятої ст. 41 Закону №922-VIII таким випадком є: «збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії».
Із системного тлумачення наведених норм ЦК України, Господарського кодексу України та Закону №922-VIII , що ціна товару є істотною умовою договору про закупівлю. Зміна ціни товару в договорі про закупівлю після виконання продавцем зобов'язання з передачі такого товару у власність покупця не допускається.
Зміна ціни товару в бік збільшення до передачі його у власність покупця за договором про закупівлю можлива у випадку збільшення ціни такого товару на ринку, якщо сторони договору про таку умову домовились. Якщо сторони договору про таку умову не домовлялись, то зміна ціни товару в бік збільшення у випадку зростання ціни такого товару на ринку можлива, лише якщо це призвело до істотної зміни обставин, в порядку статті 652 ЦК України, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.
У будь-якому разі ціна за одиницю товару не може бути збільшена більше ніж на 10% від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами в договорі за результатами процедури закупівлі, незалежно від кількості та строків зміни ціни протягом строку дії договору. Тобто, під час дії договору про закупівлю сторони можуть неодноразово змінювати ціну товару в бік збільшення за наявності умов, встановлених у статті 652 ЦК України та пункті 2 частини 5 статті 41 Закону №922-VIII, проте загальне збільшення такої ціни не повинно перевищувати 10% від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами при укладенні договору за результатами процедури закупівлі. В іншому випадку не досягається мета названого Закону, яка полягає в забезпеченні ефективного та прозорого здійснення закупівель, створенні конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобіганні проявам корупції в цій сфері та розвитку добросовісної конкуренції, оскільки продавці з метою перемоги можуть під час проведення процедури закупівлі пропонувати ціну товару, яка нижча за ринкову, а в подальшому, після укладення договору про закупівлю, вимагати збільшити цю ціну, мотивуючи коливаннями ціни такого товару на ринку.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.01.2024 у справі №922/2321/22.
Оспорюваними додатковими угодами до Договору відповідач та позивач змінили ціну за природний газ, тобто змінили істотні умови договору, а саме: збільшили ціну за одиницю товару з 6.300,00грн за 1000 куб.м до 7.621,61 грн. за 1 000куб.м.
При цьому, зміни до п.1.2 Договору щодо обсягу постачання газу в частині зниження його загальної кількості не внесено.
З наведеного вбачається, що фактично ціна за 1000 куб.м збільшилася більше ніж на 20% порівняно з початковою ціною товару, визначеною сторонами при укладенні договору про закупівлю, що є порушенням вимог п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки загальне збільшення ціни не повинно перевищувати 10 % від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами при укладенні договору за результатами процедури закупівлі.
Як вже зазначалося раніше, підставою для внесення змін до договору та укладення додаткових угод №1 та № 2 стали надані відповідачем цінові довідки Харківської торгово-промислової палати №647/21 від 16.03.2021 та №642/21 від 15.03.2021.
При цьому, наявні в матеріалах справи цінові довідки не підтверджують коливання ціни товару, що є предметом закупівель, на ринку в сторону її збільшення в період між укладанням:
- Договору та додаткової угоди №1 (з 09.03.2021 по 05.04.2021), оскільки містить лише інформацію про вартість природного газу станом на 01.03.2021 а тому не відображає коливання ціни на ринку природного газу з 09.03.2021 по 05.04.2021;
- додаткової угоди №1 та додаткової угоди №2 (з 05.04.2021 по 06.04.2021), оскільки несе лише інформацію про вартість природного газу станом на 23.03.2021, а тому не відображає коливання ціни на ринку природного газу з 09.03.2021 по 06.04.2021.
Також, у цінових довідках Харківської торгово-промислової палати не зазначена вартість природного газу на дату укладення оспорюваних додаткових угод, що унеможливлює підтвердження коливання ціни на ринку природного газу станом на дат їх укладення. Разом з тим, в довідках зазначено, що вони носять фактографічно-інформаційний характер та не враховують умов договорів та контрактів.
Постачальнику треба не лише довести підвищення ціни на певний товар на певному ринку за допомогою доказів, але й обґрунтувати для замовника самі пропозиції про підвищення ціни, визначеної у договорі. Постачальник повинен обґрунтувати, чому таке підвищення цін на ринку зумовлює неможливість виконання договору по запропонованій замовнику на тендері ціні, навести причини, через які виконання укладеного договору стало для нього вочевидь невигідним. Постачальник також має довести, що підвищення ціни є непрогнозованим (його неможливо було передбачити і закласти в ціну товару на момент подання постачальником тендерної пропозиції). Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 18.06.2021 у справі № 927/491/19.
Документ про зміну ціни повинен містити належне підтвердження, викладених в ньому даних, проведених досліджень коливання ринку, джерел інформації тощо, що відповідає, зокрема висновкам, наведеним у постанові Верховного Суду від 13.10.2020 у справі №912/1580/18.
З огляду на викладене, внесення змін до договору є правомірним лише у випадку документального підтвердження коливання ціни на товар у період з моменту укладення договору до моменту укладення додаткової угоди (або отримання пропозиції про її укладення).
Водночас, зі змісту цінових довідок Харківської торгово-промислової палати вбачається, що вони містять відомості про вартість природного газу станом на певні дати, не відображають коливання цін на ринку природного газу та не визначають вартість газу станом на конкретну дату (дату підписання спірних додаткових угод), а також носять виключно інформативний характер і не враховують умов договору на постачання природного газу №64-GAS-2021 від 09.03.2021 та додаткових угод до нього.
Отже, вказані довідки суд не приймає у якості належних та допустимих доказів, що підтверджують коливання цін, які стали підставами для укладення оспорюваних додаткових угод. Тобто, збільшення ціни газу відбулось безпідставно та без обґрунтування його підвищення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що оспорювані додаткові угоди до договору №64-GAS-2021 від 09.03.2021 про постачання природного газу укладені за відсутності належного підтвердження факту коливання ціни на природний газ у сторону збільшення, як наслідок, ці угоди підписані за відсутності визначених на те законодавчих підстав та з порушенням визначеного Законом України «Про публічні закупівлі» граничної 10% межі зміни ціни товару, визначеної п.2 ч.5 ст.41 цього Закону.
Згідно з ч.1 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Відповідно до ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього кодексу.
Таким чином, спірні додаткові угоди до Договору про постачання природного газу №64-GAS-2021 від 09.03.2021 суперечать п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», тому підлягають визнанню недійсними.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.01.2024 у справі №922/2321/22 та в постанові Верховного суду від 07.02.2023 у справі №927/188/22.
Отже, позовні вимоги про визнання недійсними додаткових угод №1 від 05.04.2021, №2 від 06.04.2021 до договору №64-GAS-2021 про постачання природного газу споживачу від 09.03.2021 підлягають задоволенню судом повністю.
Щодо вимоги позивача про стягнення з відповідача на користь позивача коштів в сумі 123.272, 10грн. на підставі ч.1 ст.670 ЦК України, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.216 ЦК України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.
За приписами ч.1 ст.236 ЦК України нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення.
Недійсність спірних додаткових угод означає, що зобов'язання сторін регулюються виключно Договором, тобто і поставка природного газу, і його оплата мають здійснюватися сторонами відповідно до умов саме первісної редакції укладеного договору.
За Договором на постачання природного газу №64-GAS-2021 від 09.03.2021 відповідач повинен був поставити позивачу природний газ за ціною за 1000куб.м - 6.300,00грн.
Як вже встановлювалося судом, відповідач поставив позивачу природний газ в обсязі 149.76552 тис. куб. м.
Враховуючи ціну, обумовлену сторонами у Договорі, позивач повинен був сплатити відповідачу за фактично поставлений природний газ кошти у розмірі 943.551 грн. натомість, сплатив 1.066.823,10 грн., а отже розмір надмірно сплачених коштів становить 123.272, 10 грн. (1.066.823,10 грн. - 943.551 грн.).
У позовній заяві позивач зазначив ч.1 ст.670 ЦК України як правову підставу для стягнення з відповідача надмірно сплачених коштів. Проте, суд враховує правову позицію Великої Палати Верховного Суду в постанові від 24.01.2024 у справі №922/2321/22 щодо застосування в аналогічних правовідносинах ст.1212 ЦК України.
Відповідно до ч.1 ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Оскільки, додаткові угоди №1 від 05.04.2021, №2 від 06.04.2021 до договору №64-GAS-2021 про постачання природного газу споживачу від 09.03.2021 визнані судом недійсними, підстава, на якій відповідачем були набуті грошові кошти в сумі 123.272, 10 грн. відпала, відтак ці грошові кошти були безпідставно одержані відповідачем, у зв'язку з чим останній зобов'язаний їх повернути позивачу на підставі статей 216, 1212 ЦК України.
Таким чином, позовна вимога про стягнення з відповідача на користь позивача коштів у сумі 123.272, 10 грн. підлягає задоволенню повністю.
Приписами частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Враховуючи приписи пункту 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, суд покладає витрати по сплаті судового збору на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 74, 76, 77, 78, 79, 86, 123, 129, 233, 236, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва,
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсними додаткову угоду №1 від 05.04.2021 та додаткову угоду №2 від 06.04.2021 до договору №64-GAS-2021 про постачання природного газу споживачу від 09.03.2021, укладеного між відділом освіти та молоді виконавчого комітету Зіньківської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю «Трансгазпром»;
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Трансгазпром» (Україна, 01014, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЗВІРИНЕЦЬКА, будинок 63, ідентифікаційний код: 41334204) на користь відділу освіти та молоді виконавчого комітету Зіньківської міської ради (Україна, 38100, Полтавська обл., Полтавський р-н, місто Зіньків, вул. Воздвиженська, будинок 63, ідентифікаційний код: 44021166) грошові кошти в сумі 123.272 (сто двадцять три тисячі двісті сімдесят дві) грн. 10 коп. та витрати зі сплати судового збору в сумі 7.267 (сім тисяч двісті шістдесят сім) грн. 20 коп.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили та може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст. 241, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України
Повний текст складено 14 травня 2025 року.
Cуддя Сергій Балац