532/767/24
3/532/7/2025
03 квітня 2025 р. м. Кобеляки
Суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області Макарчук С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП,
Встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 750653 від 06.04.2024, ОСОБА_1 06.04.2024 о 20 год. 20 хв. керував автомобілем Volkswagen LT46, д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, огляд проводився на місці зі згоди водія, результат 2,03 проміле, чим порушив вимоги п.2.9.а ПДР та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Упродовж судового розгляду ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не визнав.
Захисником особи, яка притягується до відповідальності, подане клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Дослідивши надані докази суд робить такі висновки.
Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 266 КУпАП огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні суду надано: протокол про адміністративне правопорушення, в якому великими літерами зазначено "НЕЗАКОННО ОСТАНОВИЛИ БІЛЯ ДОМУ", акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, у якому великими літерами зазначено "Я НЕ ЗГОДЕН", чек алкотестера драгер з результатом 2,03 проміле, у якому великими літерами зазначено "Я НЕ ЗГОДЕН", відеозапис на двох DVD носіях.
Водночас з переглянутого в судовому засіданні відеозапису встановлено, що на відео не зафіксовано оголошення працівником поліції причини зупинки безпосередньо після зупинки транспортного засобу, оголошення у подальшому причини зупинки - неввімкнені фари (що спростовано відеозаписом), водночас зафіксовані неодноразові і недвозначні заяви ОСОБА_1 щодо незгоди з результатами тестування і вимоги пройти огляд у медичному закладі. Разом з тим, направлення на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння до КНП «Кобеляцька міська лікарня» у матеріалах справи відсутнє, а будь-які дії спрямовані на проведення огляду на стан сп'яніння у медичному закладі з боку працівників поліції не зафіксовані.
Таким чином, працівниками поліції не було дотримано вимоги ст. 266 КУпАП щодо порядку огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У відповідності з вимогами ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що факт вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не знайшов свого підтвердження.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст.247 ч. 1, 283, 284, 294 КУпАП,
Постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на підставі п.1 ст. 247 КУпАП закрити, в зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя