Рішення від 09.05.2025 по справі 380/26052/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/26052/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 травня 2025 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд

у складі головуючої судді Андрусів У. Б.,

за участю:

секретаря судового засідання Карпенко Ю. В.

представниці позивача Попович Р. В.

представниці відповідача Звір І. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції адміністративну справу за позовом військової частини НОМЕР_1 до Самбірського відділу державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Військова частина НОМЕР_1 (далі - позивач) пред'явила позов до Самбірського відділу державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - відповідач), у якому просить суд:

- визнати неправомірними дії (бездіяльність) державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення у виконавчому провадженні №75544859;

- зобов'язати Самбірський відділ ДВС у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції закінчити виконавче провадження №75544859 з примусового виконання виконавчого листа у справі 380/13653/23, виданого 28.05.2024 Львівським окружним адміністративним судом, на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/13653/23 зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 розглянути заяву ОСОБА_1 щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення, відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728. 28.05.2024 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист на виконання зазначеного рішення суду. Державним виконавцем Самбірського відділу ДВС у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Звір Іриною Михайлівною відкрито виконавче провадження № 75544859. 19.10.2024 військовою частиною НОМЕР_1 подано клопотання про закриття виконавчого провадження №75544859 у зв'язку із виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2023 у справі № 380/13653/23 до моменту відкриття зазначеного виконавчого провадження, однак отримала відмову. З метою захисту своїх порушених прав позивач пред'явив цей позов до суду. Разом з позовною заявою подав клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Ухвалою судді від 06.01.2025 клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору задоволено. Відстрочено Військовій частині НОМЕР_1 сплату судового збору у розмірі 2422 ( дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 копійок до ухвалення судового рішення у справі №380/26052/24.

Ухвалою судді від 06.01.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд установив відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву та витребував належним чином завірені копії матеріалів виконавчого провадження №75544859.

24.01.2025 представниця відповідача подала додаткові пояснення, у яких зазначила, що рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 17.08.2021, яке оформлене протоколом № 17 та затверджене командиром військової частини НОМЕР_1 , визначено осіб, які перебуваються у черзі на отримання компенсації за належне для отримання жиле приміщення, в тому числі і ОСОБА_1 , який надав письмову згоду на отримання грошової компенсації. Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 17.08.2021 року № 619ад надано право на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення. Відповідно до п. 13 Порядку визначення розміру і надання грошової компенсації, Міноборони надає компенсацію шляхом перерахування коштів на поточний рахунок особи, що має право на її отримання, відкритий у банку.

04.02.2025 представниця відповідача подала клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 06.02.2025 у задоволенні клопотання відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції від 04.02.2025 відмовлено.

05.02.2025 представниця відповідача подала відзив на позовну заяву. Свою позицію мотивує тим, що 15.07.2024 головним державним виконавцем відкрито виконавче провадження, постанову про відкриття виконавчого провадження скеровано сторонам. Відповідно до ч.4 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору. 29.07.2024 до Відділу ДВС надійшло про закінчення виконавчого провадження №75545859 скероване військовою частиною НОМЕР_1 , однак у його задоволенні відмовлено. Підставою для відмови слугувала відсутність документів, які підтверджують виконання рішення суду. 01.11.2024 позивач повторно скерував клопотання про закінчення виконавчого провадження №75545859, у якому також відмовлено. Стверджує, що на підтвердження виконання рішення суду позивачем не надано копії документів, а саме: протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 №17 від 17.08.2021, який затверджений командиром військової частини НОМЕР_1 та наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 17.08.2021 року №619ад. Зважаючи на ці обставини, вважає, що рішення суду не виконано, тому просить відмовити у задоволенні позову.

07.02.2025 представниця позивача подала заперечення на клопотання (заяву) про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

10.02.2025 представниця позивача подала додаткові пояснення, у яких зазначила, що 26.05.2023 за вих. № 4/ЖК військовою частиною НОМЕР_1 надано відповідь на заяву позивача (вх. №4307 від 26.05.2023), про те, що грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення він отримає після надходження коштів на рахунок Самбірської КЕЧ (району), про те, що коштів для виплати зазначеної компенсації немає, а також те, що він бажає отримати грошову компенсації за належне для отримання жиле приміщення. Стверджує, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2023 у справі № 380/13653/23 військовою частиною НОМЕР_1 виконано, що підтверджується листом в/ч НОМЕР_1 від 05.04.2024 року (вих. № 19/1), який додається. Проєкт листа підготовлений головою житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , поданий на підпис командиру військової частини НОМЕР_1 , та в подальшому після підписання, зареєстрований в «Журналі вихідних документів житлової комісії військової частини НОМЕР_1 на 2024 рік» (Інвентарний № 19), копія зазначеного Журналу додається в частині, що стосується. Необхідності в оформленні нового протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 та затвердженні його командиром військової частини НОМЕР_1 не було, оскільки протокол засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 № 17 від 17.08.2021, який затверджений командиром військової частини НОМЕР_1 та наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 17.08.2021 року № 619ад про надання права позивачу на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення не скасовані та судовому порядку не оскаржувались.»

10.02.2025 представниця відповідача подала клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвалою судді від 17.02.2025 у задоволенні клопотання відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відмовлено.

20.02.2025 представниця відповідача подала клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 21.02.2025 клопотання представниці відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Забезпечено проведення судового засідання, призначеного на 27.02.2025 о 14:00 год. в режимі відеоконференції за участю представниці Самбірського відділу державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Забезпечення проведення відеоконференції доручено Самбірському міськрайонному суду Львівської області (вул. Мазепи, буд. 18, м. Самбір, Львівська обл., 81400).

Протокольною ухвалою від 03.04.2025 залучено третьою особою, яка не заявляє самостійних щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 .

10.04.2024 представниця позивача подала клопотання про долучення доказів.

23.04.2024 представниця відповідача подала клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 24.04.2025 клопотання представниці відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Забезпечено проведення судового засідання, призначеного на 25.04.2025 о 14:00 год. в режимі відеоконференції за участю представниці Самбірського відділу державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Забезпечення проведення відеоконференції доручено Самбірському міськрайонному суду Львівської області (вул. Мазепи, буд. 18, м. Самбір, Львівська обл., 81400).

Протокольною ухвалою від 25.04.2025 розгляд справи відкладено на 02.05.2025 о 13:00 год для ознайомлення відповідачем з клопотанням про долучення доказів.

28.04.2025 представниця позивача подала клопотання про долучення доказів (повторно) щодо виконання Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/13653/23.

Протокольною ухвалою від 02.05.2025 суд завершив дослідження доказів та оголосив перерву у судовому засіданні для постановлення та проголошення рішення.

05.02.2025 представниця позивача подала заяву про долучення платіжної інструкції.

09.05.2025 оголошено скорочене рішення.

У судовому засіданні представниця позивача підтримала позов та просив його задовольнити. Представниця відповідача проти позову заперечила, просила відмовити у його задоволенні.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в судове засідання не з'явилася, була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. Пояснень щодо суті позовних вимог не надала.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на які сторони покликаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив такі обставини та відповідні їм правовідносини.

29.11.2023 рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/13653/23 позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02.09.2015 №728. Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 розглянути заяву ОСОБА_1 (вх. №4307 від 26 травня 2023 року) щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення, відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

Рішення суду набрало законної сили 26.02.2024.

Згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 28.03.2024 «Про виконання рішень суду, які набрали законної сили» наказано голові житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2023 у справі №380/13653/23, яке набрало законної сили, розглянути заяву ОСОБА_1 (вх. №4307 від 26.05.2023) щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

Листом від 05.04.2024 №19/1 позивач повідомив ОСОБА_1 , що компенсацію за належне для отримання житлове приміщення буде отримано після надходження коштів на рахунок Самбірської КЕЧ (району). Станом на 02.04.2024 року кошів для виплати компенсації немає.

На виконання судового рішення від 28.05.2024 у справі №380/13653/23 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №380/13653/23.

15.07.2024 головним державним виконавцем Самбірського відділу ДВС у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Звір Іриною Михайлівною винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №75544859 з виконання виконавчого листа №380/13653/23 від 28.05.2024 про зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 розглянути заяву ОСОБА_1 (вх. No4307 від 26 травня 2023 року) щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

У межах виконавчого провадження №75544859 15.07.2024 винесено постанови про стягнення витрат виконавчого провадження та про стягнення виконавчого збору.

19.10.2024 позивач звернувся до відповідача з клопотанням про закінчення виконавчого провадження №75544859 у зв'язку із виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2023 у справі №380/13653/23 до моменту відкриття виконавчого провадження. У клопотанні покликається на те, що на виконання судового рішення військова частина НОМЕР_1 повторно розглянула заяву ОСОБА_1 щодо надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, про що його повідомлено листом від 05.04.2024 за вих №19/1.

Листом від 29.11.2024 №9226/26.11-40/ НОМЕР_2 відповідач повідомив про відсутність підстав для закінчення виконавчого провадження, оскільки військовою частиною НОМЕР_1 не вжито заходів, спрямованих на виконання виконавчого листа №380/13653/23 відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

Не погодившись з діями відповідача щодо відмови у закінченні виконавчого провадження, позивач пред'явив цей позов.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд застосовує такі норми чинного законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи правову оцінку цим правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд застосовує такі норми чинного законодавства та робить висновки по суті спору.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України регламентовано, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тобто суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

За правилами ч. 1, 3 ст. 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Спеціальним законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, є Закон України від 02.06.2016 №1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон №1404-VIII).

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За приписами ст. 3 Закону №1404-VIII примусовому виконанню підлягають рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.

Відповідно до ст. 18 Закону №1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

За змістом ст. 26 Закону №1404-VIII виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої); виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону (частина п'ята); за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню) (частина шоста).

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону №1404-VIII виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Відповідно до положень абз. 1 ч. 9 ст. 27 Закону №1404-VIII, виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону, тобто, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, та у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 17 частини першої статті 39 цього Закону.

Спірним у цій справі є питання щодо виконання судового рішення у справі №380/13653/23, зокрема розгляд заяви позивача від 24.05.2023 щодо отримання грошової компенсації за неотримане житлове приміщення та прийняття рішення.

Розділом VIIІ «Виплата грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення» Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої Наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 №380 унормовано, що військовослужбовці та члени їх сімей, які перебувають на обліку, мають право отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення.

Житлові комісії військових частин (об'єднані житлові комісії) інформують листом з повідомленням військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання житлових приміщень, про їх право на отримання грошової компенсації, її орієнтовний розмір та перелік документів, необхідних для її отримання, або надають таке повідомлення особисто під підпис.

Військовослужбовці та члени їх сімей за бажанням можуть особисто звернутися до житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) про отримання грошової компенсації та отримати інформацію про орієнтовний розмір компенсації і перелік документів, необхідних для її отримання.

Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру військовослужбовці та члени їх сімей подають до житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій) документи, визначені Порядком визначення розміру і надання грошової компенсації.

Житлові комісії військових частин (об'єднані житлові комісії) розглядають надані документи протягом десяти робочих днів та приймають відповідне рішення про надання грошової компенсації.

Про прийняте рішення житлова комісія у п'ятиденний строк письмово інформує військовослужбовців та членів їх сімей.

Протокол затверджується наказом командира військової частини та з обліковою справою протягом п'яти робочих днів з дня його затвердження направляється до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи документів, рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 17.08.2021, яке оформлене протоколом №17 та затверджене тво командира військової частини НОМЕР_1 , визначено наступних осіб, які перебували у черзі на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення:

3. Старший прапорщик запасу ОСОБА_1 повідомлений особисто листом №262 від 19.04.2021. Надав письмову згоду та документи на отримання грошової компенсації.

За змістом витягу з наказу тво командира військової частини НОМЕР_1 від 17.08.2021 №619ад ОСОБА_1 надано право на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення згідно загальної черги узагальненого списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов у військовій частині НОМЕР_1 у 2021 році зі зняттям із квартирного обліку. Розмір компенсації складає 558520 грн.

Тобто ОСОБА_1 з 17.08.2021 надано право на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення.

На час розгляду цієї справи ці акти індивідуальної дії є чинними, не скасовані, в судовому порядку вони не оскаржувалися.

29.11.2023 рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/13653/23 військову частину НОМЕР_1 зобов'язано розглянути заяву ОСОБА_1 (вх. №4307 від 26 травня 2023 року) щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення, відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

Як встановлено судом, на виконання зазначено судового рішення наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 28.03.2024 «Про виконання рішень суду, які набрали законної сили» голові житлової комісії військової частини НОМЕР_1 доручено розглянути заяву ОСОБА_1 (вх. №4307 від 26.05.2023) щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

05.04.2024 за вих. №19/1 військовою частиною НОМЕР_1 надано відповідь на заяву ОСОБА_1 про те, що компенсацію за належне для отримання житлове приміщення буде отримано після надходження коштів на рахунок Самбірської КЕЧ (району). Станом на 02.04.2024 кошів для виплати компенсації немає. Проєкт листа, за твердженням позивача, підготований головою житлової комісії військової частини НОМЕР_1 та зареєстрований в зареєстрований в «Журналі вихідних документів житлової комісії військової частини НОМЕР_1 на 2024 рік».

Наведене спростовує судження відповідача, що станом на 31.01.2025 житловою комісією військової частини НОМЕР_1 , заяву ОСОБА_1 щодо надання грошової компенсації не розглянуто та не прийнято рішення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №728.

У позивача відсутні правові підстави для оформлення нового протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оскільки ОСОБА_1 не втратив право на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення.

Крім того, суд звертає увагу, що ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 03.09.2024 у справі №380/13653/23 відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 , поданої в порядку ст. 383 КАС України в адміністративній справі №380/13653/23. Судом встановлено, що порушень з боку військової частини НОМЕР_1 в частині виконання зазначеного вище рішення суду не встановлено.

Зазначені обставини в сукупності свідчать про те, що судове рішення, яким зобов'язано військову частину розглянути заяву та прийняти рішення, фактично виконано у повному обсязі до відкриття виконавчого провадження. Тому суд виснує про наявність правових підстав для закінчення виконавчого провадження, а тому поведінка відповідача у спірних правовідносинах є протиправною.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до п. 10 ч. 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Ураховуючи зміст правовідносин, які виникли між сторонами, характер дій відповідача, суд уважає, що заявлені позивачем позовні вимоги підлягають задоволенню у такий належний спосіб: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у закінченні виконавчого провадження №75544859 з примусового виконання виконавчого листа у справі №380/13653/23, виданого 28.05.2024 Львівським окружним адміністративним судом, на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України від 02.06.2016 №1404-VII «Про виконавче провадження», та зобов'язати відповідача закінчити виконавче провадження № 75544859 з примусового виконання виконавчого листа у справі № 380/13653/23, виданого 28.05.2024 року Львівським окружним адміністративним судом, на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 від 02.06.2016 №1404-VII «Про виконавче провадження».

Згідно з ч. 1 ст. 9, ст. 72, ч. 1, 2, 5 ст. 77 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити повністю.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 2, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов військової частини НОМЕР_1 до Самбірського відділу державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Самбірського відділу державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції щодо відмови у закінченні виконавчого провадження №75544859 з примусового виконання виконавчого листа у справі №380/13653/23, виданого 28.05.2024 Львівським окружним адміністративним судом, на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України від 02.06.2016 №1404-VII «Про виконавче провадження».

3. Зобов'язати Самбірський відділ ДВС у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції закінчити виконавче провадження № 75544859 з примусового виконання виконавчого листа у справі № 380/13653/23, виданого 28.05.2024 року Львівським окружним адміністративним судом, на підставі пункту 9 частини першої статті 39 Закону України від 02.06.2016 №1404-VII «Про виконавче провадження».

4. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - Військова частина НОМЕР_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Відповідач - Самбірський відділ державної виконавчої служби у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: вул. Мазепи, буд. 18, м. Самбір, Львівська обл., 81400; код ЄДРПОУ 34973544).

Повне рішення складено 12.05.2025.

СуддяАндрусів Уляна Богданівна