Ухвала від 13.05.2025 по справі 908/922/25

номер провадження справи 5/49/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про розгляд справи за правилами загального позовного провадження

13.05.2025 Справа № 908/922/25

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Проскурякова К.В., розглянувши матеріали справи

За позовом: Акціонерного товариства “Укртелеком» (бул. Тараса Шевченка, буд. 18, м. Київ, 01601; код ЄДРПОУ 21560766) в особі Запорізької філії Акціонерного товариства “Укртелеком» (вул. Скіфська, буд. 10, м. Запоріжжя, 69005; код ЄДРПОУ 01184385)

До відповідача: Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області (вул. Олександрівська, буд. 48, м. Запоріжжя, 69063; код ЄДРПОУ 03193086)

про стягнення 335 828,00 грн.,

Без участі представників сторін

ВСТАНОВИВ:

09.04.2025 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства “Укртелеком» в особі Запорізької філії Акціонерного товариства “Укртелеком» до Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області про стягнення 335 828,00 грн.

09.04.2025 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Проскурякову К.В.

Ухвалою суду від 14.04.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрите провадження у справі № 908/922/25 в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) учасників справи. Вирішено розгляд справи по суті розпочати з 13.04.2025, запропоновано сторонам здійснити відповідні процесуальні дії та подати усі наявні в них докази, які стосуються предмету спору.

24.04.2025 від Акціонерного товариства “Укртелеком» в особі Запорізької філії Акціонерного товариства “Укртелеком» до суду надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог.

Крім цього, 28.04.2025 від АТ “Укртелеком» в особі ЗФ АТ “Укртелеком» до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач не погодився із запереченнями відповідача та підтримав заявлені позовні вимоги.

Відповідно до ч. 3 ст. 222 ГПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.

Згідно з ч. 13 ст. 8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Статтею 248 ГПК України визначено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Як встановлено судом, станом на 13.05.2025 відзив на позовну заяву, про який зазначає позивач у відповіді № б/н від 27.04.2025 (вх. № 8682/08-08/25 від 28.04.2025) від Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області до суду не надійшов.

Розглянувши матеріали справи та додаткові документи суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Частиною 3 статті 247 ГПК України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

З урахуванням викладеного, у зв'язку з обсягом та характером доказів у справі, необхідністю встановлення обставин справи, які підлягають встановленню та доказуванню, суд вважає за необхідне перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі та призначення підготовчого засідання.

Згідно ч. 3 ст. 177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Статтею 181 ГПК України визначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Суд відклав розгляд заяви АТ “Укртелеком» в особі ЗФ АТ “Укртелеком» № б/н від 24.04.2025 (вх. № 8574/08-08/25 від 24.04.2025) про зменшення розміру позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 177, 181-183, 234, 235, 247, ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи № 908/922/25 здійснювати за правилами загального позовного провадження.

2. Відкрити провадження у справі № 908/922/25 в порядку загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 28.05.2025 о 12 год. 00 хв. з повідомленням (викликом) сторін. Явка представників сторін у судове засідання визнана обов'язковою.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, кабінет № 209 (корпус 2).

4. Відповідачу у строк до 20.05.2025 надіслати на адреси суду копію відзиву на позовну заяву та додані до нього документи.

5. Запропонувати відповідачу у строк до першого судового засідання: відповідно до ст. 251 ГПК України надіслати на адреси суду та позивачу заперечення щодо відповіді на відзив на позовну заяву (докази направлення надати суду у визначений строк).

6. Запропонувати сторонам подати усі наявні докази, які стосуються предмету спору.

Суддя К.В. Проскуряков

Попередній документ
127284067
Наступний документ
127284069
Інформація про рішення:
№ рішення: 127284068
№ справи: 908/922/25
Дата рішення: 13.05.2025
Дата публікації: 14.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Запорізької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Інші справи позовного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.09.2025)
Дата надходження: 18.09.2025
Предмет позову: ЗАЯВА про повернення судового збору
Розклад засідань:
13.05.2025 00:00 Господарський суд Запорізької області
28.05.2025 12:00 Господарський суд Запорізької області
18.06.2025 12:30 Господарський суд Запорізької області