Постанова від 06.05.2025 по справі 951/246/25

Справа № 951/246/25

Провадження №3/951/152/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2025 року суддя Козівського районного суду Тернопільської області Гриновець О. Б., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП

УСТАНОВИЛА:

17.04.2025 до Козівського районного суду Тернопільської області надійшли адміністративні матеріали з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення № 13-05-0030/2025-пр від 10.04.2025 зазначено, що при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради (далі - Відділ освіти) за період з 01.01.2021 по 31.12.2024 виявлено порушення бюджетного законодавства, а саме: ОСОБА_1 , будучи посадовою особою - начальником Відділу освіти та яка здійснює керівництво відділом відповідно до розділу 6 Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради допустила нецільове використання бюджетних коштів на суму 31 714 гривень

Зокрема, ОСОБА_1 укладено та підписано цивільно-правові договори № 1269 від 15.11.2024, № 1216 від 11.11.2024, платіжні інструкції № 4897 від 19.11.2024, № 4989 від 25.11.2024 на підставі яких, всупереч п. 16 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», затверджених постановою КМУ № 237 від 04.04.2018 (в редакції постанови КМУ № 796 від 05.07.2024) кошти субвенції використано та спрямовано на придбання засобів навчання та обладнання, комп'ютерного та мультимедійного обладнання для навальних кабінетів (хімії, біології - 7 клас), які не передбачені типовим переліком № 574 та № 1440: графічний планшет Huion 10.5*6.5 та набір стендів для кабінету хімії на суму 31 714 гривень.

Відповідно до п. 48 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України субвенції - міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному органом, який прийняв рішення про надання субвенції. Згідно з ст. 119 Бюджетного кодексу України вказане порушення є нецільовим використанням бюджетних коштів, а саме: витрачання на цілі, що не відповідають напрямам використання бюджетних коштів, визначених в порядках використання бюджетних коштів та відповідно до п. 24 ч. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України є порушенням бюджетного законодавства.

Порушення триваюче. Виявлено під час проведення ревізії 31.03.2025, вчинено з 11.11.2024 до моменту його усунення 25.03.2025, зокрема, кошти повернуто до бюджету Козівської територіальної громади згідно з платіжних інструкцій № 912, 913, 914 від 21.03.2025 й № 1019 від 25.032025.

Дії ОСОБА_1 посадовою особою органу державного фінансового контролю кваліфіковані за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнала, недоліки усунула.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшла такого висновку.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП полягає у здійсненні видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійсненні видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік; нецільовому використанні бюджетних коштів; виданні нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону; здійсненні видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

Як видно з матеріалів адміністративної справи, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП повністю доведена у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення № 13-05-0030/2025-пр від 10.04.2025; актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради за період з 01.01.2021 по 31.12.2024; розрахунком придбання засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів Відділом освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, які непередбачені вимогами наказу Міністерства освіти і науки України № 574 від 29.04.2020, наказу Міністерства освіти і науки України № 1440 від 02.11.2017; копіями цивільно-правових договорів № 1269 від 15.11.2024, № 1216 від 11.11.2024, платіжних інструкцій № 4989, № 4987 від 25.11.2024, № 4897 від 19.11.2024, накладної № 1225 від 11.11.2024.

Отож суддя вважає, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Тому враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю, що на останню слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із правопорушниці необхідно стягнути судовий збір на користь держави.

Керуючись ст. ст. 33, 164-12, 251, 283-285 КУпАП

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 190 /одна тисяча сто дев'яносто/ гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 /шістсот п'ять/ гривень 60 /шістдесят/ копійок.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя О. Б. Гриновець