Справа № 466/4405/25
Провадження № 1-кс/466/1434/25
12 травня 2025 року м. Львів
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ Відділу Поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141380000215 від 13.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України
09 травня 2025 року слідчий СВ Відділу Поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141380000215 від 13.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
В обґрунтування клопотання зіслався на те, що в ході досудового розслідування встановлено, що 12.02.2025 року о 15:16 до ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області із заявою звернувся громадянин ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який повідомив, що 27.01.2025 приблизно о 00:08 год. невідома особа, шляхом шахрайських дій, із застосуванням ЕОМ оформила кредит на його ім'я, внаслідок чого заявнику було завдано матеріальної шкоди на суму 33 250 грн. ІТС ІПНП 3484 від 12.02.2025.
В ході проведення досудового розслідування було допитано потерпілого ОСОБА_5 , який повідомив наступне, що 25.01.2025 в період часу з 13.00 год. по 14.00 год., на номер мобільного телефону потерпілого НОМЕР_1 зателефонувала жінка з номеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », однак на час проведення допиту номер вхідного дзвінка не збережено.
Так, у ході розмови особа жіночої статі представилася оператором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та повідомила, що на даний момент відбулася атака на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і вони відновлюють усю інформацію, відтак просила надати її шестизначний код, який прийшов на телефон у повідомленні.
Невідома жінка переконала і потерпілий у ході розмови повідомив її код.
На наступний день 26.01.2025 року близько 10.00 год., потерпілий виявив, що на його електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_3 , здійснено вхід з мобільного пристрою iPhone 8 невідомою особою та змінено пароль до вказаної електронної пошти.
Крім цього, 26.01.2025 потерпілий зайшов у додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та побачив повідомлення про те, що кредитор зробив запит з метою видачі кредиту, повідомлення у дії від 26.01.2025 о 02.33 год.
Оскільки, потерпілий не оформляв ніяких кредитів тому ніяких дій відносно цього не робив і ніде не звертався.
11.02.2025 в першій половині дня на номер мобільного телефону потерпілого зателефонували з номерів НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , особа жіночої статі представилася адміністратором «Швидко гроші», та повідомила про заборгованість у сумі 33 250 грн.
11.02.2025 потерпілий зайшов у Дію і побачив, що 28.01.2025 о 09.18 год. надійшло повідомлення, щодо оформлення нового кредиту на ім'я потерпілого, однак сума не вказана.
11.02.2025 потерпілий зателефонував на гарячу лінію українське бюро кредитних історій та у ході розмови йому повідомили, що на його ім'я відкрито кредит на суму 33 250 гривень в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 .
З метою повного, всебічного, об'єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, виникла необхідність, у проведенні моніторингу дзвінків оператора стільникового зв'язку, а саме: оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », юридична адреса якого: АДРЕСА_2 , оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » юридична адреса якого: АДРЕСА_3 , оператора мобільного зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса якого: АДРЕСА_4 , а саме: інформації про з'єднання за період часу з 01.10.2024 по момент дії ухвали, абонентського номеру НОМЕР_1 .
Враховуючи вищенаведене, з метою отримання доказів причетності вищевказаних осіб до вчинення вище вказаного кримінального правопорушення, встановлення обставин, які мають значення та встановлення часу та місць їх з'єднань, в органу досудового розслідування є необхідність у проведенні аналізу інформації про телефонні з'єднання вказаних абонентів стільникового зв'язку. Відповідно, є необхідність у здійсненні тимчасового доступу та вилученні (проведенні виїмки) інформації про з'єднання вказаних абонентів за період часу з 01.10.2024 по строк дії ухвали із зазначенням номерів з'єднаних абонентів (інформації про вхідні-вихідні дзвінки, SMS, MMS- повідомлення, GPRS-з'єднання, з'єднання переадресації), в тому числі із нульовою тарифікацією, та ІМЕІ телефонів, якими при цьому користувалися, дати, часу і тривалості з'єднання, з прив'язкою на місцевості до базових станцій абонента та з прив'язкою на місцевості до базових станцій з'єднаних абонентів на час здійснення дзвінків, без розкриття змісту переданих повідомлень.
В інший спосіб, ніж її витребування у оператора мобільного зв'язку, отримати вказану інформацію неможливо.
Беручи до уваги викладене та те, що інформація про з'єднання вищевказаних абонентів стільникового зв'язку, за період часу з 25.01.2025 по 27.01.2025, має суттєве значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а тому просить клопотання задовольнити.
В судове засідання, призначене на 12.05.2025 року ніхто не з'явився, однак слідчий ОСОБА_3 подав заяву з проханням про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримує, просить його задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні без фіксування судового засідання технічними засобами.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що для повного та всебічного дослідження всіх обставин у вказаному кримінальному провадженні, з метою, виявлення, відшукування та фіксації відомостей про обставини вказаного кримінального правопорушення, клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 165, 166 КПК України
постановив :
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_9 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 або за його дорученням іншим слідчим із числа групи слідчих у даному кримінальному провадженні на тимчасовий доступ до речей та документів (з можливістю їх вилучення в електронному вигляді), які знаходяться у володінні операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » юридична адреса АДРЕСА_5 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » юридична адреса якого: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса якого: АДРЕСА_4 , та містять дані:
- про деталізацію з'єднань абонентського номеру НОМЕР_1 щодо дати, часу, типу з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки та SMS- повідомлення, в тому числі сервісні та службові, вихід в мережу Інтернет, GPRS-трафік), тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій, із зазначенням їх адрес, а також адрес місця перебування абонента в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання, із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI), з урахуванням нульових з'єднань вказаних абонентів, номерів контрагентів по цих з'єднаннях, інформацію про власників абонентських номерів (прізвище, ім'я, по-батькові; дата народження; місце реєстрації чи проживання; паспортні дані, тощо), якщо телекомунікаційні послуги надаються з оформленням договірних відносин, за період часу з 25.01.2025 по 27.01.2025.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня постановлення ухвали.
Виконання ухвали доручити слідчому СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 або за його дорученням у порядку ст.40 КПК України працівникам ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області, які, відповідно до вимог КПК України, уповноважені проводити такі слідчі (процесуальні) дії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1