Справа №678/675/25
Провадження №3-678-280/25
12 травня 2025 року селище Летичів
Суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Цибульський Д.В., з участю секретаря судового засідання Баранєвич І.М., прокурора Косідло С.М., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративних справ, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , з середньою спеціальною освітою, одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей немаючого, депутата Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
30.04.2025 року на адресу суду для розгляду з Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань НП України надійшли справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу №361 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 17.04.2025 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Летичівської селищної ради Хмельницької області, являючись відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав 12.12.2024 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також, відповідно до протоколу №362 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 17.04.2025 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Летичівської селищної ради Хмельницької області, являючись відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав 12.12.2024 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також, відповідно до протоколу №363 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 17.04.2025 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Летичівської селищної ради Хмельницької області, являючись відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав 12.12.2024 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні прокурор вказані протоколи про адміністративні правопорушення підтримує в повному обсязі та просить ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні вказаних адміністративних правопорушеннях та призначити йому покарання у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушеннях визнав повністю та надав пояснення про те, що дійсно несвоєчасно подав декларації за вказані роки, просить суд суворо його не карати.
Заслухавши думку та пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (чинного на момент виникнення обов'язку подання декларації) особи, зазначені у п.1, п.п. «а», «в» і «г» п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пп.1 п.1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.
Законом України від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме абз.2 ч.2 ст.45 Закону викладено у такій редакції: у ст.45 Закону: у частині першій слова "підпунктах «а», «в» і «г» замінити словами "підпунктах «а», «в»-
У розділі XIII "Прикінцеві положення" Закону: пункт 2-7 викладено в такій редакції:
"2-7. Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій ст.45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Встановлено, що згідно рішення першої сесії (перше пленарне засідання) восьмого скликання Летичівської селищної ради Хмельницької області №3 від 04.12.2020 року, ОСОБА_1 на підставі виборів до місцевих рад був обраний депутатом Летичівської селищної ради Хмельницької області.
У відповідності до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до 31.01.2024 року, однак останній в порушення вимог Закону подав вказану декларацію лише 12.12.2024 року.
Також, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік до 31.01.2024 року, однак останній в порушення вимог Закону подав вказану декларацію лише 12.12.2024 року.
Також, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 01.04.2024 року, однак останній в порушення вимог Закону подав вказану декларацію лише 12.12.2024 року.
Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ч.2 ст.68 Конституції України, «незнання закону не звільняє від юридичної відповідальності».
Також встановлено, що протоколи про адміністративні правопорушення складені у відповідності до положень ст.256 КУпАП, викладена у них суть адміністративного правопорушення є конкретною і зрозумілою та згідно зі ст.251 КУпАП, вони є належними, достовірними і допустимими доказами у справі.
Дослідивши всі обставини справи, оцінивши докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення (винесення постанови про накладення адміністративного стягнення), суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доведена.
Аналізуючи докази по справі, враховуючи обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , ступінь його вини, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень, яке буде достатнім для його виховання, а також для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП, особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.23, 40-1, 172-6, 283, 284, 294 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 850 гривень. (протоколи №№361, 362, 363, про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією від 17.04.2025 року). (ГУК у Хмел.обл/Летичів. стг/21081100 Код за ЄДРПОУ: 37971775; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) р/р UA948999980313030106000022663, Код класифікації доходів бюджету: 21081100)
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави - 605 грн. 60 коп. судового збору (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку (МФО) 899998 рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Летичівський районний суд Хмельницької області.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього може бути застосоване подвійне стягнення штрафу в порядку ст.308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч.1 ст.308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя: Д.В.Цибульський