Єд.унік. № 243/2893/25
Провадження № 3/243/1812/2025
09 травня 2025 року Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Сидоренко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли з БПП у містах Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
02.04.2025 року о 09 год 25 хв. в Донецькій області Краматорському районі м. Святогірськ по вул. Запорізька біля буд. 24 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом DAEWOO LANOS н.з. НОМЕР_3 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (характерний запах алкоголю з порожнини рот, порушення мови, порушення координації рухів), від проходження огляду на стан визначення алкогольного сп'яніння на місці зупинки т.з. за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager або такий огляд у встановленому законодавством порядку у медичному закладі у лікаря нарколога відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 130 КУпАП. Водій від права керування транспортним засобом відсторонено шляхом передачі тверезому водієві.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суду не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи. Крім того, слід зазначити, що ОСОБА_1 був обізнаний про те, що відносно нього співробітниками поліції було складено адміністративний протокол, та, що справи про адміністративне правопорушення будуть розглядатися Слов'янським міськрайонним судом Донецької області. Крім того, враховую, що адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП посягають на безпеку дорожнього руху, та, в даному випадку публічний інтерес привалює над приватним. У зв'язку з наведеним, доходжу до висновку про можливість розгляду даної справи про адміністративне правопорушення без з'ясування думки ОСОБА_1 щодо його ставлення до вчиненого та без його пояснень по даній справі.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Адміністративним правопорушенням відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинене особою.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
* протоколом про адміністративне правопорушення серії АБА 011105 від 02.04.2025 року, відповідно до якого 02.04.2025 року о 09 год 25 хв. в Донецькій області Краматорському районі м. Святогірськ по вул. Запорізька біля буд. 24 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом DAEWOO LANOS н.з. НОМЕР_3 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (характерний запах алкоголю з порожнини рот, порушення мови, порушення координації рухів), від проходження огляду на стан визначення алкогольного сп'яніння на місці зупинки т.з. за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager або такий огляд у встановленому законодавством порядку у медичному закладі у лікаря нарколога відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 130 КУпАП. Водій від права керування транспортним засобом відсторонено шляхом передачі тверезому водієві;
* рапортом поліцейського від 02.04.2025, з якого вбачається, що 02.04.2025 року приблизно о 09 год. 25 хв. виконуючі бойове розпорядження в Донецькій області, а саме у м. Святогірськ Краматорського району по вул. Запорізька біля буд. 24, згідно Закону України «Про режим воєнного стану» ст. 8 п. 7 було зупинено транспортний засіб DAEWOO - LANOS н.з. НОМЕР_3 під керуванням військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 молодший сержант 115 бригади ОСОБА_1 , під час спілкування з водієм було виявлені ознаки наркотичного сп'яніння, а саме (запах алкоголю з порожнини рот, порушення мови, порушення координації рухів). Водію було запропоновано пройти огляд на стан визначення алкогольного сп'яніння на місці зупинки ТЗ за допомогою Alcotest-Drager або такий огляд у встановленому законодавством порядку у медичному закладі у м. Слов'янськ, на що останній відповів відмовою. На громадянина ОСОБА_1 було складено протокол АБА 011105 за ч. 1 ст. 130 КУпАП п.п. 2.5 ПДР України. Водія було відсторонено від керування транспортним засобом шляхом передачі тверезому водієві;
*направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КНП «МЦПЛЗ м. Краматорськ» у м. Слов'янськ» від 02.04.2025 року о 09 год. 30 хв., відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду;
*диском з відео-записом з боді-камери поліцейського, на якому зафіксований факт вчинення адміністративного правопорушення;
За таким обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, та доведеність його вини.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 17000,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для його виправлення та попередження нових правопорушень.
Керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 124, 245, 280, 283-284 КУпАП, ПДР України, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачених ст. 130 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на рахунок отримувача: UA198999980313090149000005001, отримувач коштів: Донецьке ГУК/м.Донецьк/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, з позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Дніпровського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду І.О. Сидоренко