12 травня 2025 р. Справа № 440/15510/24
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Присяжнюк О.В.,
Суддів: Любчич Л.В. , Спаскіна О.А. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 року (ухвалене суддею М.В. Довгопол) по справі № 440/15510/24
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області , Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві
про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просила суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду в Полтавської області про відмову в перерахунку пенсії по інвалідності ІІ групи ОСОБА_1 відповідно довідок по заробітної плати по МКП «Правознавець», Українсько-російське спільне підприємство «Оборонсоюз» та ТОВ Виробниче Об'єднання «Продтранссервис»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Київ про відмову перерахунку пенсії, по Українське-російське спільне підприємство «Оборонсоюз»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Київ та Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавської області провести перерахунок розміри пенсії по інвалідності ОСОБА_1 відповідно довідки про заробітну плату з 14.02.2022 р. по МКП «Правознавець» за період с 01.01.1991 р по 31.12.1995 р. включно, по Українське- російське спільне підприємство «Оборонсоюз» за період з 01.01.1994 по 31.12.1999 р. та ТОВ Виробниче Об'єднання «Продтранссервіс» за період з 01 07.1996 по 30.05.2000 р.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 в справі № 440/15510/24 частково задоволено адміністративний позов.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві о/р № НОМЕР_1 від 17.04.2024 року про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повторно розглянути заяву ОСОБА_1 за призначенням/перерахунком пенсії від 11 квітня 2024 року, з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просило рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги, апелянт посилається на те, що Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві є правомірними, у спірних правовідносинах Головне управління діяло у відповідності до чинного законодавства та в межах своєї компетенції.
Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначено доводи щодо безпідставності вимог апеляційної скарги.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Суд, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, вважає, що вимоги апеляційної скарги позивача не підлягають задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційних скарг.
Судовим розглядом встановлено, що з 14.02.2022 р. позивачці призначено пенсію по інвалідності, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що підтверджується рішенням Кременчуцького об'єднаного управління ПФУ від 06.05.2022 №163950018097 (а.с. 37).
11.04.2024 р. позивачка звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці із заявою про перерахунок пенсії, із врахуванням заробітної плати до 01.07.2000 р., яка прийнята і зареєстрована за №2092 (а.с. 75-77).
До вказаної заяви додано: паспорт №КО785742, довідку про джерела доходів з 01.07.2000 р. №2-5/23 від 05.07.2023 р., довідку про заробітну плату (спецпенсії) №2 від 07.08.2023 р., довідку про прийняття на роботу (навчання) від №92 від 01.04.1997 р., довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру № НОМЕР_2 , документи про місце проживання (реєстрації) особи №2 від 10.01.1994 р., наказ №21 від 20.06.1996 р.
Зазначену заяву розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 17.04.2024 р. о/р №163950018097 ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії, з урахуванням заробітної плати до 01.07.2000 р., згідно ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на підставі заяви від 11.04.2024 р. №2092 та долучених документів, до підтвердження довідок за результатами перевірки (а.с. 74). В обґрунтування вказаного рішення зазначено, що до заяви про перерахунок пенсії від 11.04.2024 року №2092 надано довідки від 05.07.2023 р. №2-5/23 про заробітну плату за період з січня 1994 по грудень 1999 року, видану Українсько-російським спільним підприємством "Оборонсоюз" та від 07.08.2023 р. №2 про заробітну плату за період з липня 1996 року по травень 2000 року, видану ТОВ виробниче об'єднання "Продтранссервіс", відповідно до вимог ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", долучені довідки про заробітну плату потребують підтвердження первинними документами, копій первинних документів, на підставі яких вони були видані, надано не було.
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області листом від 15.07.2024 р. №13350-12026/А-02/8-1600/24 (а.с. 25) повідомило позивачку, що за результатами розгляду її заяви від 28.06.2024 р. та наданих документів, за принципом екстериторіальності, Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії, оскільки долучені довідки про заробітну плату потребують підтвердження первинними документами, копій первинних документів, на підставі яких вони були видані, надано не було.
Позивачка, вважаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду в Полтавської області про відмову в перерахунку пенсії по інвалідності ІІ групи, відповідно довідок по заробітної плати по МКП «Правознавець», Українсько-російське спільне підприємство «Оборонсоюз» та ТОВ Виробниче Об'єднання «Продтранссервис» та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Київ про відмову перерахунку пенсії, звернулася до суду з цим позовом.
Задовольняючі частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що спірне рішення пенсійного органу не ґрунтується на вимогах законодавства та прийнято без урахування істотних обставин, оскільки відповідач не вжив визначених законодавством необхідних дій для перевірки поданих позивачем довідок.
Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, з наступних підстав.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09 липня 2003 року (далі - Закон №1058).
Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058, призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Згідно із ч. 4, 5 ст. 45 Закону №1058, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 42 Закону №1058, за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Статтею 40 Закону №1058 передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 р. за № 22-1 (далі - Порядок №22-1 (у відповідній редакції), встановлено, що заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Пунктом 2.7 роз. ІІ Порядку № 22-1 визначено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Згідно із пп. 3 п. 2.1 роз. ІІ Порядку № 22-1, за бажанням пенсіонера, ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).
Відповідно до п. 2.10 роз. ІІ Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Пунктом 4.2 Порядку №22-1 встановлено, що при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Відповідно до п. 4.7 Порядку №22-1, право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства, перерахунок пенсії може здійснюватися за заявою пенсіонера та поданими до неї документами. За результатами розгляду такої заяви з доданими до неї документами орган, що призначає пенсію або здійснює її перерахунок, не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії, про що повідомляє заявника.
Судовим розглядом встановлено, що заяву позивачки від 11.04.2024 р., зареєстровану за №2092, про перерахунок пенсії, із врахуванням заробітної плати до 01.07.2000 р., розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 17.04.2024 р. о/р №163950018097 ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, з урахуванням заробітної плати до 01.07.2000 р. згідно із ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на підставі заяви від 11.04.2024 р. №2092 та долучених документів відмовлено до підтвердження довідок за результатами перевірки (а.с. 74). У рішенні зазначено, що до заяви про перерахунок пенсії від 11.04.2024 р. №2092 надано довідки від 05.07.2023 р. №2-5/23 про заробітну плату за період з січня 1994 р. по грудень 1999 р., видану Українсько-російським спільним підприємством "Оборонсоюз" та від 07.08.2023 р. №2 про заробітну плату за період з липня 1996 р. по травень 2000 р., видану ТОВ виробниче об'єднання "Продтранссервіс". Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону, долучені довідки про заробітну плату потребують підтвердження первинними документами. Копій первинних документів, на підставі яких вони були видані, надано не було.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01.07.2000 р. є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами.
Порядком № 22-1 передбачено, що пенсіонер може подати довідку про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Разом з тим, перевірка достовірності та обґрунтованості видачі такої довідки покладається на орган Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 4.3 Порядку №22-1, рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Отже, перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при перерахунку позивачу пенсії.
Відповідачем не доведено факту недостовірності первинних документів, на підставі яких позивачу були видані довідки Українсько-російським спільним підприємством "Оборонсоюз" від 05.07.2023 №2-5/23 та ТОВ виробниче об'єднання "Продтранссервіс" від 07.08.2023 №2. Вказані довідки містять назви первинних документів, на підставі яких її видано, адресу, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, тобто відповідають вимогам пп. 3 пункту 2.1. розділу ІІ Порядку № 22-1.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що направлення довідок про заробітну плату на перевірку не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії, оскільки законодавством встановлено строк для розгляду заяви про перерахунок пенсії (10 днів), який може бути продовжений за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки, але не більше ніж на 15 днів, відтак повноваження органу щодо перевірки достовірності відомостей у довідках про заробітну плату мають здійснюватися протягом цього строку, і не виконання органом таких повноважень у встановлений строк не може мати негативні наслідки для заявника у вигляді позбавлення права на перерахунок пенсії.
Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що рішення Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві о/р №163950018097 від 17.04.2024 р. підлягає визнанню протиправним та скасуванню, у зв'язку з чим необхідно зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повторно розглянути заяву ОСОБА_1 за призначенням/перерахунком пенсії від 11 квітня 2024 року, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідачем не доведено правомірність свого рішення про відмову у перерахунку пенсії позивачці.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Відповідно до п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27.09.2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.
При прийнятті рішення у даній справі суд врахував позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки інших аргументів учасників справи), сформовану, зокрема у справах Салов проти України (заява № 65518/01; від 06.09.2005 р.; п. 89), Проніна проти України (заява № 63566/00; 18.07.2006 р.; пу. 23) та Серявін та інші проти України (заява № 4909/04; від 10.02.2010 р.; п. 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (RuizTorija v. Spain) серія A. 303-A; 09.12.1994 р., п. 29).
Пунктом 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень визначено, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Із врахуванням такого підходу Європейського суду з прав людини до оцінки аргументів сторін, суд апеляційної інстанції вважає, що ключові аргументи апеляційної скарги отримали достатню оцінку.
Інші доводи і заперечення сторін на висновки суду апеляційної інстанції не впливають.
Таким чином, суд переглянувши, у межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, ретельно дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення із дотриманням вимог матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 р. без змін, оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 311, 315, 316, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2025 по справі № 440/15510/24 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду.
Головуючий суддя О.В. Присяжнюк
Судді Л.В. Любчич О.А. Спаскін