Рішення від 12.05.2025 по справі 380/361/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2025 рокусправа № 380/361/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІП ТРАНС" до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення - рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "ТІП ТРАНС" (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Ст.Бандери, будинок 52, квартира 2; ЄДРПОУ 40807713) з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 18.10.2024 №0445560412;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35, Код ЄДРПОУ 43968090) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІП-ТРАНС» (82400, Львівська обл., місто Стрий, вул. С.Бандери, буд. 52, кв. 2, Код ЄДРПОУ 40807713) витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 028,00 грн., витрат на послуги адвоката - 5 000,00 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив про незгоду з оскарженим податковим повідомленням-рішенням, вважає його протиправним, оскільки не згодний з тим, що підприємством порушувались терміни сплати узгодженого зобов'язання з податку на додану вартість. Податок на додану вартість, зазначений у відповідній податковій декларації, сплачений позивачем в повному обсязі та у встановлені ПК України строки.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого - суддю Кухар Н.А.

Ухвалою судді від 10 січня 2025 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом сплати судового збору.

Ухвалою судді від 21 січня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву (вх. №9140 від 05.02.2025 року), в якому просила у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне.

Відповідно до абзацу першого підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Кодексу - камеральною вважається перевірка яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком (п. 76.1 статті 76 Кодексу).

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання (п. 76.3 ст. 76 Кодексу).

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах (абз. 2 підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Кодексу).

Відповідно до п. 31.1 ст. 31 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені ПКУ.

Суму податкового зобов'язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов'язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.

Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Отже, платник податків у разі подання звітності до граничного терміну сплати, зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, до граничного терміну сплати відповідної декларації.

Фактично позивач подав декларацію 19.12.2024, що не заперечується учасниками справи і фактично заплатити мав у день подання такої декларації згідно роз'яснення ЗІР https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/? src=ques&id=35148.

20.12.2022 - це день вже фактичного прострочення сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.

Позивач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2022 року 19 грудня 2022 року, що є порушенням встановленого терміну для подання (який припадав на 21 листопада 2022 року). Відповідно до норм Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити узгоджене податкове зобов'язання не пізніше, ніж через 10 календарних днів після останнього дня граничного терміну подачі декларації. У цьому випадку останній день для подачі декларації був 21 листопада 2022 року, тому граничний строк сплати - це 1 грудня 2022 року

Якщо декларація подана 19 грудня, то позивач фактично пропустив встановлений термін сплати податків. Податкове зобов'язання, яке нараховане в картці платника податків на суму 735 308,00 грн., повинно було бути погашене не пізніше 1 грудня 2022 року, а не 20 грудня 2022 року, як зазначає позивач. Таким чином, сплата після 1 грудня є порушенням, оскільки строк сплати вже минув, і позивач не виконав своїх зобов'язань у встановлений термін.

Отже, як підтверджують квитанції, позивач фактично сплатив суму 20 грудня 2022 року. Саме тому контролюючий орган і розрахував термін прострочення сплати як 1 день.

Враховуючи наведене, встановлено, що ТОВ «ТІП ТРАНС» відповідно до вимог п.57.1 ст.57, п.257.5 ст.257 та п.п 69.1, п.п 69.11 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу порушено терміни сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання з рентної плати за користування надрами.

Частиною 1 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Суд, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Камеральна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Тіп-Транс" проведена 16.09.2024 року на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу I Податкового кодексу України, відповідно до пункту 75.1 статті 75, в порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 розділу ІІ Кодексу, головним державним інспектором Стрийського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Паук Христиною Богданівною з питання порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складено акт від 16.09.2024 року №38497/13-01-04-12-04/40807713 відповідно до якого встановлено:

- перевіркою термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість встановлено порушення вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами і доповненнями в часині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, а саме:

- податкова декларація з податку на додану вартість від 19.12.2022 №9273162690 з граничним терміном плати - 20.12.2022, дата фактичної сплати - 21.12.2022, сума податкового боргу, що сплачено - 735308,00; кількість днів прострочення - 1.

На підставі акта камеральної перевірки ТОВ "Тіп-Транс" винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань № 38497/13-01-04-12-04 від 16.09.2024 на суму 36765, 40 грн.

Позивач, вважаючи протиправним вище вказане податкове повідомлення-рішення, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України(далі - ПК України).

За змістом підпунктів 20.1.4, 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право: проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення; застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до пунктів 61.1, 61.2 статті 61 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Предметом камеральної перевірки також може бути, зокрема, своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Згідно із вимогами п.76.1 ст.76 ПК України установлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Пунктом 76.3 статті 76 ПК України визначено, що камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

При цьому, камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК України, згідно з якою контролюючий орган має право провести перевірку не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Згідно з п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО, даних Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального та Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Предметом камеральної перевірки також можуть бути:

1) своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків);

2) своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних;

3) своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах тощо.

Згідно з пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Положеннями пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.49.1 ст.49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

За приписами п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПК України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Отже, податкові зобов'язання, які самостійно визначені платником у податкових деклараціях, є узгодженими.

Відповідно до пункту 87.1 статті 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу (підпункт 14.1.178 пункту 14.1 статті 14 ПК України).

Відповідно до ст.ст. 203.1,203.2 податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно із пунктом 124.1 цієї статті ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в оплату узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний день, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Як вбачається з матеріалів справи ТОВ "ТІП ТРАНС", на підставі поданої декларації із ПДВ визначено податкове зобов'язання: за жовтень 2022 року №9273162690.

В акті камеральної перевірки від 16.09.2024 року №38497/13-01-04-12-04/40807713 відповідачем зазначено прострочення сплати узгодженого зобов'язання із зазначенням граничних термінів сплати та кількості днів прострочення.

Зокрема перевіркою встановлено, що ТОВ «ТІП-ТРАНС» порушило вимоги пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено узгоджене податкове зобов'язання згідно поданої податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2022 року (реєстраційний номер 9273162690 від 19.12.2022 року) у сумі 735308 гривень. За несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання в інтегрованій картці платника умовно розрахований штраф у розмірі 5 відсотків в сумі 36765,40 гривень.

Як зазначає представник відповідача позивач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2022 року - 19 грудня 2022 року, що є порушенням встановленого терміну для подання (який припадав на 21 листопада 2022 року). Відповідно до норм Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити узгоджене податкове зобов'язання не пізніше, ніж через 10 календарних днів після останнього дня граничного терміну подачі декларації. У цьому випадку останній день для подачі декларації був 21 листопада 2022 року, тому граничний строк сплати - це 1 грудня 2022 року. Якщо декларація подана 19 грудня, то позивач фактично пропустив встановлений термін сплати податків. Податкове зобов'язання, яке нараховане в картці платника податків на суму 735 308,00 грн, повинно було бути погашене не пізніше 1 грудня 2022 року, а не 20 грудня 2022 року, як зазначає позивач. Таким чином, сплата після 1 грудня є порушенням, оскільки строк сплати вже минув, і позивач не виконав своїх зобов'язань у встановлений термін.

Суд вважає такі пояснення необгрунтованими, так як в акті перевірки та розрахунку штрафних фінансових санкцій ( додаток до ППР від 18.10.2024) зазначено, що граничний термін сплати - 20.12.2022, дата фактичної сплати - 21.12.2022, кількість днів затримки- 1, сума податкового боргу- 725308,00 грн., розмір штрафу -5%, сума МС- 36765,40 грн.

Як встановлено судом на момент подання декларації (19.12.2022 року) в інтегрованій картці платника обліковувалась переплата в сумі 634 137 грн. та наявні кошти на електронному рахунку в сумі 105 977 грн., для погашення узгодженої суми податкового зобов'язання по декларації за жовтень 2022 року платником перераховано на електронний рахунок кошти 20.12.2022 року в сумі 600 000 грн., 21.12.2022 року в сумі 40 000 грн. та 97 000 грн.

Отже, відповідачем нараховано неправомірно штрафні санкції на суму 735 308,00 грн, так як 21.12.2022 сплачено лише 137 000 грн.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням наведеного суд за наслідком перевірки обставин справи дійшов висновку, що спірне податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області є протиправним та підлягає скасуванню.

Позивачем сплачено 2 422,40 грн судового збору, які слід стягнути з відповідача.

Крім того, позивач просить стягнути витрати на послуги адвоката в розмірі 5000 грн.

Відповідно до частини 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

За текстом пункту 1 частини 1 статті 132 КАС України витрати на професійну правничу допомогу належать до витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до частин 1, 2 статті 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката. Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).

Відповідно до частини 3 статті 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

За частиною 4 статті 134 КАС України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини 7 статті 139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Позивачем не долучено до справи жодних доказів на понесення витрат на правничу допомогу, а отже, у задоволенні заяви про стягнення витрат на правничу допомогу в розмірі 5000 грн слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 18.10.2024 №0445560412.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35, Код ЄДРПОУ 43968090) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІП-ТРАНС» (82400, Львівська обл., місто Стрий, вул. С.Бандери, буд. 52, кв. 2, Код ЄДРПОУ 40807713) витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422,40 ( дві тисячі чотириста двадцять дві грн.40 коп) грн.

У задоволенні заяви позивача про стягнення витрат на правничу допомогу в розмірі 5000 грн слід - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяКухар Наталія Андріївна