Україна
Донецький окружний адміністративний суд
09 травня 2025 року Справа№200/1555/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Череповського Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд.3 ЄДРПОУ 13486010) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -
03.03.2025 року ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить суд:
визнати дії ГУ ПФУ в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010), щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) починаючи з 01.11.2024 року, протиправними;
зобов'язати ГУ ПФУ в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010) поновити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) виплату пенсії з 01.11.2024 року на загальних підставах, без застосування законодавства, що регулює питання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером за віком та перебуває на обліку як особа, переміщена з тимчасово окупованої території України. Однак, з 01.11.2024 року виплата пенсії була зупинена, у зв'язку з не проходженням фізичної ідентифікації внутрішньо переміщеної особи. Вказані дії ПФУ позивач вважає протиправними, оскільки вони порушують його конституційні права на пенсійне забезпечення.
Ухвалою суду від 10 березня 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження в адміністративній справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), витребувано докази. Відстрочено позивачу сплату судового збору до ухвалення рішення в адміністративній справі №200/1555/25.
Відповідач надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Зазначає, що Позивач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 01.08.2014 року перебуває на обліку в головному управління Пенсійного фонду України в Донецькій області як внутрішньо переміщена особа та отримує пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону № 1058. На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.06.2024 у справ № 200/3161/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області поновлено нарахування пенсії Позивачу та нараховано доплату за період з 01.04.2024 по 31.10.2024. Оскільки окремого порядку виплати пенсії судом не визначено, виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства. Виплата пенсії внутрішньо переміщеним особам проводиться з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року №637. Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 року №1384 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (далі - Постанова №637), якою визначено, що територіальні органи Пенсійного фонду України опрацьовують наявну інформацію про результати проходження фізичної ідентифікації внутрішньо переміщеними особами, які одержують пенсію, та продовжують виплату пенсії у разі проходження фізичної ідентифікації особою; а для осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи до введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану в Україні та які не проходили фізичну ідентифікацію протягом дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, продовжують виплату пенсії - до 31.03.2024, а після цієї дати - у разі проходження особою фізичної ідентифікації. Нарахована сума пенсії внутрішньо переміщеним особам перераховується на рахунки їх одержувачів територіальними органами Пенсійного фонду України після проходження ними фізичної ідентифікації починаючи з місяця припинення фінансування виплати пенсії.
За матеріалами електронної пенсійної справи Позивач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування» м. Донецьк (Донецький район) відноситься до населеного пункту де органи влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Відповідно до вищезазначеного порядку м. Торецьк відноситься до населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування. На підставі вищевикладеного, виплату пенсії Позивачу автоматично призупинено з 01.11.2024 у зв'язку з непроходженням фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб відповідно до вимог пункту 4-1 частини 1 статті 49 Закону № 1058, про що програмним комплексом ІКІС ПФУ: «Підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)» було сформовано відповідний запис про призупинення виплати пенсії за причиною «29 - не пройдено фізичну ідентифікацію» (витяг з підсистеми додається). Зазначає, що форма рішення про припинення виплати пенсії не закріплена безпосередньо в тексті Закону №1058 та не визначена жодними підзаконними нормативно-правовими актами, що регламентують питання пенсійного забезпечення, отже Відповідач вважає, що програмний комплекс ІКІС ПФУ: «Підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)» формує електронне рішення щодо призупинення виплати пенсійних виплат, витяг з якого додано до даного відзиву на позовну заяву.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідно до статті 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), є громадянкою України, що підтверджується копією паспорту серії НОМЕР_2 .
З наданих відповідачем матеріалів пенсійної справи вбачається, що Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058-IV.
Матеріали справи не містять інформації про наявність у Позивача статусу внутрішньо переміщеної особи, доказів протилежного Відповідачем надано не було.
Згідно листа Департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА від 26.11.2024 вих. № П-2608-1.5-1.4.2-2699 повідомлено, що за інформацією управління соціального захисту населення Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району, відповідно до інформації, яка міститься в Єдиній WEB-орієнтованій інформаційній технології формування сегменту «Облік ВПО», як внутрішньо переміщена особа та отримувач допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам в управлінні Торецької міської адміністрації на обліку Позивач не перебуває, із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб не зверталася.
Відповідач листом від 03.02.2025 № 2666-2181/П-02/8-0500/25 повідомив Позивачу про те, що Ви перебуваєте на обліку в Головному управлінні, як одержувач пенсії у разі втрати годувальника, призначеної відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та маєте статус внутрішньо перемішеної особи до 24.02.2022.
В жовтні 2024 року на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.06.2024 по справі №200/3161/24, яке набуло законної сили 01.10.2024, Вам поновлено виплату пенсії з 01.04.2024.
Згідно із пунктом 4-1 частини 1 статті 49 Закону №1058 виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду України або за рішенням суду припиняється у разі не проходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством.
Таким чином, для здійснення виплати пенсії, поновленої на виконання рішення суду, Вам необхідно пройти фізичну ідентифікацію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (далі - Постанова №637), про що Вам неодноразово повідомлялось листами Головного управління від 29.10.2024 №0500-0216-8/104928, який направлено на Вашу електронну адресу, від 15.11.2024 №31186-28939/П-02/8- 0500/24 та від 11.12.2024 №33476-30784/П-02/8-0500/24, які направлено в особистий кабінет вебпорталу та на поштову адресу для листування, вказану у зверненні, та від 27.12.2024 35140-32520/П-02/8-0500/24, направлений в особистий кабінет вебпорталу.
На дату підготовки відповіді на звернення, фізичну ідентифікацію відповідно до пункту 4-1 частини 1 статті 49 Закону №1058 Вами не пройдено, дата проходження фізичної ідентифікації в Вашій електронній пенсійній справі відсутня, що унеможливлює проведення нарахування поточного розміру пенсії.
В протоколі про перерахунок пенсії. Версія: 1.6.78.1. Дата-час розрахунку: 11.10.2024 09:57 зазначено наступне.
Орган ПФУ: 5133 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Торець). Рішення 914210193324 від 14.10.2024 про перерахунок пенсії. Вид пенсії: пенсія в разі втр. годувал. Підстава: згідно рішення суду справи №200/3161/24 від 24.06.2024. Адреса: 85207, м. Торецьк-7, вул. Оренбурзька, буд. 1.
Програмним комплексом ІКІС ПФУ: «Підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)» було сформовано відповідний запис про призупинення виплати пенсії за причиною «29 - не пройдено фізичну ідентифікацію».
Спірні правовідносини виникли з приводу наявності у відповідача підстав для невиплати позивачу пенсії.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов'язаннями України.
Основи соціального захисту, форми та види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України (пункт 6 частини 1 статті 92 Конституції України).
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058- ІV).
Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Частиною 3 статті 4 Закону № 1058-ІV визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
Відповідно до положень статті 5 Закону № 1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного та соціального страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом та Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Виключно цим Законом визначаються, зокрема, види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.
Пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом (стаття 1 Закону № 1058-IV).
Частиною першою статті 47 Закону № 1058-IV визначено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Припинення та поновлення виплати пенсії передбачене статтею 49 Закону № 1058-IV.
Відповідно до частини першої статті 49 Закону № 1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:
1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;
2-1) за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії у зв'язку з тимчасовим проживанням за кордоном;
3) у разі смерті пенсіонера, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим у встановленому законом порядку;
3-1) у разі надання пенсіонеру статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин";
4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
4-1) у разі непроходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством;
5) в інших випадках, передбачених законом.
Наведений перелік підстав для припинення виплати пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду України є вичерпним.
Як вбачається з матеріалів справи, виплату пенсії позивачу припинено з 01.11.2024 року у зв'язку з непроходженням фізичної ідентифікації.
Припиняючи виплату пенсії позивачу Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області посилається на постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1384, якою були внесені зміни, зокрема до постанову Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
Разом з цим, відповідачем не надано до суду доказів на підтвердження наявності передбачених статтею 49 Закону № 1058-IV підстав для припинення позивачеві виплати пенсії.
Водночас, як свідчить аналіз положень Закону № 1058-IV, припинення виплати пенсії можливе виключно на підставі рішення територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду (постанова Верховного Суду від 20 квітня 2022 року у справі № 236/2495/17).
Як було встановлено судом, Головним управлінням припинено виплату пенсії позивачу без прийняття окремого рішення, а отже, відповідач діяв не у спосіб, встановлений Законом № 1058-IV.
З огляду на викладене в сукупності, відповідачем не доведено правомірність дій щодо припинення позивачу виплати пенсії з 01.11.2024, в порядку встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до положень п. 1 Постанови КМУ № 637 призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з зазначеним Порядком. Призначення, відновлення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) (далі - пенсії) внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам, які відмовились відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, здійснюються територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплата (продовження виплати) пенсій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, зазначеним в абзаці вісімнадцятому пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, здійснюється у встановленому законодавством порядку.
Так, відповідно до абзацу п'ятого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 р. № 1384 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 637 і від 8 серпня 2023 р. № 837») фізична ідентифікація внутрішньо переміщеної особи, яка одержує пенсію через поточний рахунок в установі акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», проводиться акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» кожні шість місяців з дня відкриття рахунка або з дня проведення попередньої фізичної ідентифікації. Для осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи до введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану в Україні та які не проходили фізичну ідентифікацію протягом дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - коронавірусна хвороба (COVID-19), для продовження нарахування пенсій необхідно пройти фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року.
З наведеного вбачається, що, пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022 та отримують виплати через АТ «Ощадбанк», для продовження нарахування пенсій повинні пройти до 31 березня 2024 року фізичну ідентифікацію.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (далі Закон № 1706-VII) визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно з частинами 1-3 статті 4 Закону № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону (частина 1 статті 5 Закону № 1706-VII).
Відповідно до копії паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 вбачається, що Позивач з 10.09.2019 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
Згідно листа Департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА від 26.11.2024 вих. № П-2608-1.5-1.4.2-2699 вбачається, що Позивач як внутрішньо переміщена особа та отримувач допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам в управлінні Торецької міської адміністрації на обліку Позивач не перебуває, із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб не зверталася.
За Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, м. Торецьк Донецької області не є окупованою територією, а віднесена до території можливих бойових дій з 24.02.2022.
З наведеного вбачається, що позивач зареєстрований та проживає на підконтрольній українській владі території. Матеріали справи не містять доказів того, що позивач є внутрішньо переміщеною особою.
З огляду на викладене, відсутні підстави для застосування до спірних правовідносин положень Закону № 1706-VII та постанов Кабінету Міністрів України, які регламентують здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, оскільки позивач має постійне місце проживання на підконтрольній українській владі території України та не виявляє наміру користуватися додатковим захистом, передбаченим законодавством для внутрішньо переміщених осіб.
Частиною другою статті 9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Нормами частини 2 статті 5 КАС України передбачено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на викладене, застосовуючи механізм захисту права позивача на отримання пенсії, порушеного Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, суд вважає, що з урахуванням повноважень, наданих суду частиною другою статті 245 КАС України, позов належить задовольнити шляхом визнання дій протиправними щодо припинення виплати пенсії з 01.11.2024 та зобов'язання поновити виплату пенсії з 01.11.2024 року на загальних підставах, без застосування законодавства, що регулює питання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Таким чином, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, підлягає задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 10 березня 2025 року сплату судового збору за подання до суду позовної заяви відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з частиною другою статті 133 КАС України якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до частини першої статті 139 вказаного Кодексу, яка регулює питання розподілу судових витрат, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки сплату судового збору, що підлягав оплаті відповідно до положень цього Кодексу, відстрочено до ухвалення судового рішення у справі, і судовий збір не оплачено, тому відповідно до наведених вимог процесуального законодавства при задоволенні позову такий судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - суб'єкта владних повноважень.
При обчисленні розміру судового збору судом враховані положення частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору та складає 968,96 грн.
На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд.3 ЄДРПОУ 13486010) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010), щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) починаючи з 01.11.2024 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3 ЄДРПОУ 13486010) поновити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) виплату пенсії з 01.11.2024 року на загальних підставах, без застосування законодавства, що регулює питання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ13486010) на користь державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: рахунок, код ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), отримувач - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 96 (дев'яносто шість) коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Є.В. Череповський