Постанова від 12.05.2025 по справі 347/797/25

Справа № 347/797/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.05.2025 м. Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі :

головуючої - судді: Крилюк М.І.,

секретаря: Лазорик Л.В.,

прокурора: Кабаль Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів матеріали справи, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення вчинено за наступних обставин:

Згідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №49 від 01.12.2021 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника групи зв'язку.

За таких обставин, згідно п.п. «г» п.1 ч.І ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України.

Згідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №251 від 08.09.2023 року, ОСОБА_1 звільнено з посади начальника групи зв'язку.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно вимог роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «при звільненні») - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні» подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 14.05.2024 подав електронну декларацію «При звільненні» за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями.

Оскільки ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України, то граничною датою подання ним декларації «При звільненні» є 31.01.2024.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.2 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 31.01.2024, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (При звільненні), а фактично подав дану декларацію 14.05.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 14.05.2024р.

Місцем учинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є юридична адреса ІНФОРМАЦІЯ_2 : АДРЕСА_2 .

Оскільки обов'язок подання декларації за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) у ОСОБА_1 виник у зв'язку із припиненням повноважень особи уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування.

Окрім того згідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) № 49 від 01.12.2021 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За таких обставин, згідно п.п. «г» п.1 ч.І ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України.

Згідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) № 251 від 08.09.2023 року, ОСОБА_1 звільнено з посади начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно ч. 1 ст. 45 цього Закону, особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 1 частини 1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов'язку подати документи.

Згідно абзацу 15 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій

статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 14.05.2024 подав щорічну електронну декларацію за 2022 рік.

Оскільки ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних Сил України, то граничною датою подання щорічної декларації за 2022 рік є 31.01.2024.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту «г» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.02.2024, не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а фактично подав дану декларацію 14.05.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 14.05.2024.

Місцем учинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є юридична адреса ІНФОРМАЦІЯ_2 : АДРЕСА_2 д.

Оскільки обов'язок подання декларації за 2022 рік у ОСОБА_1 виник у зв'язку із виникненням у нього повноважень особи уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування.

Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка в праві складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення. У даному випадку датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу.

Правопорушник, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинених правопорушеннях визнав та підтвердив викладені в протоколах обставини, із якими погоджується повністю.

Прокурор Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону просив визнати винним ОСОБА_1 за вчинення ним у сукупності правопорушення передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених у сукупності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними по справі та дослідженими судом доказами.

Зокрема його вина доводиться даними протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 185 від 14.04.2025 року а також за № 185 від 14.04.2025 року, якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України Про запобігання корупції, та відповідно вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_2 , копією щорічної декларації ОСОБА_2 за 2023 рік; повідомленням про факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 ; послідовністю дій в реєстрі декларацій; копією наказу №49 від 01.12.2021 року а також копією наказу № 251 від 08.09.2023 року .

Також вина ОСОБА_1 доводиться даними протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 184 від 14.04.2025 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_3 вимог Закону України Про запобігання корупції, та відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 ; декларацією ОСОБА_2 за 2022 рік (щорічна); повідомленням про факт несвоєчасного подання декларації; послідовністю дій в реєстрі, декларацій; рішенням №1-1/2020 від 01 грудня 2020 року; копією наказу №49 від 01.12.2021 року а також копією наказу № 251 від 08.09.2023 року

Таким чином, наведеними доказами у їх сукупності підтверджується наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень у їх сукупності передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Встановлено, що ОСОБА_1 вчинив два рівнозначні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, якою встановлено адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, що виразилось у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тобто у даному випадку відсутня сукупність адміністративних правопорушень, якою визнається вчинення особою двох і більше правопорушень, передбачених різними статтями або різними частинами однієї статті КУпАП. При сукупності адміністративних правопорушень кожне з них підлягає кваліфікації за відповідною статтею або частиною статті КУпАП.

У зв'язку з відсутністю сукупності адміністративних правопорушень відсутні підстави для застосування ч.2 ст.36 КУпАП щодо накладення стягнення у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу винної, яка щиро розкаюється та вперше притягується до адмінвідповідальності, його майновий стан, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у межах санкції передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП України з порушника в дохід держави слід стягнути 605,60 грн судового збору.

Керуючись ст.ст. 221,283,284 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правовопрушень передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі, що складає 850( вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 - 605,60 грн (шістьсот п'ять гривень 60 копійок) судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).

Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М.І. Крилюк