Справа № 686/12593/25
Провадження № 3/686/3777/25
12 травня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,-
за ч. 3 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
06.05.2025 року до Хмельницького міськрайонного суду з Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій обл. надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу серія ВАД № 416728 від 28.04.2025 року: «09.04.2025 року близько 12 год. 00 хв., будучи особою яка повторно протягом року притягувалася до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП, перебуваючи за адресою свого проживання АДРЕСА_1 вчинив відносно своєї матері ОСОБА_2 , домашнє насильство психологічного характеру, а саме ображав їх нецензурною лайкою, висловлював погрози фізичною розправою, внаслідок чого була завдана шкода її психологічному здоров'ю, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене, ч. 3 ст. 173-2 КУпАП».
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 221 КУпАП, судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно із ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення.
Таким чином дана справа про адміністративне правопорушення підвідомча для розгляду в суді, однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи, місцем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є с. Богданівці, Хмельницького району Хмельницької області, яке відповідно до переліку територій територіальних громад Хмельницької області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України № 727-р від 12.06.2020 року, хоч і входить до складу Хмельницької міської територіальної громади, однак раніше перебувало в межах колишнього Деражнянського району, тобто ця справа про адміністративне правопорушення не підсудна Хмельницькому міськрайонному суду Хмельницької області.
Альтернативних варіантів підсудності справи про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП законодавством не передбачено.
Згідно із ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» закріплено право на повноважний суд, за змістом якого ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом. Порушення правил підсудності є істотним порушенням процесуального законодавства та підставою для скасування судового рішення.
Як передбачено п. 3-1 розділу ХІІ ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року № 2102-IX, тому дана справа про адміністративне правопорушення підсудна Деражнянському районному суду Хмельницької області.
Отже, працівниками Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області неправильно направлено матеріали справи про адміністративне правопорушення до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.
При доопрацюванні необхідно усунути допущені недоліки, а саме скерувати матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП до Деражнянського районного суду Хмельницької області.
З урахуванням вищезазначеного, приходжу до висновку, що наведені вище порушення закону є істотними і не можуть бути усунуті в суді, тому матеріали даної справи підлягають поверненню до Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 276, 283, 291, 294 КУпАП,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП повернути для доопрацювання до Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду В.А. Навроцький