09 травня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/4997/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сіжук О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області з такими позовними вимогами:
- визнати протиправними дії щодо зазначення відсоткового розміру премії з порушенням вимог чинного законодавства у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, що була підготована та направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а;
- зобов'язати підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 з урахуванням висновків рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а, а також із зазначенням премії у розмірі 290 відсотків посадового окладу, що визначений за січень 2023 та вказаний у наказі Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області №41 від 14.02.2023, за посадою відповідною (аналогічною) посаді, яку обіймав позивач на момент його звільнення зі служби.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а ГУ ДСНС в Чернівецькій області видало позивачу довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, однак, у вказаній довідці відповідач безпідставно зменшив розмір премії з 290 до 59 відсотків, чим порушив право позивача на отримання пенсійного забезпечення в належному розмірі.
Ухвалою судді Чернівецького окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; встановлено строки для подання до суду заяв по суті справи.
Відповідач подав до суду відзив на позов, в обґрунтування якого зазначив, що лише після отримання від Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відповідних списків осіб, яким має бути перераховано пенсійне забезпечення Головним управлінням ДСНС України у Чернівецькій області у встановленому порядку буде оформлено і подано довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій визначеній категорії осіб.
Також, відповідач повідомив, що в листі тимчасово виконуючого обов'язки директора Департаменту економіки і фінансів Ігоря ПОДОБЄДА від 21.02.2023 № 203-2917/201 «Про підготовку довідок для перерахунку пенсій» визначено, «що при підготовці за рішенням суду довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020. 01.01.2021. 01.01.2022 та 01.01.2023 для перерахунку пенсії включати: посадовий оклад та оклад за спеціальним званням, визначений у рішенні суду; надбавку за вислугу років, враховуючи посадовий оклад та оклад за спеціальним званням, визначені за рішенням суду; інші доплати і надбавки (за вчене звання, за науковий ступінь, за почесні звання, за спортивні звання, за службу в умовах режимних обмежень, за кваліфікацію та інші (у разі, якщо вони були фактично установлені особі на момент звільнення), враховуючи посадовий оклад, визначений рішенням суду: надбавку за особливості проходження служби, враховуючи посадовий оклад та оклад за спеціальним званням, визначені рішення суду з урахуванням надбавки за вислугою років; щомісячна премія, враховуючи посадовий оклад, визначений рішенням суду. Разом з цим, розмір грошового забезпечення у довідці повинен відповідати розміру грошового забезпечення за відповідною посадою, досягається за рахунок зменшення надбавки за особливості проходження служби (може бути менше 50 відсотків) та щомісячної премії (не може бути менше 10 відсотків)».
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4, частини другої, пункту 10 частини шостої статті 12, частин першої - третьої статті 257, статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) дану справу, як справу незначної складності, розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII.
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а, зокрема, зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 його пенсії.
На виконання даного рішення суду Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області видало довідку 02.09.2023 №08/134/А про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, за нормами, чинними на 01.01.2023, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 №704, за посадою заступник начальника Управління з організації запобігання НС та заходів ЦЗ УДСНС України у Чернівецькій області
Згідно вказаної довідки грошове забезпечення становить 57389,60 грн та складається з посадового окладу в розмірі 13540,00 грн, окладу за військове звання (полковник) в розмірі 2250,00 грн, надбавки за вислугу років 50% в розмірі 7895,00 грн, надбавки за особливості проходження служби 100% в розмірі 23686,00 грн, премії 59% посадового окладу в розмірі 7988,60 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% в розмірі 2031,00 грн.
Як слідує із матеріалів справи, представник позивача 16.09.2024 подав адвокатський запит до ГУ ДСНС щодо надання інформації, що стосується розмірів премії та надбавки за особливості проходження служби за січень 2023 року на відповідній (аналогічній) посаді, яку обіймав позивач на момент його звільнення зі служби.
У відповідь на адвокатський запит відповідач листом №69 02-4103/69 16 від 19.09.2024 надав витяг з наказу ГУ ДСНС від 14.02.2023 №41 «Про преміювання осіб начальницького складу» та витяг з наказу ГУ ДСН від 17.01.2023 №17 «Про встановлення надбавок та доплат особам начальницького складу».
Згідно доданого до листа витягу з наказу від 14.02.2023 №41 премія за січень 2023 року полковника служби цивільного захисту, начальника управління реагування на надзвичайні ситуації, встановлена у розмірі 290%.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо зменшення розміру премії при видачі довідки, позивач звернувся з цим позовом до суду з метою захисту своїх порушених прав.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою та другою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон №2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону №2011-ХІІ).
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі та Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон №2262-ХІІ).
Згідно з частиною першою статті 1 Закону №2262-ХІІ особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини другої статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку; якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону; усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).
До Порядку № 45 пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) були внесені зміни.
Проте, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103.
Отже, з 29.01.2020 Порядок №45 діє в редакції без змін, внесених пунктом 6 Постанови № 103.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.
Згідно з абзацами першим-п'ятим пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання заслужений чи народний, службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
З викладеного слідує, що розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.
Вказане узгоджується із правовим висновком Великої Палати Верховного суду, викладеним у постанові від 23.05.2024 у справі №380/19324/23.
Так, у вказаній справі, Верховний суд дійшов висновку, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення станом на початок відповідного календарного року, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові №704, на 50% розміру мінімальної заробітної плати, установленого законом на 1 січня відповідного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Як слідує із матеріалів справи, позивача звільнено з посади заступника начальника Управління з організації запобігання НС та заходів ЦЗ УДСНС у Чернівецькій області.
Із матеріалів справи вбачається, що станом на січень 2023 року, відповідно до Положення про преміювання осіб рядового і начальницького складу Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області, затвердженого наказом Головного управління від 14.02.2023 №46 наказом ГУ ДСНС України в Чернівецькій області від 14.02.2023 №41 полковнику служби цивільного захисту, заступнику начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям встановлено премію в розмірі 290% посадового окладу.
Отже, вказане відповідачем відсоткове значення такого грошового забезпечення (премії) у довідці №08/134/А від 02.09.2023 станом на 01.01.2023 не є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що не узгоджується зі змістом абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідач протиправно визначив позивачу у довідці вказане відсоткове значення премії.
Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку про протиправність дій Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області щодо зменшення позивачу у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, що була підготовлена та надана позивачу на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а, розміру премії.
При цьому, з метою повного захисту прав позивача, та враховуючи висновки Верховного Суду в рішенні від 05.03.2024 у зразковій справі №380/19324/23, слід зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а підготувати та видати позивачу оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 за належною прирівняною посадою із зазначенням відомостей про розмір премії в розмірі 290% посадового окладу.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши доводи сторін, наданих для обґрунтування своїх вимог та заперечень, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що адміністративний позов належить задовольнити.
При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.
Частиною першою, сьомою статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем за подання до суду цього позову сплачено судовий збір у розмірі 968,96 грн згідно з квитанцією від 01.11.2024 №2751-0333-4359-2749.
Оскільки даний позов сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, підлягає задоволенню, то судовий збір підлягає стягненню з відповідача в розмірі 968,96 грн на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 9, 72, 73, 74-76, 77, 90, 241 - 246, 250 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області щодо встановлення ОСОБА_1 в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 премії в розмірі 59% посадового окладу.
Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 з урахуванням рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.07.2023 у справі №600/3116/23-а, а також із зазначенням премії у розмірі 290 відсотків посадового окладу, що визначений за січень 2023 та вказаний у наказі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області №41 від 14.02.2023, за посадою відповідною (аналогічною) посаді, яку обіймав позивач на момент його звільнення зі служби.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області (вулиця Сергія Скальда, 1а, місто Чернівці, Чернівецька область, 58000, ідентифікаційний код юридичної особи 38595868).
Суддя Сіжук Ольга Володимирівна