про залишення позовної заяви без руху
09 травня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/2046/25-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Маренич І.В., розглянувши матеріали по справі за скаргою ОСОБА_1 до заінтересованої особи заступника начальника відділу Кіцманського відділу державної виконавчої служби у Чернівецькому районі Чернівецької області про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця,-
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся зі скаргою до Чернівецького окружного адміністративного суду, у якому просить :
- визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Федоряка В.І. державної виконавчої служби у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 11.04.2025 року про відкриття виконавчого провадження №77789557, та постанови про арешт коштів боржника від того самого числа по тому самому виконавчому провадженню;
- стягнути з заступника начальника відділу Кіцманського Відділу державної виконавчої служби у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Федоряка Валентина Івановича на мою користь грошові кошти в сумі 1185,00 гривень.
Ознайомившись із скаргою, суд звертає увагу на наступне.
Згідно частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. (частина друга статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. У позовній заяві зазначається ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження (за наявності).
Беручи до уваги зазначені норми, суд зазначає, що відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду як суду першої інстанції подаються позовні заяви. Звернення із скаргами на дії/бездіяльність державного виконавця чинним законодавством України до адміністративних судів не передбачено.
У зв'язку з наведеним, позивачу необхідно подати позовну заяву із дотриманням вимог ч.5 ст.160 КАС України.
Також, суд акцентує увагу, що відповідно до приписів частини третьої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Скаргу ОСОБА_1 до заступника начальника відділу Кіцманського відділу державної виконавчої служби у Чернівецькому районі Чернівецької області про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали, шляхом усунення недоліків, які визначені в мотивувальній частині цієї ухвали.
3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Маренич