Рішення від 07.05.2025 по справі 380/23659/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2025 рокусправа № 380/23659/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії, скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідач), в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (вх. №95312) просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) щодо мобілізації, призову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на військову службу і направлення його у розпорядження командира військової частини;

- скасувати наказ, виданий тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) від 16.11.2024 № 307 в частині призову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (ВОС - НОМЕР_3 ) на військову службу та в частині направлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у розпорядження командира військової частини НОМЕР_4 .

Обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що стверджується військово-обліковим документом - військовим квитком серії НОМЕР_5 . Зазначає, що невідомими посадовими особами, які представилися працівниками ТЦК та СП, ОСОБА_1 був затриманий та доставлений 16.11.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_6 задля вчинення подальших дій щодо мобілізації. Водночас, ІНФОРМАЦІЯ_7 14.11.2024 оформлена ОСОБА_1 відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, що стверджується довідкою № 3228 від 14.11.2024. Як вказує позивач, підставою надання йому відстрочки є утримання важкохворої дитини до 18 років з інвалідністю - ОСОБА_2 , що стверджується даними індивідуальної програми реабілітації, а також висновком лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності забезпечення додатковими засобами реабілітації. Однак відповідач не вжив жодних заходів щодо перевірки статусу ОСОБА_1 , не перевірив інформацію стосовно особи, не врахував наявності військового квитка серії НОМЕР_5 , наявності відстрочки, не надав ОСОБА_1 можливості пред'явити ті документи, які були відсутні при затриманні, про що неодноразово зазначав ОСОБА_1 . Позивач зазначає, що його було доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_3 ), де всупереч встановленому законом порядку постановлено на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_1 із зняттям з обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , а також всупереч встановленому законом порядку видано новий військово-обліковий документ - військовий квиток серії НОМЕР_6 . Позивач стверджує, що жодних заяв про зняття з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 внаслідок чи то переїзду на інше місце проживання чи з інших причин не подавав, бажання змінити місце військового обліку жодним чином не висловлював. На підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_3 ) про мобілізацію від 16.11.2024 ОСОБА_1 протиправно мобілізовано на військову службу за призовом під час мобілізації в порядку Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в час наявності наданої у встановленому законом порядку відстрочки від мобілізації. Позивач стверджує, що на момент прийняття оскаржуваного наказу він не підлягав мобілізації, оскільки йому у встановленому законом порядку була оформлена відстрочка від призову під час мобілізації та добровільної згоди на проходження військової служби не давав.

Ухвалою судді від 26.11.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; залучено до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_7 ; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

Від третьої особи надійшли пояснення, в яких зазначено, що ОСОБА_1 мав статус військовозобов'язаного та перебував на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 . 01.11.2024 військовозобов'язаний ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_9 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу на підставі п.6 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 11.11.2024 на підставі розгляду отриманих документів, Комісія з питань надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації при ІНФОРМАЦІЯ_8 ухвалила рішення про надання відстрочки. Відстрочка оформлена довідкою від 14.11.2024 №3228. Зазначена довідка від 14.11.2024 №3228 та матеріали заяви ОСОБА_1 були передані у ІНФОРМАЦІЯ_10 для обліку та зберігання. За наведеного правового регулювання та встановлених обставин справи слідує висновок, що дії ІНФОРМАЦІЯ_9 у межах предмета спору є правомірними, а тому його поведінка не призвела до порушення прав та законних інтересів позивача.

Відповідач станом на дату розгляду справи відзиву на позовну заяву не подав.

Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши подані позивачем та третьою особою документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_5 .

01.11.2024 ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_9 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу на підставі п.6 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Згідно з довідкою ІНФОРМАЦІЯ_9 №3228 від 14.11.2024 позивачу надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на підставі пункту 6 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку з перебуванням на утриманні важкохворої дитини з інвалідністю віком до 18 років - ОСОБА_2 . Зазначена довідка від 14.11.2024 №3228 та матеріали заяви ОСОБА_1 передані у ІНФОРМАЦІЯ_10 для обліку та зберігання.

В подальшому 16.11.2024 під час проведення заходів оповіщення, мобілізації населення та пошуку осіб, які ухиляються від мобілізації, працівниками ІНФОРМАЦІЯ_6 спільно з представниками Національної поліції на території відповідальності виявлений громадянин України ОСОБА_1 . Для уточнення облікових даних позивача доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Рішенням Військово-лікарської комісії від 16.11.2024 (довідка №265/2584) ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби. ІНФОРМАЦІЯ_3 16.11.2024 видано позивачу новий військовий квиток Серії НОМЕР_6 .

Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 від 16.11.2024 № 307 позивач призваний на військову службу під час мобілізації та направлений для проходження військової служби під час мобілізації до військової частини НОМЕР_4 . Підстава: поіменний список від 16.11.2024 (вих. №19303/3).

Не погоджуючись з діями відповідача щодо призову на військову службу під час мобілізації позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. ч. 1, 2 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 року № 2232-XII (далі - Закон № 2232-ХІІ) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч. 7 ст. 1 Закону № 2232-ХІІ виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

За нормами ч. 3 ст. 1 Закону № 2232-ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Пунктом 12 ч.1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону №2232-ХІІ, призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Статтею 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (далі - Закон № 3543-ХІІ в редакції на час виникнення спірних відносин) визначено, що мобілізація комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону № 3543-ХІІ громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;

надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом;

проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

Так, зокрема, відповідно до ч. 5 ст. 22 Закону № 3543-XII призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів розвідувальних органів України - відповідний підрозділ розвідувальних органів України, осіб, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України.

Цей порядок визначає: механізм реалізації повноважень та взаємодію між місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності, органами військового управління, органами та підрозділами, що входять до системи поліції, та посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період; порядок оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, їх прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України чи відповідного підрозділу розвідувальних органів України; процедуру перевірки військово-облікових документів громадян, уточнення персональних даних військовозобов'язаних та резервістів та внесення відповідних змін у військово-облікові документи; порядок надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення; організацію медичного огляду військовозобов'язаних та резервістів; процедури оформлення призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період; механізм відправлення військовозобов'язаних та резервістів до місць проходження військової служби.

Військовозобов'язані та резервісти, які перебувають на зборах, у разі оголошення мобілізації продовжують перебувати на зборах. За необхідності зазначені особи призиваються на військову службу командирами відповідних військових частин за розпорядженням Генерального штабу Збройних Сил України.

Відповідно до пункту 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року № 560 (далі - Порядок № 560) призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється у строки та в обсягах, визначених мобілізаційними планами, мобілізаційними директивами (розпорядженнями) Головнокомандувача Збройних Сил або Генерального штабу Збройних Сил.

Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період включає:

оповіщення резервістів та військовозобов'язаних про виклик до районного (об'єднаного районного) територіального центру комплектування та соціальної підтримки чи його відділу, міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів України;

прибуття резервістів та військовозобов'язаних до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, уточнення своїх персональних даних, внесення відповідних змін у військово-облікові документи та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду для визначення придатності до військової служби;

перевірку підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення;

документальне оформлення призову на військову службу під час мобілізації;

відправлення призваних громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період до місць проходження військової служби.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, зокрема згідно з відомостями військового квитка серії НОМЕР_6 , медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_11 16.11.2024 позивача визнано придатним до військової служби та йому вручено мобілізаційне розпорядження.

На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 від 16.11.2024 року № 307 солдат ОСОБА_1 призваний та направлений для проходження військової служби під час мобілізації до військової частини НОМЕР_4 .

Водночас, як встановлено судом, в ОСОБА_1 на утриманні перебуває донька ОСОБА_2 , 2021 року народження, яка має важке неврологічне захворювання та відповідно до медичного Висновку про необхідність забезпечення особи з обмеженнями повсякденного функціонування допоміжними засобами реабілітації №80 та Індивідуальної програми реабілітації інваліда лікарсько-консультативної комісії №52 від 16.03.2023 потребує постійного стороннього догляду. У зв'язку з цим 14.11.2024 позивачу ІНФОРМАЦІЯ_7 надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на підставі пункту 6 частини 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на строк до 07.02.2025.

Суд зазначає, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 зазначена обставина належним чином не перевірена та не з'ясована, що призвело до прийняття оскаржуваного наказу та мобілізації позивача з порушенням встановленого законодавством порядку.

В контексті наведеного суд враховує, що статтею 23 Закону № 3543-ХІІ визначено підстави та осіб, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Частиною 7 ст. 23 Закону № 3543-ХІІ установлено, що перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до п. 5, 6 ч. 1 ст.23 Закону №3543-ХІІ (в редакції станом на момент призову позивача на військову службу) призову на військову службу під час мобілізації, не підлягають жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років та жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров'я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, але якій не встановлено інвалідність.

Суд зазначає, що відповідно до п.8 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення № 154) завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, здійснення контролю за його станом, зокрема в місцевих держадміністраціях, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та розвідувальних органів України), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів з приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Відповідно до абз.9 пункту 11 Положення №154, районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, зокрема, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.

З наведеного слід дійти висновку, що обов'язок щодо перевірки наявності відстрочки від призову під час мобілізації на військову службу та підстав для її надання покладено на районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а тому відповідач мав перевірити наявність чи відсутність у позивача права на відстрочку від призову за мобілізацією.

Відповідно до статті 23 Закону №3543-XII позивач на момент виникнення спірних правовідносин мав відстрочку від призову на військову службу, що підтверджується довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14.11.2024 №3228, а тому не підлягав призову на військову службу під час мобілізації. Ба більше, матеріали справи не містять доказів того, що позивач виявив бажання проходити службу за мобілізацією.

З цих підстав суд дійшов висновку, що неналежне виконання посадовими особами відповідача визначених Порядком №560 обов'язків, в частині перевірки підстав надання позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення, призвело до порушення прав позивача та протиправного призову його на військову службу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що наказ відповідача, в частині призову на військову службу під час мобілізації позивача є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір у розмірі 2422,40 грн.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) щодо мобілізації, призову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на військову службу і направлення його у розпорядження командира військової частини;

Скасувати наказ тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) від 16.11.2024 № 307, в частині призову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ВОС - НОМЕР_3 ) на військову службу та направленні ОСОБА_1 у розпорядження командира військової частини НОМЕР_4 .

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Р.І. Кузан