09 травня 2025 року Справа № 640/21538/21 ЗП/280/442/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «УКРНАФТА» (ЄДРПОУ 00135390, 04053, м. Київ, пров. Несторівський 3-5) до Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків (ЄДРПОУ ВП 44082145 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління ДПС у Черкаській області (ЄДРПОУ 44131663, 18002, Україна, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Хрещатик, буд. 235) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство «УКРНАФТА» (далі - позивач) з позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 02 квітня 2021 року № 0001290704 про застосування штрафу у розмірі 520 000,00 грн., прийняте Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на підставі складеного посадовими особами Головного управління ДПС у Черкаській області Акту про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС за № 59/23-00-09-0123 від 26 березня 2021 року. Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків складено податкове повідомлення-рішення від 02 квітня 2021 року № 0001290704, про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) передбачених відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 "Податкового кодексу України у розмірі 520 000,00 грн., оскільки позивачем, на думку контролюючого органу, зареєстровано рівнемір-сигналізатор ультразвуковий УУС-01, а рівнеміри-лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі, несвоєчасно зареєстровані в державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, згідно коригуючої довідки від 09 лютого 2021 року, що на думку відповідача, свдічить про порушення позивачем вимог статті 230 Податкового кодексу України. В той же час, позивач вказує, що доводи відповідача стосовно порушення позивачем вимог статті 230 Податкового кодексу України не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки позивачем своєчасно проведено реєстрацію усіх наявних у нього рівнемірів-лічильників на введених в експлуатацію резервуарах, розташованих на акцизних складах на АЗС Товариства, в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Звертає увагу суду на те, що позивачем, як розпорядником акцизного складу, у лютому 2021 року не проводилась реєстрація рівнемірів-лічильників на вищевказаних акцизних складах, оскільки необхідна реєстрація рівнемірів-лічильників (рівнемірів-сигналізаторів УУС-01) у Єдиному державному реєстрі була проведена ПАТ «Укрнафта» у встановленому законодавством порядку ще у грудні 2019 року. Позовну заяву просить задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 серпня 2021 року відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Від представника відповідача на адресу Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов відзив на позовну заяву, який містить заперечення проти задоволення позову з огляду на те, що перевіркою встановлений факт використання ПАТ «Укрнафта» на акцизних складах (уніфіковані номери 1003241, 1003240, 1003239, 1003218, 1003215, 1003213) , що розташовані за адресами: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Гагаріна, буд.29/1, м. Черкаси, вул. Надпільна, буд.222/2, м. Черкаси, вул. Чигиринська, буд.60, м. Черкаси, вул. Пацаєва, буд.24/4, м. Черкаси, вул. Благовісна, буд.1/4, м. Черкаси, проспект Хіміків, буд.74/1, рівномірів-лічильників (1125:8488, 1125:8489, 1125:8490, 1125:8491, 1125:8386, 1125:8387, 1125:8388, П25:8389, П25:8402, П25:8403, 1125:8404, 1125:8405, 1125:8247, 1125:8248, 1125:8249, 1125:8250, ПН-01:197 та ПН-01:198, 1125:8394, 1125:8395, 1125:8396, 1125:8397, ПН-01:300 та ПН-01:301 1125:8234, 1125:8235, 1125:8236, 1125:8237) у загальній кількості 26 шт., відповідно до кількості введених в експлуатацію резервуарів пального, які несвоєчасно зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, чим порушено підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України. З огляду на вказане, вважає, що за результатами розгляду матеріалів перевірки Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з ВПП правомірно винесено ППР від 02 квітня 2021 року № 0001290704, про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 520 000 (п'ятсот двадцять тисяч) гривень (26 х 20 000 грн.). У задоволенні позову просить відмовити.
Також, у прохальній частині відзиву на позов містилось клопотання про здійснення розгляду даної справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
11 вересня 2021 року від представника позивача на адресу Окружного адміністративного суду м. Києва надійшла відповідь на відзив, у якій останній не погоджується із доводами представника відповідача, викладеними у відзиві на позов. Зокрема, представником позивача вказано, що у відзиві на позов відповідач зазначає, що перевіркою встановлений факт використання Товариством на акцизних складах (уніфіковані номери 1003241, 1003240, 1003239, 1003218, 1003215, 1003213), що розташовані на автозаправних станціях у м. Черкаси, рівнемірів-лічильників (П25:8488, П25:8489, П25:8490, П25:8491, П25:8386, П25:8387, П25:8388, П25:8389, П25:8402, П25:8403, П25:8404, П25:8405, П25:8247, П25:8248, П25:8249, П25:8250, ПН-01:197, ПН-01:198, П25:8394, П25:8395, П25:8396, П25:8397, ПН-01:300, ПН-01:301, П25:8234, П25:8235, П25:8236, П25:8237), відповідно до кількості введених в експлуатацію резервуарів пального, які несвоєчасно зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, чим начебто порушено підпункту 230.1 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України. В той же час, зазначений відповідачем у відзиві пристрій П25 не є рівнеміром-лічильником, а є лише складовою частиною рівнеміра-лічильника УУС-01 під назвою - перетворювач, який не є і не може бути самостійним засобом вимірювальної техніки.
22 версеня 2021 року від представника відповідача на адресу Окружного адміністративного суду м. Києва надійшли заперечення, у яких вказано, що ГУ ДПС у Черкаській області під час проведення перевірки встановлено факт несвоєчасної реєстрації в Єдиному державному реєстрі рівномерів/витратомерів - лічильників, згідно коригуючої довідки від 09 лютого 2021 року, що є підставою для притягнення позивача до відповідальності. При цьому, доказів на підтвердження спростування факту несвоєчасності реєстрації рівномерів позивачем до суду не надано.
Ухвалою суду від 27 вересня 2021 року у задоволенні клопотання представника відповідача щодо розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.
28 версеня 2021 року від представника відповідача на адресу Окружного адміністративного суду м. Києва надійшли додаткові пояснення, у яких зазначено, що з урахувнанням поданих позивачем коригуючих довідок, ним несвоєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників та рівномірів - лічильників пального в резервуарі рівноміри-лічильники, перелік яких міститься в акті перевірки.
26 жовтня 2021 ркоу від предстаника позивача на адресу Окружного адміністративного суду м. Києва також надійшли додаткові пояснення, у яких останній зазначає, що безпосередньо перетворювачі П25 знаходяться в резервуарах та є невід'ємною комплектуючою частиною рівнеміра-сигналізатора ультразвукового УУС-01, тому не потребують окремої реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Позивачем у травні, червні 2021 року зареєстровано рівнеміри-лічильники (рівнеміри-сигналізатори УУС-01) на акцизному складі (оптова база) у місті Старокостянтинів. Також, відзначає, що що інформація про розпорядника акцизного складу, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри та рівнеміри, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД своєчасно направлялись до контролюючого органу. Позовну заяву просить задовольнити.
Законом України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано вказаний адміністративний суд. Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
На виконання положень пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2825-ІХ Окружним адміністративним судом міста Києва справу надіслано до Київського окружного адміністративного суду.
На виконання Закону України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року №399, Київським окружним адміністративним судом передано справу до Запорізькому окружному адміністративному суду.
Справа надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду 07 березня 2025 року.
Відповідно до вимог статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України та за результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, адміністративну справу передано на розгляд судді Запорізького окружного адміністративного суду Татаринову Д.В.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 12 березня 2025 року адміністративну справу № 640/21538/21 прийнято до провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 262 КАС України.
27 березня 2025 року представникм відовідача до суду через особистий кабінет в підсисеті «Електронний суд» подано відзив на позов, в обгрунтування якого вказано, що контролюючим органом у даному випадку повністю підтверджено факт порушення позивачем вимог податкового законодавства, а податкове повідомлення - рішення прийняте за наслідками перевірки є правомірним, оскільки податковий орган діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами України. У задоволенні позову просить відмовити.
Також, 27 березня 2025 року представник відповідача подав клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Головне управління ДПС у Черкаській області (ЄДРПОУ 44131663, 18002, Україна, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Хрещатик, буд. 235).
Ухвалою суду від 31 березня 2025 року вищезазначене клопотання задоволено. Залучено до участі у справі № 640/21538/21 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління ДПС у Черкаській області.
16 квітня 2025 року представником третьої особи до суду через особистий кабінет в підсистемі «Електронний суд» подано пояснення, у яких останній переповідає обставини, які встановлювались перевірячими під час проведення перевірки позивача та зафіксовані в Акті, який міститься в матеріалах справи. В задоволенні позову просить відмовити.
21 квітня 2025 року представником позивача до суду через особистий кабінет в підсистемі «Електронний суд» подано додаткові пояснення, у яких останній вказує про подання до суду пояснень третьою особою з порушенням строку, встановленого ухвалою суду від від 31 березня 2025 року. Також, не погоджується із додводами третьої особи, викладеними у поданих нею до суду поясненнях.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС у Черкаській області на підставі пунктів 20.1.2, 20.1.4, 20.1.8 - 20.1.11 пункту 20.1 статті 20, пункт 75.1.3 пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755- VI, статті 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами та доповненнями), з метою контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального, відповідно до наказу ГУ ДПС у Черкаській області від 16 лютого 2021 року №219-п та направлень виданих Головним управлінням ДПС у Черкаській області проведена фактична перевірка діяльності ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) щодо дотримання вимог законодавства з питань обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, цільового використання пального та спирту етилового платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірамилічильниками та/або рівномірами-лічильниками, здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального за місцем фактичного провадження діяльності, за адресами: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Гагаріна, буд. 29/1, м. Черкаси, вул. Надпільна, буд. 222/2, м. Черкаси, вул. Чигиринська, буд. 60, м. Черкаси, вул. Пацаєва, буд. 24/4, м. Черкаси, вул. Благовісна, буд. 1/4, м. Черкаси, проспект Хіміків, 74/1 з 17 лютого 2021 року за період діяльності з 01 липня 2019 року по 26 лютого 2021 року.
За результатами проведення якої складено Акт про результати фактичної перевірки від 01 березня 2021 року № 1484/23-00-09-0122/00135390 (далі - Акт).
В ході перевірки посадовими особами Головного управління ДПС у Черкаській області встановлені насупні обставини.
17 лютого 2021 року за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, проспект Хіміків, 74/1, на акцизному складі № 1003241, де провадить свою господарську діяльність ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) перевіряючими спільно з відповідальною особою ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на АЗС (акцизний склад №1003241) встановлено наявність 4-х резервуарів та 2-х паливо - роздавальних колонок. Зазначене обладнання, згідно наданих платником документів до перевірки має позитивний результат повірки. Чотири резервуари, в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-личильниками) П25:8488, П25:8489, П25:8490, П25:8491 які передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 заводський №2587.
Водночас, згідно баз даних АІС «Податковий блок» встановлено, що ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на акцизному складі №1003241 зареєструвало згідно «Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» від 03 грудня 2019 року рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 чотири рази із заводським №2587, а чотири рівнеміри - лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі № 1003241 платником не своєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірівлічильників, згідно коригуючої довідки від 10 лютого 2021 року, в порушення вимог статті 230 Податкового кодексу України.
17 лютого 2021 року за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Благовісна, 1/4, на акцизному складі № 1003240, де провадить свою господарську діяльність ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) перевіряючими спільно з відповідальною особою ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на АЗС (акцизний склад № 1003240) встановлено наявність 4-х резервуарів та 2-х паливо - роздавальних колонок. Зазначене обладнання, згідно наданих платником документів до перевірки має позитивний результат повірки. Чотири резервуари, в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-личильниками) П25:8386, П25:8387, П25:8388, П25:8389 які передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 заводський № 2529.
Водночас, згідно баз даних АІС «Податковий блок» встановлено, що ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на акцизному складі № 1003240 зареєструвало згідно «Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» від 03 грудня 2019 року рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 чотири рази із заводським № 2529, а чотири рівнеміри - лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі № 1003240 платником не своєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірівлічильників, згідно коригуючої довідки від 10 лютого 2021 року, в порушення вимог ст.230 Податкового кодексу України.
17 лютого 2021 року за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Пацаєва, 24/1, на акцизному складі № 1003239, де провадить свою господарську діяльність ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) перевіряючими спільно з відповідальною особою ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на АЗС (акцизний склад № 1003239) встановлено наявність 4-х резервуарів та 2-х паливо - роздавальних колонок. Зазначене обладнання, згідно наданих платником документів до перевірки має позитивний результат повірки. Чотири резервуари, в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-личильниками) П25:8402, П25:8403, П25:8404, П25:8405 які передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 заводський № 2527.
Водночас, згідно баз даних АІС «Податковий блок» встановлено, що ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на акцизному складі № 1003239 зареєструвало згідно «Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» від 03 грудня 2019 року рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 чотири рази із заводським № 2527, а чотири рівнеміри - лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі № 1003239 платником не своєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірівлічильників, згідно коригуючої довідки від 10 лютого 2021 року, в порушення вимог ст.230 Податкового кодексу України.
17 лютого 2021 року за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Чигиринська, 60, на акцизному складі № 1003218, де провадить свою господарську діяльність ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) перевіряючими спільно з відповідальною особою ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на АЗС (акцизний склад № 1003218) встановлено наявність 5-х резервуарів та 3-х паливо - роздавальних колонок. Зазначене обладнання, згідно наданих платником документів до перевірки має позитивний результат повірки. П'ять резервуарів, в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-личильниками) П25:8247, П25:8248, П25:8249, П25:8250, ПН-01:197 та ПН-01:198 які передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 заводський № 2519.
Водночас, згідно баз даних АІС «Податковий блок» встановлено, що ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на акцизному складі № 1003218 зареєструвало згідно «Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» від 03 грудня 2019 року рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 п'ять разів із заводським № 2519, а п'ять рівнемірів - лічильників (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі № 1003218 платником не своєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірівлічильників, згідно коригуючої довідки від 09 лютого 2021 року, в порушення вимог статті 230 Податкового кодексу України.
17 лютого 2021 року за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Надпільна, 222/2, на акцизному складі № 1003215, де провадить свою господарську діяльність ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) перевіряючими спільно з відповідальною особою ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на АЗС (акцизний склад № 1003215) встановлено наявність 5-х резервуарів та 3-х паливо - роздавальних колонок. Зазначене обладнання, згідно наданих платником документів до перевірки має позитивний результат повірки. П'ять резервуарів, в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-личильниками) П25:8394, П25:8395, П25:8396, П25:8397, ПН-01:300 та ПН-01:301 які передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 заводський № 2533.
Водночас, згідно баз даних АІС «Податковий блок» встановлено, що ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на акцизному складі № 1003215 зареєструвало згідно «Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» від 03 грудня 2019 року рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 п'ять разів із заводським № 2533, а п'ять рівнеміри - лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі № 1003215 платником не своєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірівлічильників, згідно коригуючої довідки від 09 лютого 2021 року, в порушення вимог статті 230 Податкового кодексу України.
17 лютого 2021 року за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Гагаріна, 29/1, на акцизному складі № 1003213, де провадить свою господарську діяльність ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) перевіряючими спільно з відповідальною особою ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на АЗС (акцизний склад № 1003213) встановлено наявність 4-х резервуарів та 2-х паливо - роздавальних колонок. Зазначене обладнання, згідно наданих платником документів до перевірки має позитивний результат повірки. Чотири резервуари, в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-личильниками) П25:8234, П25:8235, П25:8236, П25:8237, які передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 заводський № 2476.
Водночас, згідно баз даних АІС «Податковий блок» встановлено, що ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) на акцизному складі № 1003213 зареєструвало згідно «Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» від 03 грудня 2019 року рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 чотири рази із заводським № 2476, а чотири рівнеміри - лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі № 1003213 платником не своєчасно зареєстровано в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірівлічильників, згідно коригуючої довідки від 09 лютого 2021 року, в порушення вимог статті 230 Податкового кодексу України.
Перевіряючими ГУ ДПС у Черкаській області надано юристконсульту ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) Костенку В.В. письмове звернення про отримання документів (їх належним чином завірених копій) від 17 лютого 2021 року. ПАТ «УКPНAФТА» (код за ЄДРПОУ 00135390) надало запитувані підтверджуючі копії документів відповідно до письмового звернення про отримання документів в повному обсязі.
Так, перевіркою встановлено порушення позивачем вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України.
За результатами розгляду матеріалів перевірки Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з ВПП винесено податкове повідомлення - рішення від 02 квітня 2021 року № 0001290704, про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 520 000 (п'ятсот двадцять тисяч) гривень (26 х 20 000 грн.).
Позивач оскаржив вищезазначене податкове повідомлення-рішення у адміністративному порядку до Державної податкової служби України (ДПС України).
Проте, рішенням ДПС України № 14932/6/99-00-06-03-01-06 від 02 липня 2021 року податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Вважаючи вказане податкове повідомлення - рішення необґрунтованим, протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02 жовтня 2010 року №2755-VI (далі - ПК України).
Відповідно до підпункту 230.1.2. статті 230 ПК України - акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення, змішування, розлив, навантаження - розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами - лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами - лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00,2711 12 91 00,2711 12 93 00,2711 12 94 00,2711 12 97 00,2711 13 10 00,2711 13 30 00,2711 13 91 00,2711 13 97 00,2711 14 00 00,2711 19 00 00,2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат говірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірам-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Повторне протягом року вчинення на тому самому акцизному складі будь-якого з порушень, передбачених абзацом першим цього пункту, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Так, з оскаржуваного в даній справі повідомлення - рішення, відзиву на позов та пояснень третьої особи вбачається, що підставою для його прийняття слугувало порушення позивачем строків реєстрації рівнемірів-лічильників у Єдиному державному реєстрі рівнемірів-лічильників та витратомірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр), переілк яких вказано в Акті.
Суд не погоджується із доводами відповідача та третьої особи щодо порушення позивачем строків реєстрації рівнемірів-лічильників в Реєстрі з огляду на таке.
Так, судом встановлено, що позивачем у грудні в Реєстрі зареєстровано рівнеміри-лічильники (рівнеміри-сигналізатори УУС-01) на акцизних складах на АЗС у Черкаській області, зокрема: - рівнемір УУС-01 з серійним номером 2476 зареєстровано 27 грудня 2019 року на акцизному складі 1003213 (АЗС № 23/004, м. Черкаси, вул. Гагаріна 29/1), що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, квитанцією №2 про отримання ДПС України і Офісом великих платників ДПС цієї довідки від ПАТ «Укрнафта» та формуляром на рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС-01, заводський номер виробу: 2476; рівнемір УУС-01 з серійним номером 2533 зареєстровано 27 грудня 2019 року на акцизному складі 1003215 (АЗС № 23/006, м. Черкаси, вул. Надпільна 222/2), що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, квитанцією №2 про отримання ДПС України і Офісом великих платників ДПС цієї довідки від ПАТ «Укрнафта» та формуляром на рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС-01, заводський номер виробу: 2533; рівнемір УУС-01 з серійним номером 2519 зареєстровано 27 грудня 2019 року на акцизному складі 1003218 (АЗС № 23/009, м. Черкаси, вул. Чигиринська 60), що підтверджується довідкою про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (копія наявна у матеріалах справи), квитанцією №2 про отримання ДПС України і Офісом великих платників ДПС цієї довідки від ПАТ «Укрнафта» та формуляром на рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС-01, заводський номер виробу: 2519 (копія наявна у матеріалах справи); рівнемір УУС-01 з серійним номером 2527 зареєстровано 27 грудня 2019 року на акцизному складі 1003239 (АЗС № 23/034, м. Черкаси, вул. Пацаєва 24/1), що підтверджується довідкою про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, квитанцією №2 про отримання ДПС України і Офісом великих платників ДПС цієї довідки від ПАТ «Укрнафта» (копія наявна у матеріалах справи) та формуляром на рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС-01, заводський номер виробу: 2527; рівнемір УУС-01 з серійним номером 2529 зареєстровано 27 грудня 2019 року на акцизному складі 1003240 (АЗС № 23/039, м. Черкаси, вул. Благовісна 1/4), що підтверджується довідкою про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, квитанцією №2 про отримання ДПС України і Офісом великих платників ДПС цієї довідки від ПАТ «Укрнафта» (копія наявна у матеріалах справи) та формуляром на рівнемір-сигналізатор ультразвуковий УУС-01, заводський номер виробу: 2529; рівнемір УУС-01 з серійним номером 2476 зареєстровано 27 грудня 2019 року на акцизному складі 1003241 (АЗС № 23/040, м. Черкаси, вул. Хіміків 74/1), що підтверджується довідкою про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, квитанцією №2 про отримання ДПС України і Офісом великих платників ДПС цієї довідки від ПАТ «Укрнафта» та формуляром на рівнемір - сигналізатор ультразвуковий УУС-01, заводський номер виробу: 2587.
Також, вищевказані рівнеміри-лічильники УУС-01 пройшли повірку, проведену Державним підприємством «Дніпропетровський регіональний державний науковотехнічний центр стандартизації, метрології та сертифікації», що підтверджується відповідними свідоцтвами про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки: - свідоцтво №08-0/1238-1 від 03 грудня 2019 року, де вказано про повірку рівнемірасигналізатора ультразвукового УУС-01, заводський номер 2476 (копія наявна у матеріалах справи); - свідоцтво №08-0/1238-3 від 03 грудня 2019 року, де вказано про повірку рівнемірасигналізатора ультразвукового УУС-01, заводський номер 2533 (копія наявна у матеріалах справи); - свідоцтво №08-0/1238-6 від 03 грудня 2019 року, де вказано про повірку рівнемірасигналізатора ультразвукового УУС-01, заводський номер 2519 (копія наявна у матеріалах справи); - свідоцтво №08-0/1238-27 від 03 грудня 2019 року, де вказано про повірку рівнемірасигналізатора ультразвукового УУС-01, заводський номер 2527 (копія наявна у матеріалах справи); - свідоцтво №08-0/1238-28 від 03 грудня 2019 року, де вказано про повірку рівнемірасигналізатора ультразвукового УУС-01, заводський номер 2529 (копія наявна у матеріалах справи); - свідоцтво №08-0/1238-29 від 03 грудня 2019 року, де вказано про повірку рівнемірасигналізатора ультразвукового УУС-01, заводський номер 2587 (копія наявна у матеріалах справи). Отже, Позивачем було своєчасно (у грудні 2019 року) зареєстровано рівнеміри- лічильники (рівнеміри-сигналізатори УУС-01) на акцизних складах на АЗС у місті Черкаси.
Такж, суд зазначає, що вказаний відповідачем у відзиві пристрій П25 не є рівнеміром-лічильником, а є лише складовою частиною рівнеміра-лічильника УУС-01, який не є самостійним засобом вимірювальної техніки (ЗВТ).
Це підтверджується формулярами до рівнеміра-сигналізатора ультразвукового УУС-01, з зазначенням комплектності в складі блоку ЦБ та перетворювачів П25 або П-Н01, заводського номеру кожного вимірювального виробу УУС-01, який своєчасно (до 01 січня 2020 року) внесено до Єдиного державного реєстру; відповіддю від 09 квітня 2021 року № П-7015-21 виробника рівнеміра-лічильника УУС-01 - ТОВ «НД ПРОДАКШН»; відповіддю ДП «Дніпростандартметрологія» від 12 квітня 2021 року № 567/08-12, про повірку рівнемірів-лічильників УУС-01 (копія відповіді додана до позовної заяви).
ТОВ «НД ПРОДАКШН» вказало, що заводський номер рівнеміра-сигналізатора УСС-01 вказаний у формулярі виробу є повним та має основний номер (номер блоку ЦБ: 2476, 2533, 2519, 2527, 2529 та 2587) та номери складових частин, для їх ідентифікації, в тому числі присвоюються номери для перетворювачів П25, які входять до складу УУС-01. Перетворювач П-25 не є самостійним засобом вимірювальної техніки (ЗВТ), а є складовою частиною УСС-01, тому П25 не внесено в реєстр ЗВТ ДП «Укрметртестстандарт». Заводські номери перетворювачів П25 не є складовою частиною серійного номеру виробу УСС-01.
ДП «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» зазначило, що перетворювачі П25 є складовою частиною рівнеміра УУС-01 та не передбачені для використання якості окремих самостійних ЗВТ.
Тобто, доводи відповідача, що перетворювачі П25, П-Н01 є окремими рівнемірами-лічильниками, тобто окремими засобами вимірювальної техніки, що підлягають державній реєстрації, не відповідають дійсності.
З огляду на вказане, судом встановлено, що рівнеміри-лічильники, про несвоєчасність реєстрації яких в Реєстрі вказує відповідач, зареєстровані у грудні 2019 року, а не лютому 2021 року.
Вищезазначене спростовує доводи відповідача щодо порушення позивачем вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1. статті 230 ПК України.
Що ж стосується подання позивачем коригуючих довідок у лютому 2021 році то суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 року № 94 в редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин, передбачалось що виробники забезпечують, щоб на засоби вимірювальної техніки, які вони ввели в обіг, було нанесено позначення типу, номер партії або серійний номер чи інший елемент, що дає змогу їх ідентифікувати, або ж, якщо розмір або характер засобів вимірювальної техніки не дає можливості нанесення таких даних, - надавати необхідну інформацію в супроводжувальній документації і на пакуванні, якщо таке є, відповідно до пункту 31 додатка 2 (пункт 20 Технічного регламенту).
Судом встановлено, що акцизний склад № 1003213, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Гагаріна, 29/1 (АЗС 23/004) оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 (заводський 2476), який складається з перетворювача П25 в кількості 4 штуки з наступними заводськими номерами - 8234, 8235, 8236, 8237, блок ЦБ - заводський номер 2476 (копії паспортів на перетворювачі П25 додаються).
Акцизний склад № 1003215, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Надпільна, 222/2 (АЗС № 23/006) оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 (заводський 2533), який складається з перетворювача П25 в кількості 4 штуки з наступними заводськими номерами - 8394, 8395, 8396, 8397, блок ЦБ - заводський номер 2533 (копії паспортів на перетворювачі П25 додаються) та з перетворювачів ПН-01 в кількості 2 штуки із заводськими номерами - 300 та 301 (копії паспортів на перетворювачі ПН-01 додаються).
Акцизний склад № 1003218, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Чигиринська, 60 (АЗС № 23/009) оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 (заводський 2519), який складається з перетворювача ГІ25 в кількості 4 штуки з наступними заводськими номерами - 8247, 8248, 8249, 8250, блок ЦБ - заводський номер 2519 (копії паспортів на перетворювачі П25 додаються) та з перетворювачів ПН-01 в кількості 2 штуки із заводськими номерами - 197 та 198 (копії паспортів на перетворювачі ПН-01 додаються).
Акцизний склад № 1003239, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Пацаєва, 24/1 (АЗС № 23/034) оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 (заводський 2527), який складається з перетворювача П25 в кількості 4 штуки з наступними заводськими номерами - 8402, 8403, 8404, 8405, блок ЦБ - заводський номер 2527 (копії паспортів на перетворювачі П25 додаються).
Акцизний склад № 1003240, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Благовісна, 1/4 (АЗС № 23/039) оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 (заводський 2529), який складається з перетворювача П25 в кількості 4 штуки з наступними заводськими номерами - 8386, 8387, 8388, 8389, блок ЦБ - заводський номер 2529 (копії паспортів на перетворювачі П25 додаються).
Акцизний склад № 1003241, що знаходиться за адресою м. Черкаси, проспект Хіміків, 74/1 (АЗС № 23/040) оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 (заводський 2587), який складається з перетворювача П25 в кількості 4 штуки з наступними заводськими номерами - 8488, 8489, 8490, 8491, блок ЦБ - заводський номер 2587 (копії паспортів на перетворювачі П25 додаються).
ПАТ «Укрнафта» використовує на вищевказаних акцизних складах, які розташовані на АЗС у місті Черкаси, рівнеміри-лічильники, що були своєчасно (у грудні 2019 року) зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Оскільки інформація про рівнеміри-лічильники (рівнеміри-сигналізатори УУС-01) вже зареєстровано у вищевказаному Єдиному державному реєстрі, Товариством складено та надіслано коригуючі Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (щодо акцизних складів 1003213, 1003215, 1003218, 1003239, 1003240 та 1003241), які отримані ЦМУ ДПС 10 лютого 2021 року та 16 лютого 2021 року.
Суд зазначає, що з урахуванням наданих представником позивача у позові пояснень, коригуючі Довідки у лютому 2021 року направлялись до Реєстру виключно з метою внесення деталізації відомостей про рівнемір-сигналізатор УУС-01, а саме про одну з його складових частин - перетворювачі П25 та П-Н01.
Тобто, позивачем, як розпорядником акцизного складу, у лютому 2021 року не проводилась реєстрація рівнемірів-лічильників на вищевказаних акцизних складах, оскільки необхідна реєстрація рівнемірів-лічильників (рівнемірів-сигналізаторів УУС-01) у Єдиному державному реєстрі проведена ПАТ «Укрнафта» у встановленому порядку ще у грудні 2019 року.
Окрім того, суд звертає увагу, що підпунктом 12 підрозділу 5 Розділу XX Податкового кодексу України встановлено строки для виконання обов'язку платником податку для облаштування акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі та реєстрації таких в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також передбачено дату з якої до таких платників застосовуються норми пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України.
Пунктом 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України встановлено відповідальність безпосередньо за необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі.
При цьому, контролюючим органом застосовано відповідальності за несвоєчасне обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та їх реєстрацію у відповідному Єдиному державному реєстрі.
Таким чином, на час проведення перевірки у березні 2021 року у підприємства позивача на акцизних складах 1003213, 1003215, 1003218, 1003239, 1003240 та 1003241 встановлено зареєстровані у грудні 2019 року рівнеміри - лічильники УУС-01, з внесеними до реєстру серійними номерами перетворювачів П25, П-Н01 у лютому 2021 року, що виключає втсновлену пунктом 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України відповідальність.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Сплачений судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єктів владних повноважень на користь позивача в порядку, визначеному статтею 139 КАС України.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Публічного акціонерного товариства «УКРНАФТА» задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 02 квітня 2021 року № 0001290704 про застосування штрафу у розмірі 520 000,00 грн., прийняте Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків на користь Публічного акціонерного товариства «УКРНАФТА» 7 800,00 грн. (сім тисяч вісімсот гривень) сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 09 травня 2025 року.
Суддя Д.В. Татаринов