08 травня 2025 року Справа № 160/4979/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Калугіної Н.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ" до Державної податкової служби України (відповідач-1), Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (відповідач-2) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 14.08.2024 року № 11629585/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №14 від 22.07.2024 року, від 14.08.2024 року №11629590/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 22.07.2024 року, від 14.08.2024 року № 11629588/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №23 від 23.07.2024 року;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 22.07.2024 року №№ 14,16, від 23.07.2024 року № 23, складені Товариством з обмеженою відповідальністю "ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ" (код ЄДРПОУ 45497961), датою їх подання на реєстрацію.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до контролюючого органу були подані достатні первинні документи та пояснення, які підтверджували та розкривали суть і зміст господарських операцій, на виконання яких складено податкову накладну, однак без належних на те підстав не були враховані при винесенні рішень про відмову у реєстрації ПН. Рішення комісії про зупинення реєстрації та про відмову у реєстрації податкової накладної не відповідають положенню статті 2 КАС України щодо обгрунтованості та повноти.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.02.2025 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні, а також встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.
Від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до суду надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, а також відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, просить відмовити у їх задоволенні, посилаючись на те, що комісія контролюючого органу при прийнятті оскаржуваних рішень діяла у межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений законом. Також, зазначає, що дії по реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН є дискреційними повноваженнями, а тому позовні вимоги в частині зобов'язання ДПС України зареєструвати спірні податкові накладні є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Також, на адресу суду від відповідача-1 Державної податкової служби України надійшов письмовий відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог також заперечував, посилаючись на те, що комісія контролюючого органу при прийнятті оскаржуваного рішення діяла у межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений законом. Також, зазначає, що дії по реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН є дискреційними повноваженнями, а тому позовні вимоги в частині зобов'язання ДПС України зареєструвати спірну податкову накладну є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в тексті якого він підтримує заявлені позовні вимоги та просить суд задовольнити їх у повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.03.2025 у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у справі № 160/4979/25 - відмовлено.
Крім цього, відповідачем-2 подано до суду клопотання, в якому просив не брати до уваги документи, які ТОВ «Хімпром Технолоджі» не надавалися комісії регіонального рівня; визнати такими, що не підлягають розгляду в якості доказів документи: Додаток 36 - Договір транспортно - експедиційного обслуговування №19/07 від 19.07.2024; Додаток 37 - Акт №22/07/24 здачі - прийняття виконаних послуг (робіт) на транспортне обслуговування та перевезення вантажу автотранспортом від 22.07.2024; Додаток 38 - Товарно - транспортна накладна №Р19 від 22.07.2024 (подано платником на розгляд Комісії, але з іншим змістом та перевізником); Додаток 44 - Товарно - транспортна накладна №Р20 від 22.07.2024 (подано платником на розгляд Комісії, але з іншим змістом та перевізником); Додаток 45 - Акт №22/07/24/1 здачі - прийняття виконаних послуг (робіт) на транспортне обслуговування та перевезення вантажу автотранспортом від 22.07.2024; Додаток 57 - Товарно - транспортна накладна №Р26 від 23.07.2024 (подано платником на розгляд Комісії, але з іншим змістом та перевізником); Додаток 58 - Акт №23/07/24 здачі - прийняття виконаних послуг (робіт) на транспортне обслуговування та перевезення вантажу автотранспортом від 23.07.2024 з подальшим вилученням їх з матеріалів справи.
Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши письмові докази, судом встановлено таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» (ЄДРПОУ 45497961) є юридичною особою, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16.05.2024, номер запису: 1002241020000105153.
Видами діяльності ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ», що визначені в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є: 25.61 Оброблення металів та нанесення покриття на метали (основний) 25.21 Виробництво радіаторів і котлів центрального опалення 25.29 Виробництво інших металевих баків, резервуарів і контейнерів 25.62 Механічне оброблення металевих виробів 33.11 Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання 43.21 Електромонтажні роботи 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього.
12.06.2024 року між ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» (Постачальник) та ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» (Покупець) (код ЄДРПОУ 45595788) був укладений Договір поставки XT24-06, за умовами якого постачальник зобов'язувався поставити покупцю товар (сантехнічні, електричні, будівельні матеріали).
Відповідно до п.1.2. Договору, найменування товару, асортимент, якість, кількість, ціна одиниці і загальна ціна товару, а також умови і терміни передачі вказуються в договорі та видаткових накладних».
Згідно п. 2.5. Договору, постачання товару проводиться погодженими сторонами партіями.
Відповідно п.2.7. Договору, покупець зобов'язується надавати постачальникові після кожного отримання товару один екземпляр видаткової накладної, який підтверджує надходження товарів з відміткою одержувача товару.
На виконання умов Договору поставки №ХТ24-06, ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» поставило ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» партію товару (будівельні матеріали) , а саме: профлист у кількості 861 кв.м.; планка конькова (2м) у кількості 46 шт.; планка примикання верхня у кількості 9,984 кв.м.; планка примикання нижня у кількості 9,984 кв.м.; ендова у кількості 40 кв.м.; ендова зовнішня у кількості 20 кв.м.; планка снігоутримувач (2м.) у кількості 49 шт.; краватка для відведення води у кількості 12,04 кв.м.; НС-8 у кількості 9 кв.м.; планка вітрова (2м) у кількості 21 шт..
На підставі рахунку №11 від 19.07.2024 року (копія рахунку додається) ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» в повному обсязі здійснено оплату вартості партії Товару, поставленого Постачальником за видатковою накладною №19 від 22.07.2024 року. Факт оплати товару підтверджується платіжною інструкцією №27_00000/89b970b0-e8bb-44ca-a57f-5ac23ebeb38f від 23.07.2024 року на суму 493 224,10 грн.
Враховуючи вказане, ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» було складено та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну податкову накладну № 14 від 22.07.2024 року.
Відповідно до квитанції від 01.08.2024, податкову накладну № 14 від 22.07.2024 року прийнято, однак її реєстрацію зупинено у зв'язку з тим, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 14 від 22.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 7216 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"= 0000%, "Рпоточ"=0.
Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг. зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи. у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Враховуючи підстави зупинення реєстрації податкової накладної №14 від 22.07.2024 року зазначені в квитанції, позивачем було подано в електронній формі засобами електронного зв'язку повідомлення №30 від 08.08.2024 року щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. До повідомлення позивачем було надано первинні бухгалтерські документі, письмові пояснення, що підтверджують реальність господарської операції та правомірність подання на реєстрацію податкової накладної № 14 від 22.07.2024 року.
За результатами розгляду документів комісією регіонального рівня ДПС у Дніпропетровській області було прийнято рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 14.08.2024 року №11629585/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №14 від 22.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.
При цьому, в графі “Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» зазначено: «придбання товарно-матеріальних цінностей, невластивих при веденні задекларованого виду діяльності, та/або придбання товарно-матеріальних цінностей в об'ємах (обсягах) неспіввідносних з обсягами реалізованих товарів виконаних робіт/наданих послуг».
Щодо відмови в реєстрації податкової накладної № 16 від 22.07.2024 р., суд зазначає наступне.
На виконання умов договору поставки №ХТ24-06, ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» поставило ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» партію товару/будівельні матеріали, а саме: профлист у кількості 837 кв.м.; планка конькова (2м) у кількості 57 шт.; планка примикання верхня у кількості 24,26 кв.м.; планка примикання нижня у кількості 18,172 кв.м.; ендова у кількості 72,5 кв.м.; ендова зовнішня у кількості 36,25 кв.м.; планка снігоутримувач (2м.) у кількості 49 шт.; краватка для відведення води у кількості 25,8 кв.м.; НС-8 у кількості 9 кв.м.; планка вітрова (2м) у кількості 13 шт.
На підставі рахунку №12 від 19.07.2024 року (копія рахунку №12 від 19.07.2024p. додасться) ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» в повному обсязі здійснено оплату вартості партії товару, поставленого Постачальником за видатковою накладною №20 від 22.07.2024 року. Факт оплати товару підтверджується платіжною інструкцією №36_00000/de623950-03cc-42be-8c40-7c997еес2014 від 30.07.2024 року на суму 530 360,06 грн.
Враховуючи вказане, ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» було складено та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну податкову накладну №16 від 22.07.2024 року.
Відповідно до квитанції від 01.08.2024, податкову накладну №16 від 22.07.2024 року прийнято, однак її реєстрацію зупинено у зв'язку з тим, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 16 від 22.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 7216 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"= 0000%, "Рпоточ"=0.
Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг. зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи. у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Враховуючи підстави зупинення реєстрації податкової накладної №16 від 22.07.2024 року зазначені в квитанції, позивачем було подано в електронній формі засобами електронного зв'язку повідомлення №26 від 08.08.2024 року щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. До повідомлення позивачем було надано первинні бухгалтерські документі, письмові пояснення, що підтверджують реальність господарської операції та правомірність подання на реєстрацію податкової накладної №16 від 22.07.2024 року.
За результатами розгляду документів комісією регіонального рівня ДПС у Дніпропетровській області було прийнято рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 14.08.2024 року №11629590/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 22.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.
При цьому, в графі “Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» зазначено: «придбання товарно-матеріальних цінностей, невластивих при веденні задекларованого виду діяльності, та/або придбання товарно-матеріальних цінностей в об'ємах (обсягах) неспіввідносних з обсягами реалізованих товарів виконаних робіт/наданих послуг».
Щодо відмови в реєстрації податкової накладної № 23 від 23.07.2024 р., суд зазначає наступне.
На виконання умов договору поставки №ХТ24-06, ТОВ «ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ» поставило ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» партію товару/будівельні матеріали , а саме:
профлист у кількості 943 кв.м.; планка конькова (2м) у кількості 59 шт.; планка примикання верхня у кількості 21,42 кв.м.; планка примикання нижня у кількості 14,7 кв.м.; планка покрівельна індивідуального виготовлення 2,984 кв.м.; ендова у кількості 52,5 кв.м.; ендова зовнішня у кількості 26,25 кв.м.; планка снігоутримувач (2м.) у кількості 53 шт.; планка вітрова (2м) у кількості 16 шт.; НС-8 у кількості 18 кв.м.
На підставі рахунку №18 від 23.07.2024 року ТОВ «УКРТРЕЙДІНГ ЕКСПЕРТ» в повному обсязі здійснено оплату вартості партії Товару, поставленого Постачальником за видатковою накладною №26 від 23.07.2024 року. Факт оплати товару підтверджується платіжною інструкцією №38_00000/3f2feb0e-5908-4526-85f6-87c8e4a411а2 від 30.07.2024 року на суму 554 257,38 грн.
Відповідно до квитанції від 01.08.2024, податкову накладну №23 від 23.07.2024 року прийнято, однак її реєстрацію зупинено у зв'язку з тим, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 23 від 23.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 7216 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"= 0000%, "Рпоточ"=0.
Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг. зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи. у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Враховуючи підстави зупинення реєстрації податкової накладної №23 від 23.07.2024 року зазначені в квитанції, позивачем було подано в електронній формі засобами електронного зв'язку повідомлення №27 від 08.08.2024 року щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. До повідомлення позивачем було надано первинні бухгалтерські документі, письмові пояснення, що підтверджують реальність господарської операції та правомірність подання на реєстрацію податкової накладної №23 від 23.07.2024 року.
За результатами розгляду документів комісією регіонального рівня ДПС у Дніпропетровській області було прийнято рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 14.08.2024 року №11629588/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №23 від 23.07.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.
При цьому, в графі “Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» зазначено: «придбання товарно-матеріальних цінностей, невластивих при веденні задекларованого виду діяльності, та/або придбання товарно-матеріальних цінностей в об'ємах (обсягах) неспіввідносних з обсягами реалізованих товарів виконаних робіт/наданих послуг».
Позивачем в адміністративному порядку вказані рішення не оскаржувались.
Вважаючи, що вказаними рішеннями про відмову у реєстрації ПН порушені його права, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи даний спір по суті, суд виходить з такого.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частиною 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі Податковий кодекс України).
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата складання податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду;
й) індивідуальний податковий номер.
Як передбачено пунктом 201.10 статті 201 ПК при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
За змістом пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Згідно пунктом 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.
Додатком № 3 до Порядку №1165 визначено критерії ризиковості здійснення операцій, відповідно до пункту 1 якого, обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України Про зовнішньоекономічну діяльність), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року за №1245/34216; надалі - Порядок №520) у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно із пунктом 6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Відповідно до пунктів 9 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
У постанові від 3 листопада 2021 року у справі № 360/2460/20 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Також, Верховний Суд у постанові від 7 грудня 2022 року у справі №500/2237/20 вказав, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.
Суд звертає увагу, що невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним. Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 21 травня 2019 року у справі №0940/1240/18, від 10 квітня 2020 року у справі №819/330/18 та від 18 червня 2020 року у справі №824/245/19-а. При цьому, Верховний Суд у постанові від 5 січня 2021 року у справі №640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.
Згідно змісту квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних: №14 від 22.07.2024 року, №16 від 22.07.2024 року та №23 від 23.07.2024 підставою для такого зупинення став п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Разом з тим, у квитанціях не конкретизовано, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованої квитанції вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку №1165.
Надані на виконання вимог Порядку №520 пояснення та обсяг документів встановлюють обсяги господарських операцій та є достатнім для цілей реєстрації відповідної податкової накладної.
Отже, наведення загального переліку документів, що зазначені у п. 5 Порядку №520 детально не конкретизує вимогу відповідача про надання додаткових документі, а є лише дублюванням норми п.5 Порядку №520.
Умови такої пропозиції дають підстави позивачу самостійно визначати перелік необхідних документів, що в подальшому виключає посилання відповідача на їх недостатність чи неповноту та спростовує доводи про недостатність документів, поданих позивачем на підтвердження реальності проведених операцій.
Недотримання податковим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції, яке у свою чергу прямо вказує на те, що рішення, які прийняті на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкової накладної як наслідок є протиправним.
У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі "Серявін та інші проти України" Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи.
Суд звертає увагу на те, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.
Висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Одночасно, суд звертає особливу увагу на той факт, що вирішуючи питання щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен надавати аналіз господарської операцій позивача на предмет їх реальності.
Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення контролюючим органом податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.
У свою чергу, при реєстрації податкових накладних фактично проводиться моніторинг операцій чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями.
Тому і суд, за результатами розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарських операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкових накладних.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 21.02.2020 по справі 640/1131/19, від 21.05.2019 по справі № 0940/1240/18.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що контролюючий орган не довів правових підстав для відмови позивачу у реєстрації спірних податкових накладних, тому оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних №14 від 22.07.2024 року, №16 від 22.07.2024 року та №23 від 23.07.2024 підлягають скасуванню.
Стосовно вимог про реєстрацію податкової накладної у ЄРПН, слід зазначити таке.
Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, обов'язок реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних покладений на платника податків.
В той же час суд зауважує, що наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.
За приписами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.
У справі, яка розглядається, обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних №14 від 22.07.2024 року, №16 від 22.07.2024 року та №23 від 23.07.2024 в ЄРПН, суд не встановив.
За змістом частини 1 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Згідно із пунктом 2 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Відповідно частини 3 статті 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а також з метою дотримання судом гарантій про те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні №14 від 22.07.2024 року, №16 від 22.07.2024 року та №23 від 23.07.2024 в ЄРПН датою їх подання на реєстрацію.
Щодо клопотання про неналежність доказу.
Суд враховує, що при зупиненні реєстрації податкових накладних відповідач зазначає підставу: обсяг постачання товару/послуги 7216, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, а з податкових накладних вбачається, що товар/послуга 7216 згідно УКТЗЕД є профлист, отже відповідач не зазначає як вказані у клопотанні документи, впливають на різницю обсягу постачання товару/послуги 7216, що перевищує величину залишку.
Таким чином, суд дійшов висновку що, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які, на думку суду, свідчать про проведення господарської операції, відповідач не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної.
Суд зауважує, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкової накладної.
Крім того, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Позивач дотримав вимоги чинного законодавства щодо складення та реєстрації податкової накладної, надав податковому органу пояснення та всі наявні первинні документи стосовно підтвердження наведеної в податковій накладній інформації.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Зазначений висновок відповідає правовій позиції, викладеній в постановах Верховного Суду у справах від 02.07.2019 року по справі №140/2160/18р., №822/1817/18 від 23.10.2018р., №819/330/18 від 10.04.2020р., №826/6528/18 від 18.09.2019р., № 815/2985/18 від 22.07.2019р.
Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (частина 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи сукупність викладених обставин, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши наявні докази у їх сукупності при безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, за результатами з'ясування обставини у справі та їх правової оцінки, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат здійснити відповідно до ст. 139 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
З огляду на викладене, судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 9084,00 грн, понесені позивачем, підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів рівними частинами.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 139, 241, 243-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд-
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 14.08.2024 року № 11629585/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №14 від 22.07.2024 року, від 14.08.2024 року №11629590/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 22.07.2024 року, від 14.08.2024 року № 11629588/45497961 про відмову в реєстрації податкової накладної №23 від 23.07.2024 року.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №14 від 22.07.2024 року, №16 від 22.07.2024 року та №23 від 23.07.2024, складені Товариством з обмеженою відповідальністю "ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ" (код ЄДРПОУ 45497961), датою їх подання на реєстрацію.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ІК ВП 44118658) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ" (код ЄДРПОУ 45497961) судовий збір у розмірі 4 542,00 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ХІМПРОМ ТЕХНОЛОДЖІ" (код ЄДРПОУ 45497961) судовий збір у розмірі 4 542,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складено 08.05.2025 року.
Суддя Н.Є. Калугіна