Справа № 650/6350/24
н/п 3/766/1977/25
02 травня 2025 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Єпішина Ю.М.,
за участю: секретаря: Царенко Д.Р.,
прокурора: Фролова О.С.,
захисника: адвоката Жукова В.П. (в режимі відеоконференції),
особи, яка притягається до відповідальності: ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), щодо: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Херсон, Херсонської області, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , з вищою освітою, місце роботи та посада (на день вчинення правопорушення): Нововолодимирівський ліцей Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області - директор, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , -
встановив:
З Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань (міжрегіональний територіальний орган) Національної поліції України до Херсонського міського суду Херсонської області надійшли матеріали адміністративних справ, пов'язаних з корупцією, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до запису №9 трудової книжки ОСОБА_1 , наказом відділу освіти від 15.11.2016 року №134-ос, 15.11.2016 року останнього призначено на посаду директора Нововолодимирської ЗОШ І-ІІІ ступенів за контрактом.
Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської районної ради Державної адміністрації Херсонської області від 20.11.2017 №228-ос «Про укладення додаткової угоди з директором Нововолодимирської ЗОШ І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 », термін дії трудового контракту, який затверджено наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської районної державної адміністрації №134-ос від 15 листопада 2016 року, термін дії контракту подовжено до 20.11.2023 року.
Відповідно до запису №14 трудової книжки ОСОБА_1 , рішенням 11 сесії Долматівської сільської ради восьмого скликання №749 від 12.08.2021, Нововолодимирівський заклад повної загальної середньої освіти перейменовано на Нововолодимирівський ліцей Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області.
Наказом начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 17.11.2023 №16-к ОСОБА_1 призначено на посаду директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області.
Так, ОСОБА_1 , достовірно знаючи що він діє в умовах реального конфлікту інтересів, про що свідчать відповідні записи у журналі повідомлень про конфлікт інтересів, про який не був повідомлений його безпосередній керівник (лист відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 22.08.2024 №587) та який не врегульований у встановленому законом порядку, обіймаючи посаду директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області, тобто будучи, відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та суб'єктом, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, відповідно до посадової інструкції керівника закладу загальної середньої освіти будучи наділеним повноваженнями самостійно розпоряджається в установленому порядку майном закладу та його коштами (п.4.3. інструкції), всупереч вимогам, передбаченим ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним (майновим) інтересом і його службовими повноваженнями, як керівника комунального підприємства, пов'язаними з можливістю визначення розміру та призначення належної до виплати премії своїй близькій особі - дружині ОСОБА_2 , що вплинуло на неупередженість та об'єктивність прийняття ним такого рішення, прийняв рішення, шляхом винесення та підписання наказу від 19.01.2024 №04-к «Про преміювання педагогічних працівників Нововолодимирського ліцею», яким встановив своїй дружині ОСОБА_2 премію у розмірі 5500 гривень, залишивши контроль за виконанням вказаного наказу за собою.
Крім того, ОСОБА_1 , достовірно знаючи що він діє в умовах реального конфлікту інтересів, про що свідчать відповідні записи у журналі повідомлень про конфлікт інтересів, про який не був повідомлений його безпосередній керівник (лист відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 22.08.2024 №587) та який не врегульований у встановленому законом порядку, обіймаючи посаду директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області, тобто будучи, відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та суб'єктом, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, відповідно до посадової інструкції керівника закладу загальної середньої освіти будучи наділеним повноваженнями самостійно розпоряджається в установленому порядку майном закладу та його коштами (п.4.3. інструкції), всупереч вимогам, передбаченим ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним (майновим) інтересом і його службовими повноваженнями, як керівника комунального підприємства, пов'язаними з можливістю визначення розміру та призначення належної до виплати премії своїй близькій особі - дружині ОСОБА_2 , що вплинуло на неупередженість та об'єктивність прийняття ним такого рішення, прийняв рішення, шляхом винесення та підписання наказу від 21.06.2024 №21-к «Про преміювання ОСОБА_2 », яким встановив своїй дружині ОСОБА_2 , як відповідальній за ведення військового обліку Нововолодимирського ліцею, премію у розмірі 6700 гривень, залишивши контроль за виконанням вказаного наказу за собою.
Крім того, ОСОБА_1 , достовірно знаючи що він діє в умовах реального конфлікту інтересів, про що свідчать відповідні записи у журналі повідомлень про конфлікт інтересів, про який не був повідомлений його безпосередній керівник (лист відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 22.08.2024 №587) та який не врегульований у встановленому законом порядку, обіймаючи посаду директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області, тобто будучи, відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та суб'єктом, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, відповідно до посадової інструкції керівника закладу загальної середньої освіти будучи наділеним повноваженнями самостійно розпоряджається в установленому порядку майном закладу та його коштами (п.4.3. інструкції), всупереч вимогам, передбаченим ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним (майновим) інтересом і його службовими повноваженнями, як керівника комунального підприємства, пов'язаними з можливістю визначення розміру та призначення належної до виплати суми своїй близькій особі - дружині ОСОБА_2 , що вплинуло на неупередженість та об'єктивність прийняття ним такого рішення, прийняв рішення, шляхом винесення та підписання наказу від 28.08.2023 №95-к/тр «Про призначення відповідального за ведення військового обліку», яким поклав на свою дружину ОСОБА_2 , заступника директора з навчально виховної роботи, обов'язки щодо ведення військового обліку в Нововолодимирівському ліцеї у 2023-2024 навчальному році з 01.09.2023 року та встановив ОСОБА_2 доплату в максимальному розмірі, встановленому постановою КМУ №1487 від 30.12.2022, а саме в розмірі 50 відсотків посадового окладу за ведення військового обліку в Нововолодимирівському ліцеї з 01.09.2023 року, залишивши контроль за виконанням вказаного наказу за собою. Вказане прямо вплинуло на рівень заробітної плати педагогічного працівника, а саме отримання ОСОБА_2 доплати за ведення військового обліку (у жовтні 2023 року - 4217,10 гривень, у грудні 2023 року- 4217,10 гривень, у січні 2024 року - 4657,57 гривень, у квітні 2024 року - 4657,57 гривень, у травні 2024 року - 4657,57 гривень).
Також, ОСОБА_1 , достовірно знаючи що він діє в умовах реального конфлікту інтересів, про що свідчать відповідні записи у журналі повідомлень про конфлікт інтересів, про який не був повідомлений його безпосередній керівник (лист відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 22.08.2024 №587) та який не врегульований у встановленому законом порядку, обіймаючи посаду директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області, тобто будучи, відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та суб'єктом, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, відповідно до посадової інструкції керівника закладу загальної середньої освіти будучи наділеним повноваженнями самостійно розпоряджається в установленому порядку майном закладу та його коштами (п.4.3. інструкції), всупереч вимогам, передбаченим ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним (майновим) інтересом і його службовими повноваженнями, як керівника комунального підприємства, пов'язаними з можливістю встановлення собі особисто та своїй близькій особі - дружині ОСОБА_2 , що вплинуло на неупередженість та об'єктивність прийняття ним такого рішення, прийняв рішення, шляхом винесення та підписання наказу директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 30.08.2023 №82-о «Про встановлення надбавок педагогічним працівникам за престижність праці, вислугу років педагогічним та медичним працівникам у 2023/2024 навчальному році», яким встановив надбавки за престижність праці педагогічним працівникам ліцею, у тому числі собі особисто надбавку як директору ліцею, вчителю математики - 30% посадового окладу та своїй дружині ОСОБА_2 , як заступнику директора з навчально виховної роботи, учителю англійської мови - 30% посадового окладу. Також вказаним наказом ОСОБА_1 встановив надбавку за вислугу років педагогічним працівникам ліцею з 01.09.2023 року, у тому числі собі особисто як вчителю математики - 30% посадового окладу, а своїй дружині ОСОБА_2 як учителю англійської мови - 30% посадового окладу, залишивши контроль за виконанням вказаного наказу за собою.
Встановлення вказаних надбавок прямо вплинуло на рівень його заробітної плати, як педагогічного працівника, а саме отримання доплати за престижність праці та за вислугу років (у жовтні 2023 року - по 4343,67 гривень, у грудні 2023 року - по 4343,67 гривень), та рівень заробітної плати його дружини- ОСОБА_2 , а саме отримання доплати за престижність праці та за вислугу років (у жовтні 2023 року - по 4350,52 гривень, у грудні 2023 року- по 4350,52 гривень, у січні 2024 року - по 4804,86 гривень, у квітні 2024 року - по 4804,86 гривень, у травні 2024 року - по 4804,86 гривень).
Постановою від 19.03.2025 року об'єднано в одне провадження адміністративні матеріали №650/6350/24, №650/6353/24, №650/6352/24, №650/6354/24, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, присвоївши об'єднаним адміністративним матеріалам №650/6350/24.
01.05.2025 року на адресу Херсонського міського суду Херсонської області від адвоката Жукова В.П. надійшло клопотання в якому він просить визнати невинуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 172-7 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення та порушення норм законодавства при складанні протоколів та закрити справу про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-7 КУпАП через закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні прокурор Фролов О.С. зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7 КУпАП та наполягав на притягненні останнього до адміністративної відповідальності за їх вчинення.
Адвоката Жуков В.П. в судовому засіданні просив визнати невинуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та закрити провадження у справі, з підстав зазначених у клопотанні.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, підтримав позицію захисника.
Заслухавши учасників, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі статтею 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.
З листа директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 24.08.2024 №152/6.4 убачається, що з 2000 року ОСОБА_1 працює разом зі своєю дружиною - ОСОБА_2 , з якою одружені з 2001 року.
Таким чином, у прямому підпорядкуванні директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області ОСОБА_1 працює його дружина ОСОБА_2 , яка в розумінні ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою ОСОБА_3 .
З листа відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Херсонській області від 21.08.2024 №46030/06.3-29 убачається, що перевіркою архівів відділів державної реєстрації актів цивільного стану Херсонської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), а також даних Державного реєстру, виявлено актовий запис № 9 про шлюб на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складений 06.10.2001 виконавчий комітетом Нововолодимирської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.
Таким чином, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_3 в розумінні положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції від 03.02.2025, у ситуації, коли в підпорядкуванні керівників чи інших посадових осіб працюють близькі особи, завжди існує потенційний конфлікт інтересів, оскільки у сфері повноважень таких осіб наявний приватний інтерес, зумовлений позаслужбовими стосунками з близькою особою, що може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, вчинення дій під час виконання службових повноважень стосовно близької особи (п.п. 2.2. розділу 2).
Керівник державного (комунального) підприємства (установи, організації) наділений повноваженнями приймати рішення розпорядчого характеру стосовно всіх працівників, у тому числі щодо близької особи, незалежно від того, хто є їх безпосереднім керівником.
Враховуючи наведене у ст. 1 Закону визначення поняття «пряме підпорядкування», відносини прямого підпорядкування існують не тільки між працівником та його безпосереднім керівником, а також між працівником та будь-яким його керівником, який має повноваження вирішувати питання (брати участь у вирішенні) прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням. Таким чином, близька особа перебуває у прямому підпорядкуванні не лише у свого безпосереднього керівника, а й у керівника підприємства, через що у керівника наявний потенційний конфлікт інтересів (приклад 4, п.п. 14.1.1.).
Конфлікт інтересів наявний у тієї особи, яка має повноваження, під час реалізації яких стосовно близької особи може бути задоволений приватний інтерес (приклад 4, п.п. 14.1.1.).
Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані:
- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції від 03.02.2025 навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об'єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів (п. 2.4 розділу 2).
За таких умов ОСОБА_1 був зобов'язаний не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-7 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколами № 98/2024, №99/2024, №100/24, №101/2024 про адміністративне правопорушення від 10.12.2024 року, в яких викладені обставини вчиненого адміністративного правопорушення;
- копією трудової книжки ОСОБА_1 ;
- наказом відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської районної ради Державної адміністрації Херсонської області від 20.11.2017 №228-ос;
- наказом начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 17.11.2023 №16-к;
- посадовою інструкцією керівника закладу загальної середньої освіти №11;
- наказом директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 30.08.2023 №82-о «Про встановлення надбавок педагогічним працівникам за престижність праці, вислугу років педагогічним та медичним працівникам у 2023/2024 навчальному році»;
- наказом директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 28.08.2023 №95-к/тр «Про призначення відповідального за ведення військового обліку»;
- наказом директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 21.06.2024 №21-к;
- наказом директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 21.06.2024 №21-к «Про преміювання ОСОБА_2 »;
- наказом директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 19.01.2024 №04-к «Про преміювання педагогічних працівників Нововолодимирського ліцею»;
- витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- листом директора Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 24.08.2024 №152/6.4;
- листом відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Херсонській області від 21.08.2024 №46030/06.3-29;
- листом відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 22.08.2024 №587;
- дорученням начальника від відділу освіти, культури, молоді і спорту, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Долматівської сільської ради від 19.06.2024 №6;
- листом Нововолодимирівського ліцею Долматівської сільської ради Скадовського району Херсонської області від 20.06.2024 №108/6.4;
- листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.09.2024 №93-06/67919-24;
- листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.07.2024 №203-01/51303-24;
- листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 15.03.2024 № 47-10/16469/24.
З урахуванням обставин вчинення адміністративних правопорушень, їх характеру та наслідків, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, визначити остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у зв'язку з чим на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. 23, ч. 2 ст. 172-7, ст. ст. 251, 256, 283, 284 КУпАП,-
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та у відповідності до ч. 2 ст.36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
(Рахунок отримувача: UA668999980313010106000021451, Одержувач УК у м.Херсоні /м Херсон/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959517, Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
(Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз'яснити, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Ю. М. Єпішин