Справа № 523/5711/25
Провадження №2-н/523/1060/25
"08" травня 2025 р. Суддя Пересипського районного суду м. Одеси, Бузовський В.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ у розмірі 9 097 грн 21 коп, вважає, що заява про видачу судового наказу підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 3 частини 1 статті 161 ЦПК України передбачено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
22.04.2025 року судом отримано відповідь на запит з відділу обліку та моніторінгу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України в Одеській області про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання боржника.
Відповідно до Закону України від 26 лютого 2025 року №4273-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», щодо зміни найменування місцевих загальних судів, з 25 квітня 2025 року Суворовський районний суд міста Одеси перейменовано на Пересипський районний суд міста Одеси.
З 28 квітня 2025 року по 7 травня 2025 року суддя Бузовський В.В. перебував на лікарняному.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до п.17 ч.3 ст.4 Закону України «Про ринок природного газу» постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015 затверджено Правила постачання природного газу, якими врегульовано відносини, які виникають між постачальниками та споживачами природного газу, з урахуванням їх взаємовідносин з операторами газорозподільної системи.
Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам затверджений Постановою НКРЕКП №2500 від 30.09.2015 р. є публічним і регламентує порядок та умови постачання природнього газу Споживачу як товарної продукції Постачальником.
У відповідності до п.5.2. Типового договору Споживач зобов'язаний забезпечити своєчасну та повну оплату послуг Постачальника природного газу згідно з умовами договору.
Згідно ст. 141, 168 ЦПК України, ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір, сплачений заявником, підлягає стягненню на його користь з боржника.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 168 ЦПК України суд повідомляє, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника - ч.1 ст.167 ЦПК України.
Керуючись ст. 161, 163, 167, 168 ЦПК України, ст. 525, 526, 615,625 ЦК України, ст.5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» (ЄДРПОУ 40121452, місцезнаходження: вул.Шолуденка, буд.1, м.Київ), розрахунковий рахунок із спеціальним режимом використання: НОМЕР_2 в AT «ОщадБанк», МФО 300465, заборгованість за спожитий природній газ за період з 01.06.2022 р. по 28.02.2025 р. у розмірі 9 097 (дев'ять тисяч дев'яносто сім) гривень 21 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» (ЄДРПОУ 40121452, місцезнаходження: вул.Шолуденка, буд.1, м.Київ) на розрахунковий рахунок НОМЕР_3 в АБ «Укргазбанк», МФО320478, судовий збір у розмірі - 302 (триста дві) гривні 80 копійок.
Копію наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, на офіційному вебпорталі «Судова влада України» за вебадресою в Інтернет: http:sv.od.court.gov.ua за номером справи № 523/5711/25.
Боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.
У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п'яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Суддя: