08 травня 2025 рокуСправа № 495/2882/24
Номер провадження 3/495/1161/2025
Cуддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Шевчук Ю.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця: Одеська область, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працевлаштований,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
01.04.2024 до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №307874 від 28.03.2024 з доданими до них матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП).
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи від 01.04.2024 справу було передано на розгляд судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Савицького С.І.
Згідно розпорядження в.о. керівника апарату Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області щодо призначення повторного автоматизованого розподілу справи №1126 від 07.05.2025 та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, протокол серії ПдРУ №307874 від 28.03.2024 з доданими до них матеріалами, переданий на розгляд судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Шевчук Ю.В., та 08.05.2025 отриманий суддею Шевчук Ю.В.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 28.03.2024 серії ПдРУ №307874, 28.03.2024 року о 16 год 30 хв прикордонним нарядом «Контрольний пост» на автодорозі «Одеса-Рені»(М-15) (48 км. + 600 м.) на відстані 3900 метрів від лінії Державного кордону було виявлено гр. ОСОБА_1 , який разом з гр. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , тобто у складі групи осіб, не маючи документів, які дають підстави для виїзду за кордон, здійснив спробу незаконного, поза пунктами пропуску, перетину державного кордону з України в Республіку Молдова, який демаркований у відповідності до Положення про демаркацію Державного кордону між Україною та Республікою Молдова, на ділянці автодороги Одеса-Рені, в районі прикордонного знаку №0608, що проходить через ділянку автодороги «Одеса-Рені» в районі п/зн №0608, на території Білгород-Дністровського району Одеської області. Своїми діями порушив вимоги ст. 9 ЗУ «Про державний кордон України», за що відповідальність за дане правопорушення передбачена ч.2 ст. 204-1 КУпАП.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, оцінивши в сукупності всі докази, суд доходить такого висновку.
Згідно з вимогами ст.1КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що вказане правопорушення, відповідальність за яке передбачена в згідно з ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, вчинено 28.03.2024. Це означає, що на даний час з дня, зазначеного датою вчинення правопорушення, минув тримісячний строк, в межах якого можливе накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду справи, сплив строк накладення адміністративного стягнення, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись статтями 247, 252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 до адміністративної відповідальності, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП закрити на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, протягом 10 днів з моменту її ухвалення.
Суддя Юлія ШЕВЧУК