09.05.2025 Справа № 756/5933/25
Унікальний №756/5933/25
Провадження №3/756/2503/25
09 травня 2025 року Оболонський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді Диби О.В.,
за участю секретаря Загороднюк В.В.,
прокурора Спусканюка Р.Ю.,
особи, що притягається до адміністративної діяльності ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління запобігання адміністративній корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого на посаді менеджера АТ «Укрзалізниця» (на момент вчинення адміністративного правопорушення-головного спеціаліста відділу взаємодії з військовими формуваннями та антитерористичної діяльності управління організації реагування на надзвичайні ситуації та координації аварійно-рятувальних формувань Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №64 від 23.04.2025, ОСОБА_1 припинивши з 21.08.2023 діяльність на посаді головного спеціаліста відділу взаємодії з військовими формуваннями та антитерористичної діяльності управління організації реагування на надзвичайні ситуації та координації аварійно-рятувальних формувань Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій, маючи 4 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби, тобто особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2023 рік (декларація після звільнення), а саме 19.04.2024 року.
При цьому, 21.08.2023 ОСОБА_1 власним підписом засвідчив ознайомлення з пам'яткою при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) ДСНС України, про загальні правила поведінки державного службовця, засади антикорупційного законодавства та обмеженнями, що з цим пов'язані.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував обставини викладені у протоколі, а також факт несвоєчасного подання електронної декларації за 2023 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Проте вказував, що наприкінці 2023 року його дружина захворіла на онкологічне захворювання, вони разом боролися з даною хворобою, при цьому на його утриманні перебуває двоє неповнолітніх дітей, яким він приділяв увагу поки дружина проходила курс лікування. Додатково зауважив, що всі попередні декларації ним подавались вчасно.
У судовому засіданні прокурор підтримав обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, вказував, що ОСОБА_1 був обізнаний з вимогами чинного законодавства, часу після його звільнення з посади було достатньо для вчасного подання декларації, порушення скоєне без поважних причин, у зв'язку з чим просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності із застосуванням адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність осіб за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Згідно наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій №26 від 20.03.2018 ОСОБА_1 присвоєно четвертий ранг державного службовця.
На підставі наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій №27 від 18.03.2020 ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста відділу взаємодії з військовими формуваннями та антитерористичної діяльності управління організації реагування на надзвичайні ситуації та координації аварійно-рятувальних формувань Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій №70 від 21.08.2023 ОСОБА_1 звільнено з державної служби в Державній службі України з надзвичайних ситуацій відповідно до п.1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» у зв'язку із скороченням чисельності штату або штату державних службовців з 21.08.2023.
Згідно абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Тобто, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію після звільнення до 01.04.2024.
Водночас, відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав щорічну електронну декларацію за 2023 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування лише 19.04.2024 о 14 год. 08 хв., тобто з пропуском відведеного для цього строку.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.6, п.15 ст.1 Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушення був суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Факт несвоєчасного подання декларації до 01.04.2024, в судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував.
Отже, 19.04.2024 ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172 - 6 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив строк, встановлений ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже в його діях наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За таких обставин, враховуючи характер вчинення правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність керуючись ст.22, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд -
Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її винесення через Оболонський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження;
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: Олексій ДИБА