Ухвала від 07.05.2025 по справі 358/748/25

Справа № 358/748/25 Провадження № 2/358/593/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2025 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Лебединець Г.С., розглянув матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ТОВ «Споживчий центр» звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість за кредитними договорами у розмірі 16 600,00 грн та вирішити питання про судові витрати.

Розглянувши надані матеріали, прихожу до висновку про необхідність направлення справи за підсудністю, виходячи з наступного.

Згідно з вимогами ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч. 9 ст. 28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Як вбачається із позовної заяви адреса відповідача ОСОБА_1 зазначена як: АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №1357334 від 07.05.2025, ОСОБА_1 значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_2 з 16.10.2023 року.

Інформація щодо реєстрації місця проживання (перебування) ОСОБА_1 на території Богуславської громади, відповідно до п.12 ч.1 ст.2 Закону України «Про надання публічних (електронних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в України» в матеріалах справи відсутня. Судом, також, не здобуто такої інформації в порядку виконання вимог ч.6 ст.187 ЦПК України.

Отже, зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_1 знаходиться, за адресою: АДРЕСА_2 , де поширюється юрисдикція Миронівського районного суду Київської області, тому справа не підсудна Богуславському районному суду Київської області.

Згідно з ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Так, відповідно п. 1 ч. 1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).

Згідно з ч. 3 ст.31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

За викладених обставин, подана позовна заява не підсудна Богуславському районному суду Київської області, оскільки останнє відоме місце реєстрації та проживання відповідача за територіальною юрисдикцією відносяться до Миронівського району, у зв'язку із чим матеріали цивільної справи підлягають направленню до Миронівського районного суду Київської області за територіальною юрисдикцією (підсудністю).

Керуючись ст. 31, ч. 9 ст. 187, ст. 260 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, направити за підсудністю до Миронівського районного суду Київської області (08801, Київська область м. Миронівка, вул. Травнева, 3).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а особою, без участі якої постановлено ухвалу, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий: суддя Г. С. Лебединець

Попередній документ
127212632
Наступний документ
127212634
Інформація про рішення:
№ рішення: 127212633
№ справи: 358/748/25
Дата рішення: 07.05.2025
Дата публікації: 12.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Богуславський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (27.05.2025)
Дата надходження: 27.05.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором