Справа № 743/383/25
Провадження №3/743/201/25
08 травня 2025 року селище Ріпки
Ріпкинський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді: Кравчук М. В.
за участю секретаря: Воєдило О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Ріпки матеріали, які надійшли від управління патрульної поліції в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , займаючого посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Лайн Груп», громадянина України, до адміністративної відповідальності притягувався, передбаченої статтею 18828 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
28.03.2025 р. о 09 годині 40 хвилин, на 208 км дороги М-01, ОСОБА_1 будучи посадовою особою - директором ТОВ «Транс Лайн Груп», відповідальною за експлуатаційний стан, не виконав законну вимогу старшого інспектора відділу безпеки дорожнього руху капітана поліції ОСОБА_2 номер 45 від 04.02.2025 р., а саме не позначив дорожніми знаками перешкоди в русі на проїзній частині, не проінформував водіїв про небезпеку, чим порушив вимоги п. 1.5 ПДР України, статті 12 Закону України «Про дорожній рух», ДСТУ 3587:22, ДСТУ 4100:2021.
28.03.2025 р. о 12 годині 20 хвилин, ОСОБА_1 будучи посадовою особою - директором ТОВ «Транс Лайн Груп», відповідальною за експлуатаційний стан, не виконав законну вимогу старшого інспектора відділу безпеки дорожнього руху капітана поліції ОСОБА_2 номер 50 від 04.02.2025 р., а саме встановити на 188 км. (виїзд з селища Ріпки в бік міста Чернігів) д. з. 4.7 «Об'їзд перешкоди з правого боку» - 1 шт., д. з. 3.29 «30», д. з. 1.39, чим порушив вимоги п. 1.5 ПДР України, статті 12 Закону України «Про дорожній рух».
Постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 23.04.2025 р. справи про адміністративні правопорушення № 743/383/25 (провадження № 3/743/201/25), № 743/384/25 (провадження № 3/743/202/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 18828 Кодексу України про адміністративні правопорушення, об'єднано в одне провадження та присвоєно єдиний унікальний номер судової справи: 743/383/25 та відкладено судове засідання до 08.05.2025 р.
У судове засідання 08.05.2025 р. ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення повісток за офіційною адресою ТОВ «Транс Лайн Груп» та шляхом розміщення оголошення на сайті судової влади України.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Статтею 18828 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Пункт 1.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, передбачає, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пунктом 3 статті 12 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 р. № 3353-XII встановлено, що посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані:
- забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
- при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху;
- впроваджувати у повному обсязі заходи щодо безпеки дорожнього руху при здійсненні будівництва, реконструкції та ремонту доріг, вулиць та залізничних переїздів;
- позначати місця виконання робіт, місця, де залишено на дорозі, вулиці, залізничному переїзді машини і механізми, будівельні матеріали тощо, відповідними дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами, а в темний час доби і при тумані - сигнальними вогнями, передбаченими діючими нормами;
- по закінченні робіт на дорозі, вулиці, залізничному переїзді негайно привести їх у стан, що забезпечує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів і пішоходів, та впорядкувати зони відчуження;
- у разі забруднення проїзної частини доріг, вулиць, залізничних переїздів невідкладно здійснювати заходи для їх очищення і своєчасного попередження учасників дорожнього руху про загрозу безпеці руху, що виникла;
- обладнувати їх технічними засобами регулювання дорожнього руху;
- виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки.
Технічному директорові ТОВ "Транс Лайн Груп" ОСОБА_1 направлено вимоги
№ 49 від 04.02.2025 р. та № 50 від 04.02.2025 р. щодо забезпечення дорожнього руху відповідно до вимог ДСТУ 3587:22, пункту 1.5. ПДР України.
В подальшому, актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 28.03.2025 р. на 208 км. автомобільної дороги М-01 «Київ - Чернігів - Нові Яриловичі» встановлено, що експлуатаційний стан технічних засобів організації дорожнього руху не відповідає вимогам ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 3308-96 за такими показниками: відсутній д. з. 4.7 - 6 шт., д. з. 4.8 - 6 шт., д. з. 3.29 «30» - 2 шт. д. з. 3.29 «70» - 1шт., д. з. 1.39 - 2 шт., а отже ділянку визнано такою, що не забезпечує безпеку учасників дорожнього руху.
Також, актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 28.03.2025 р. на 188 км. автомобільної дороги М-01 «Київ - Чернігів - Нові Яриловичі» встановлено, що експлуатаційний стан технічних засобів організації дорожнього руху не відповідає вимогам ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 3308-96 за такими показниками: відсутній д. з. 4.7 - 1 шт., д. з. 4.8 - 1 шт., д. з. 3.29 «30» - 1 шт., д. з. 1.39 - 1 шт., а отже ділянку визнано такою, що не забезпечує безпеку учасників дорожнього руху.
Вказані ділянки дороги, відповідно до договору субпідряду № 23072/СУБ, укладеного між ТОВ "Автомагістраль-Південь" та ТОВ "Транс Лайн Груп" з 01.04.2023 р., по 31.03.2025 (відповідно до додаткової угоди до договору № 3), знаходяться у сфері обслуговування ТОВ "Транс Лайн Груп".
Згідно з пунктом 1.9 зазначеного договору субпідрядник відповідає за своєчасне виявлення перешкод у дорожньому русі та їх усунення, а у разі неможливості - невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними направляючими засобами. У разі виявлення субпідрядником надзвичайних чи неординарних аварійних ситуацій, він зобов'язаний негайно встановити необхідні технічні засоби організації дорожнього руху, які б забезпечили безпечні умови руху, в найкоротший термін протягом одного календарного дня поставити до відома підрядника.
Відповідно до пункту 1.11 вказаного договору субпідрядник, у відповідності до статті 9 Закону України "Про дорожній рух" організовує виконання вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, які надійшли від підрядника, або безпосередньо від Національної поліції, після попереднього погодження на протязі однієї календарної доби із підрядником.
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Відтак вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, вимогами № 49 та № 50 від 04.02.2025 р., відеозаписами, актами обстеження ділянок вулично-шляхової мережі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях
ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 18828 КУпАП. Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними доказами.
За положеннями ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 23, 36, 401, 18828, 221, 245-249, 251, 256, 276-279, 280, 281, 283 - 292 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 18828 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340, 00 гривень (триста сорок гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 605, 60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Реквізити для оплати штрафу:
Отримувач: ГУК в Черніг.обл/Чернігів. р-н/21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37972475
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA678999980313000106000025522
Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Призначення платежу: Кримінальний штраф, адміністративний штраф (крім штрафу щодо безпеки дорожнього руху)
Штраф, відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП, має бути сплачений особою, щодо якої застосований, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений частиною 1 статті 307 КУпАП строк, стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до статті 308 КУпАП.
Реквізити для стягнення судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Призначення платежу: судовий збір на користь держави №___/____/____ (номер справи про стягнення судового збору).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М. В. Кравчук