Ухвала від 19.06.2017 по справі 146/759/17

Справа № 146/759/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" червня 2017 р. смт Томашпіль Вінницької області

Слідчий суддя Томашпільського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , слідчого СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП у Вінницькій області ОСОБА_4 , представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , погодженого з прокурором Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 42017021220000031, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 травня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України щодо надання дозволу на проведення слідчої (розшукової) дії-тимчасовий доступ до речей та документів та можливість їх вилучення ,-

ВСТАНОВИВ:

9 червня 2017 року слідчий СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП у Вінницькій області ОСОБА_4 в порядку ст. 160 КПК України звернувся до слідчого судді Томашпільського районного суду з даним клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення слідчої (розшукової) дії - тимчасовий доступ до речей і документів із ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташована за адресою АДРЕСА_1 з метою вилучення із володіння ІНФОРМАЦІЯ_1 вихідного листа ІНФОРМАЦІЯ_1 № 19/364 від 17 листопада 2016 року за підписом голови ІНФОРМАЦІЯ_1 та персональної відомості щодо заповнення дексарацій, із підписами депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо факту ознайомлення про початок електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з подальшим вилученням оригіналів цих документів.

Дане клопотання мотивовано наступним.

До складу депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 входить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У відповідності до пункту «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктами дії зазначеного закону та згідно ст. 45 зазначеного Закону зобов'язані подавати електронні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щороку в термін до 1 травня за минулий рік. Однак, за наслідками вивчення інформації, що міститься на сайті ІНФОРМАЦІЯ_3 в єдиному державному реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування станом на 30 травня 2017 року виявлено відсутність електронної декларації поданої ОСОБА_6 .

За даним фактом 30 травня 2017 року було розпочато розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.

В ході досудового розслідування було допитано в якості свідка заступника голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 , яка пояснила, що в рамках здійснення електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ІНФОРМАЦІЯ_4 було видано вихідний лист № 19/364 від 17 листопада 2016 року за підписом голови ІНФОРМАЦІЯ_1 яким депутати ІНФОРМАЦІЯ_1 інформувалися про те, що відповідно до Прикінцевих положень ЗУ « Про запобігання корупції» національним агентством з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року прийнято рішення №2 про початок роботи електронного декларування з 1 вересня 2016 року. Також в даному листі була роз'яснена процедура створення електронного ключа та порядок заповнення електронної декларації. Крім того в зазначеному листі повідомлялося про адміністративну та кримінальну відповідальність за неподання та несвоєчасне подання електронної декларації.

Також в ході досудового розслідування було допитано в якості свідка юриста ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , який повідомив, що крім усього іншого було створено персональну відомість щодо заповнення декларацій, в якій кожен депутат ІНФОРМАЦІЯ_1 особисто розписувався про те, що він ознайомлений з положенням щодо електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зазначив, що ОСОБА_6 однією із перших поставила підпис в даній відомості.

Слідчий вказує, що з метою встановлення факту порушення ОСОБА_6 вимог положення ЗУ «Про запобігання корупції» необхідно отримати оригінали документів, які посвідчують її поінформованість щодо них, а саме вихідний лист ІНФОРМАЦІЯ_1 № 19/364 від 17 листопада 2016 року за підписом голови ІНФОРМАЦІЯ_1 та персональну відомість щодо заповнення декларацій, із підписами депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо факту ознайомлення про початок електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Оскільки іншим шляхом неможливо отримати вказані документи, необхідно провести слідчу дію - тимчасовий доступ до речей і документів.

При розгляді клопотання прокурор Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , слідчий СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП у Вінницькій області ОСОБА_4 клопотання підтримали повністю, попросили його задовольнити на підставах, викладених у клопотанні.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення клопотання.

Згідно ч.4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Заслухавши надані в судовому засіданні пояснення, дослідивши додані до клопотання матеріали та проаналізувавши докази на обґрунтування клопотання у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

За змістом ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні).

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно ч.1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч.ч.5-7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За наведених вище обставин вважаю, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав рахувати, що документи, а саме - вихідний лист ІНФОРМАЦІЯ_1 № 19/364 від 17 листопада 2016 року за підписом голови ІНФОРМАЦІЯ_1 та персональна відомість щодо заповнення декларацій, із підписами депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо факту ознайомлення про початок електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які на даний час знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_5 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчим СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП у Вінницькій області ОСОБА_4 доведено можливість використання документів, які зазначені в клопотанні та які на даний час знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , як доказів для повного, об'єктивного та всебічного розслідування кримінального провадження, а також доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даних документів.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає клопотання обґрунтованим, яке підлягає до задоволення.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 99, 159, 160, 162-166, 242, 245 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , погодженого з прокурором Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 42017021220000031, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 травня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України щодо надання дозволу на проведення слідчої (розшукової) дії-тимчасовий доступ до речей та документів та можливість їх вилучення задовольнити.

Надати дозвіл на проведення слідчої (розшукової) дії - тимчасовий доступ до речей і документів з подальшим вилученням (здійснення виїмки) документів, а саме оригіналу вихідного листа ІНФОРМАЦІЯ_1 № 19/364 від 17 листопада 2016 року за підписом голови ІНФОРМАЦІЯ_1 та оригіналу персональної відомості щодо заповнення декларацій, із підписами депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо факту ознайомлення про початок електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які на даний час знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ).

Ухвала виготовлена в двох примірниках, перший з яких зберігається в Томашпільському районному суді, другий - вручено слідчому СВ Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій ОСОБА_4 .

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк пред'явлення ухвали до виконання не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області на протязі 5 діб з моменту її винесення.

Суддя: ОСОБА_1