Рішення від 05.05.2025 по справі 640/4350/22

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2025 рокуСправа №640/4350/22

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Головного управління ДПС у м. Києві, в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 28.08.2021 р. за №00645960902 винесене Головним управлінням ДПС у м. Києві.

Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на те, що податкове повідомлення-рішення від 28.08.2021 р. за №00645960902, прийняте на підставі акту фактичної перевірки, висновки якого ґрунтуються на неправильному знятті контролюючим органом залишків нафтопродуктів.

Окружним адміністративним судом міста Києва ухвалою від 14.02.2022 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.

Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Приписами пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" установлено, що інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.01.2025 справу №640/4350/22 передано для розгляду судді Вроні О.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.02.2025 року прийнято суддею Вроною О.В. справу №640/4350/22 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, до свого провадження.

Призначено справу за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 25 лютого 2025 року о 10:30.

Від Головного управління ДПС у м. Києві відзив на позовну заяву не надійшов.

Відповідач про розгляд справи був повідомлений належним чином, шляхом доставлення 03.02.2025 до його електронного кабінету ухвали суду від 03.02.2025 і повістки про виклик, що підтверджується довідками Дніпропетровського окружного адміністративного суду про доставку електронного листа .

За правилами ч.6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

04.02.2025 від ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» надійшла заява про розгляд справи за відсутності його представника у зв'язку з територіальною віддаленістю товариства від суду.

25.02.2025 за відсутності сторін, повідомлених про дату і час розгляду справи належним чином, судом закрито підготовче провадження і призначено розгляд справи по суті на 18.03.2025 об 11:30 год.

18.03.2025 за відсутності сторін, повідомлених про дату і час розгляду справи належним чином, судом ухвалено продовжити розгляд справи в поряду письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Головним управлінням ДПС у м. Києві 10.06.2021 за №4764-П прийнято наказ «Про проведення фактичних перевірок суб'єктів господарювання». На підставі п.п. 19-1.1.4, п.п. 19-1.1.14, п.п. 19-1.1.16,п.п. 19-1.1.17 п. 19-1 ст. 191, керуючись, п.п 20.1.6, п.п. 20.1.8, п.п. 20.1.9, п.п. 20.1.10, п.п. 20.1.11, п.п. 20.1.12, п.п. 20.1.13 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75, п.п.80.2.5 п.80.2 ст. 80 розділу ІІ п. 50-2.2 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР, зі змінами та доповненнями та іншими нормативними актами, наказано провести фактичні перевірки суб'єктів господарювання (згідно з Додатками 1-10).

Підставою для перевірки вказано доповідну записку Управління контролю за підакцизними товарами від 10.06.2021 №1576/26-15-09-02-12.

Відповідно до Додатку 6 до наказу перевірці підлягало також і ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП».

З метою здійснення функцій, визначених законодавством у сфері ліцензування, виробництва, придбання, зберігання, реалізації, транспортування та обліку пального, посадовими особами Головного управління ДПС у м. Києві проведено перевірку акцизного складу суб'єкта господарської діяльності ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» за адресою: м. Київ, Кільцева Дорога (біля кафе «Stop»).

Результати перевірки оформлені актом фактичної перевірки від 26.07.2021 №57899/Ж5/26-15-09-02/38744775.

В акті перевірки зазначено, що з урахуванням вимог п.п. 20.1.9 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу в ході перевірки проведено зняття фактичних залишків товарно-матеріальних цінностей, а саме -газу скрапленого.

Результати зняття фактичних залишків скрапленого газу відображені в акті зняття залишків нафтопродуктів (додаток №1). На підтвердження фактичного залишку скрапленого газу в ході проведення інвентаризації було надано Х-звіт за 16.07.2021.

За результатами проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей, а саме - газу скрапленого на АГЗП ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» за адресою: м. Київ, Кільцева Дорога (біля кафе «Stop»), встановлено наявність необлікованого товару (надлишки пального згідно додатку №1) в кількості 40 л на загальну вартість 619,90 грн. (газ скраплений код УКТ ЗЕД 2711139700).

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

За результатами перевірки акцизного складу ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» за адресою: м. Київ, Кільцева Дорога (біля кафе «Stop»), встановлено порушення вимог п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

05.08.2021 позивачем до вказаного акту перевірки до Головного управління ДПС у м. Києві подані заперечення.

Рішенням Головного управління ДПС у м. Києві №23408/1/26-15-09-02-16 від 20.08.2021 висновки акта від 26.07.2021 №57899/Ж5/26-15-09-02/38744775 - залишено без змін, а заперечення - без задоволення.

На підставі акту перевірки Головним управління ДПС у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення (форма «С») від 28.08.2021 №00645960902, яким на підставі підп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України і ст. 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами) застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1239,80 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було оскаржено позивачем до Державної податкової служби України.

За результатом розгляду скарги Державною податковою службою України прийнято рішення від 22.12.2021 №28685/6/99-00-06-03-02-06, яким залишено податкове повідомлення -рішення ГУ ДПС у м. Києві від 28.08.2021 №00645960902 - без змін, а скаргу -без задоволення.

Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, позивач з відповідним позовом звернувся до суду.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу приписів п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 75.1 ст.75 цього Кодексу контролюючі органи мають право проводити, зокрема, фактичні перевірки.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (пп. 75.1.3 п. 75.1 статті 75 цього Кодексу).

Згідно з пунктами 80.1, 80.2 ст.80 ПК України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів (пп. 80.2.2); письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі незабезпечення можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, касових операцій, патентування або ліцензування (пп.80.2.3.).

Спірним податковим повідомленням-рішенням застосовано штрафну санкцію за здійснення реалізації пального, яке не обліковано у встановленому порядку.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Пункт 12 ч. 1 ст. 3 Закону зобов'язує суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Вказаними приписами на позивача покладено обов'язок здійснювати реалізацію лише облікованих у бухгалтерському обліку нафтопродуктів.

Відповідно до ст. 20 вказаного Закону до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Відповідальність за таке порушення настає за сукупністю одночасно двох умов: не забезпечення обліку товарних запасів та реалізація таких товарів.

Разом з тим суд виходить з наступного.

Згідно пп. 230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Платники податку розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати: а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі; б) усі акцизні склади в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

З огляду на підпункт 12 підрозділу 5 Розділу ХХ Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки: акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

Враховуючи зазначені норми законодавства, розпорядники акцизних складів зобов'язані були обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Законодавцем також було визначено і граничний строк для такого обладнання та реєстрації, зокрема по акцизному складу, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, не пізніше 1 січня 2020 року.

Абзацом четвертим пункту 18 підрозділу 5 Розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено, що норми пункту 1281.1 статті 1281 цього Кодексу застосовуються: з 1 квітня 2020 року до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу).

Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі , передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.

Дані про фактичні залишки пального на початок та кінець доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів зіставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. (підп. . 230.1.4 п. 230.1 ст. 24 ПК України).

Процедура створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також порядок передачі облікових даних (обсягу обігу та залишку пального) з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів визначена Порядком ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 р. №891 (Порядок №891).

За визначеннями, наведеними у підпунктах п.2 Порядку №891 1) витратомір-лічильник законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для безперервного вимірювання, запам'ятовування та відображення у фактичних умовах вимірювання кількості пального, що проходить через вимірювальний перетворювач у закритих, повністю заповнених трубопроводах;

2) рівнемір-лічильник рівня пального у резервуарі законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об'єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара;

3) резервуар законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці;

4) обіг пального будь-які операції, що передбачають: фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з виробництва, придбання, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції); фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з реалізації, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції).

Актом перевірки підтверджується, що акцизний склад позивача обладнаний витратомірами лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу і рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів в резервуарі, розташованому на складі.

На запит Головного управління ДПС у м. Києві листом від 20.07.2021 позивачем були надані, зокрема, паспорта на обладнання (резервуари), що використовуються для зберігання нафтопродуктів, декларація про відповідність № 02F-20 магнітострикційних рівнемірів ALISONIC, сертифікат експертизи магнітострикційних рівнемірів DELPHI ХХХ, сертифікати перевірки рівнеміру магнітострикційного DELPHI, свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №7210, №7209 , №7207, №7208 від 15.04.2021, №407 від 31.05.2019, градуювальні таблиці резервуарів.

Виходячи з наведених норм єдиним законодавчо регульованим засобом вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об'єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара - є рівнемір-лічильник рівня пального у резервуарі.

Як вбачається з акту перевірки податковим органом в порушення чинного законодавства інвентаризація пального була здійснена на підставі Х-звіту і процентового об'єму резервуара.

Положеннями п. 233.3. ст. 233 ПК України встановлено, що при зіставленні здійснюється порівняння показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового з показниками Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД (крім скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, для яких обсяги обігу та залишків пального підсумовуються та зіставляються загальним підсумком), акцизних складів та розпорядників акцизних складів.

При зіставленні допускаються розбіжності не більше ніж на 5 відсотків обсягу обігу або залишків пального (для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, - не більше ніж на 15 відсотків) чи не більше ніж на 2 відсотки об'єму відповідного резервуара.

Відповідно до приписів п. 109.1 статті 109 ПК України податковим правопорушенням є протиправне діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

З огляду на порушення відповідачем зняття залишків пального під час перевірки, суд дійшов висновку, що актом фактичної перевірки не доведено факту неналежного ведення Товариством обліку товарних запасів (пального), відтак відсутні докази, що позивач порушив законодавчо встановлений облік товарних запасів на акцизному складі, а тому прийняте на підставі такого акту перевірки податкове повідомлення-рішення є протиправним і підлягає скасуванню.

Частиною 1 ст.9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин 1 , 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви у сумі 2481,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №6460 від 28.01.2022.

Сплачений судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у сумі 2481,00 грн .

На підставі викладеного, керуючись статями 139,243-246, 250, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» (вул. Антоновича, буд. 33В, офіс 301,м. Київ, 01033, код ЄДРПОУ 38744775) до Головного управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ,04116, код ЄДРПОУ 44116011) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 28.08.2021 р. за №00645960902 винесене Головним управлінням ДПС у м. Києві.

Стягнути з Головного управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 44116011) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» (вул. Антоновича, буд. 33В, офіс 301,м. Київ, 01033, код ЄДРПОУ 38744775) судові витрати з оплати судового збору у сумі 2481(дві тисячі чотириста вісімдесят одну) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду .

Суддя О.В. Врона