Справа № 522/9643/25
Провадження № 2-а/522/307/25
про залишення позову без руху
08 травня 2025 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
До Приморського районного суду м. Одеси 05.05.2025 року надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Матеріали позову отримано суддею 06.05.2025 року.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд виходить із наступного.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Дослідивши зміст та матеріали позову, суд встановив, що позов підлягає залишенню без руху на підставі наступного.
У позові позивачем зазначено Додіс Шимон, а відповідачем - Управління патрульної поліціїв Одеській області.
Між тим Управління патрульної поліції в Одеській області є територіальним підрозділом Департаменту патрульної поліції і не є самостійною юридичною особою, а тому не може бути належним відповідачем.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем судовий збір не сплачено.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 визначено правову позицію, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
У частині 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", яка відповідно до вказаної вище постанови Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 підлягає застосуванню при поданні позовів у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, визначено, що ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Таким чином, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 605,60 грн. (0,2 х 3 028).
Зі змісту позовних вимог встановлено, що позивач звернувся до суду з позовною вимогою про скасування постанови серії ЕНА № 4583660 від 25.04.2025 року;
Отже, розмір судового збору, який підлягав сплаті за подання позову складає 605,60 грн., у зв'язку з чим позивачу необхідно надати відповідний документ на підтвердження сплати судового збору у сумі 605,60 грн.
Крім того позивачем вказана адреса його проживання як: АДРЕСА_1 , між тим не надано суду доказів щодо проживання позивача за вказаною адресою.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу слід:
- уточнити склад учасників справи, а саме відповідача у справі;
- надати позовну заяву та її копії для учасників справи у новій редакції;
- сплати судового збору у сумі 605,60 грн. та надати до суду відповідну квитанцію;
- надати докази, що підтверджують фактичне проживання позивача за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно ч. 2 ст. 169 КАС України, в ухвалі про залишення позову без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті у строк протягом 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали.
На підставі викладеного, слід дійти висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків.
Відповідно до вимог ч. 8 ст. 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі буде вирішено протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 3, 25, 122, 160, 161, 168, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Встановити строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали позивачу. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 169 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Домусчі Л.В.