Справа № 214/2549/25
3/214/1244/25
Іменем України
16 квітня 2025 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,-
Згідно наданого протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №274410, 17 березня 2025 року, о 20 годині 20 хвилин, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Skoda Octavia», н/з НОМЕР_1 , рухаючись біля буд. 34а по вул. Володимира Великого в м. Кривому Розі, не був уважним, не слідкував за дорожньою обстановкою, відповідно не реагував на її зміну, не обрав безпечної швидкості для руху, не обрав безпечного інтервалу, під час виявлення перешкоди для руху не вжив всіх заходів аж до повної зупинки транспортного засобу та допустив зіткнення з автомобілем марки «Renault Fluence», н/з НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків. БК 475198, 475197. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.3 (б), 12.1, 12.3, 13.1 ПДР України.
ОСОБА_2 у суді зазначив, що в результаті вказаної дорожньо-транспортної пригоди отримав тілесні ушкодження, на підтвердження чого надав оригінали відповідних медичних документів. Разом з тим, також зазначив, що до медичної установи звернувся в порядку само звернення, слідчий направлення не видав.
Згідно положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку встановлено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюється доказами у справі, якими є: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речові докази та інші документи.
Диспозицією ст. 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Разом з цим, відповідно до вимог ст. 286 КК України, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому тілесне ушкодження є злочином.
Тобто, основною ознакою при розмежуванні складу адміністративного та кримінального правопорушення у цьому випадку є наявність або відсутність тілесних ушкоджень у потерпілих.
Відповідно до ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Так, із матеріалів адміністративної справи, зокрема наданої водієм ОСОБА_2 медичної документації, вбачається, що наявність обставин, зазначених у протоколі, може тягнути за собою відповідальність, передбачену ст. 286 КК України, у зв'язку з чим суд вважає, що матеріали даної адміністративної справи належить передати органу досудового розслідування, а провадження у даній справі закрити відповідно до ст. 284 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 268, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,закрити та передати матеріали справи органу досудового розслідування.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Попов.