Рішення від 29.04.2025 по справі 914/2404/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.04.2025 Справа № 914/2404/24

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., за участі секретаря судового засідання Хороз І.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, місто Миколаїв, Стрийський район, Львівська область

до відповідача Приватної агрофірми «Дністер», місто Миколаїв, Стрийський район, Львівська область

про внесення змін до договору оренди землі.

За участю представників:

від позивача: Геряк К.В. - головний спеціаліст юридичного відділу міської ради (довіреність №01 від 06.01.2025);

від відповідача: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області до Приватної агрофірми «Дністер» про внесення змін до договору оренди землі №2 від 14.02.2011.

Хід розгляду справи викладено у наявних в матеріалах ухвалах суду та відображено протоколах судових засідань.

03.04.2025 через підсистему «Електронний суд» від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечити явку повноважного представника в судове засідання призначене на 03.04.2025 на 12:00 год (вх.№8630/25).

Судове засідання призначене на 03.04.2025 на 12:00 год не відбулося у зв'язку з повідомленням про замінування судової установи, про що складено акт огляду приміщень та прилеглої території.

Ухвалою від 04.04.2025 суд призначив розгляд справи по суті на 29.04.2025 на 12:00 год.

Представник позивача в судове засідання 29.04.2025 для розгляду справи по суті з'явилася, позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання 29.04.2025 для розгляду справи по суті не забезпечив. Відзив, заяви, клопотання від відповідача станом на дату та час проведення судового засідання до суду не надходили.

Копія ухвали Господарського суду Львівської області від 04.04.2025 про призначення розгляду справи по суті на 29.04.2025 на 12:00 год, була доставлена відповідачу до його електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд», що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 10.04.2025.

Слід зазначити, що ухвалою суду від 04.04.2025 явка представників сторін в судове засідання 29.04.2025 для розгляду справи по суті не визнавалась судом обов'язковою.

Відповідно до частини 1, частини 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

Суд, враховуючи належне повідомлення сторін про дату та час судового засідання, достатність документів наявних у матеріалах справи для вирішення спору по суті, не вважає відсутність представника відповідача перешкодою для вирішення спору по суті.

Відводів складу суду та секретарю судового засідання сторонами не заявлено.

Відзив у встановлений судом строк відповідачем не подано.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У судовому засіданні 29.04.2025 проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення.

Суть спору та правова позиція сторін.

Позиція позивача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 14.02.2011 між Миколаївською районною державною адміністрацією Львівської області та приватною агрофірмою «Дністер», укладено договір оренди землі №2.

07.02.2019 між орендодавцем - Миколаївською районною державною адміністрацією Львівської області та орендарем - приватною агрофірмою «Дністер» укладено додаткову угоду до договору оренди землі від 14.02.2011, згідно якої сторони домовилися поновити термін дії договору оренди землі та погодили продовження терміну дії договору строком на 8 (вісім) років з дня державної реєстрації додаткової угоди.

26.05.2022 Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області набула повноважень власника щодо земельної ділянки з кадастровим номером 4623010100:02: 000:0069, площею 11,5 га, орендарем якої є ПАФ «Дністер».

З зверненням приватною агрофірмою «Дністер» до позивача, рішенням 40-ї позачергової сесії Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825 «Про розгляд клопотання ПАФ «Дністер» щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки та внесення змін до договору оренди» затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

За заявою відповідача прийнято рішення від 10.04.2024 №2576 «Про розгляд клопотання ПАФ «Дністер» щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині зміни розміру орендної плати за користування нею».

Відповідач не вчинив дій передбачених рішенням Миколаївської міської ради від 10.04.2024 №2576, з врахуванням рішення Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825, на звернення позивача не відреагував.

У зв'язку з недосягненням згоди щодо внесення змін до договору оренди землі №2 від 14.02.2011, позивач просить суд внести зміни до договору оренди землі №2 від 14.02.2011, а саме:

- Змінити назву Орендодавця та Преамбулу договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендодавець (уповноважена ним особа) Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, код ЄДРПОУ 26411657, місцезнаходження: 81600, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 6, в особі міського голови Щебеля Андрія Івановича, діючого на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та протоколу 1-го пленарного засідання 1-ої сесії 8-го скликання Миколаївської міської ради від 20.11.2020 року, з одного боку, та Орендар приватна агрофірма «ДНІСТЕР», що є юридичною особою, належним чином створеною, зареєстрованою та діючою згідно з чинним законодавством України, код ЄДРПОУ 03762064, юридична адреса: 81635, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 4, в особі директора Лавренюк Руслани Богданівни, що діє на підставі Статуту, з другого боку, уклали цей договір про нижченаведене».

- Пункт 2 розділу «Об'єкт оренди» договору оренди землі викласти в редакції:

«Об'єкт оренди - земельна ділянка площею 11,5000 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069, з цільовим призначенням: 11.01 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, вид використання: землі несільськогосподарського призначення - землі промисловості, що розташована за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, урочище «Гори середні» (за межами населеного пункту)».

- Пункт 5 розділу «Об'єкт оренди» договору оренди землі викласти в редакції:

«Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825, становить 18 506 950,00 грн (вісімнадцять мільйонів п'ятсот шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят гривень 00 коп.) без врахування індексації, на дату внесення змін до договору становить 22 368 425,12 грн (двадцять два мільйони триста шістдесят вісім тисяч чотириста двадцять п'ять грн 12 коп.) з врахуванням індексації».

- Пункт 9 розділу «Орендна плата» договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі в розмірі 4,5 % (відсотків) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 1 006 579,13 грн (один мільйон шість тисяч п'ятсот сімдесят дев'ять гривень 13 коп.) в рік».

- Пункт 11 розділу «Орендна плата» договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно рівними частками у строк, встановлений Податковим кодексом України, на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Миколаївської міської ради п/р ІВАN UА658999980334169812000013887, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ отримувача коштів 38008294, код платежу 18010600. Зміна банківських реквізитів отримувача коштів - міського бюджету не потребує змін до даного договору».

При цьому позивач покликається на положення статті 55 Конституції України, статей 25, 26 Закону України «місцеве самоврядування», статті 2, 15, 21, 23, 30, 31, 32 Закону України «Про оренду землі», статтю 18 Закону України «Про оцінку земель», статтю 289 Податкового кодексу, статті 3, 93, 96 Земельного кодексу України, статті 3, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 526, 626, 627, 628, 632, 638, 648, 651, 652 Цивільного кодексу України.

Позиція відповідача.

Відповідач відзиву на позовну заяву у строк, визначений законом і судом, не подав, проти позову не заперечив.

Обставини встановлені судом.

14.02.2011 між Миколаївською районною державною адміністрацією Львівської області як орендодавцем та приватною агрофірмою «Дністер» як орендарем було укладено договір оренди землі №2 (надалі - договір оренди землі №2), відповідно до якого орендодавець на підставі розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 14.12.2010 року 31505/0/5-10 «Про передачу в оренду земельної ділянки» передав, а орендар прийняв в строкове платне володіння та користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться в урочищі «Гори середні» Миколаївської міської ради Львівської області за межами населеного пункту, кадастровий номер земельної ділянки 4623010100:02: 000:0069, площею 11,5 га.

Зазначений договір було зареєстровано Управлінням Держкомзему у Жидачівському районі Львівської області 18.05.2011 за №462300004000339.

Згідно з пунктами 14-15 договору, земельна ділянка передається в оренду для розширення існуючого кар'єру піску, цільове призначення земельної ділянки - землі несільськогосподарського призначення - землі промисловості.

Відповідно до пункту 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки (на момент укладення договору) становила 1 714 060,00 грн (один мільйон сімсот чотирнадцять тисяч шістдесят гривень 00 копійок).

Згідно з пунктом 8 договору, договір укладено строком на вісім років. Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

Відповідно до пункту 9 договору, орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі - у грошовій формі в розмірі 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 51 421,80 грн в рік.

Згідно з пунктом 10 договору, обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

07.02.2019 між орендодавцем - Миколаївською районною державною адміністрацією Львівської області та орендарем - приватною агрофірмою «Дністер» укладено додаткову угоду до договору оренди землі від 14.02.2011, згідно якої сторони домовилися поновити термін дії договору оренди землі та погодили продовження терміну дії договору строком на 8 (вісім) років з дня державної реєстрації додаткової угоди.

Додаткова угода до договору оренди землі зареєстрована в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 16.04.2019. Термін дії договору оренди землі №2 від 14.02.2011 спливає 16.04.2027 року.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно (інформаційна довідка №395850971 від 20.09.2024) земельна ділянка з кадастровим номером 4623010100:02: 000:0069, площею 11,5 га зареєстрована 26.05.2022 як комунальна, власником якої є Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області.

Таким чином, саме з 26.05.2022 Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області набула повноважень власника щодо земельної ділянки з кадастровим номером 4623010100:02: 000:0069, площею 11,5 га, орендарем якої є ПАФ «Дністер».

01.12.2022 Приватна агрофірма «Дністер» подала до Миколаївської міської ради письмову заяву за вих.№137 про необхідність затвердження на найближчій сесії міської ради технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 11,5 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069 відповідно до статті 23 Закону України «Про оцінку земель» та внесення змін до діючого договору оренди вищезазначеної земельної ділянки комунальної форми власності шляхом укладення відповідного договору (додаткової угоди).

Рішенням Миколаївської міської ради (40-ої позачергової сесії) восьмого демократичного скликання від 17.02.2023 №1825 «Про розгляд клопотання ПАФ «Дністер» щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки та внесення змін до договору оренди» було вирішено:

1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка відведена в оренду ПАФ «Дністер» площею 11,5000 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069, з цільовим призначенням: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами (код згідно КВЦГІЗ - 11.01), вид використання: землі несільськогосподарського призначення - землі промисловості, що розташована на території м. Миколаєва, урочище «Гори середні» (за межами населеного пункту).

2. Погодити вартість нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зазначеної пункті 1 даного рішення, що складає 18 506 950,00 грн (вісімнадцять мільйонів п'ятсот шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят гривень 00 коп.).

3. Внести зміни до договору оренди землі №2 від 14.02.2011, укладеного з ПАФ «Дністер» і зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 16.04.2019, номер запису про інше речове право 31258303, в частині:

- зміни орендодавця з «Миколаївська районна державна адміністрація» на «Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області»;

- пункту 5 договору оренди «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки» з « 1 714 060,00 грн» на « 18 506 950,00 грн»;

4. Запропонувати ПАФ «Дністер» в термін 5 робочих днів провести спільну зустріч з метою зміни розміру (ставки) орендної плати або подати, до Миколаївської міської ради письмові пропозиції щодо зміни розміру (ставки) орендної плати в договорі оренди землі №2 від 14.02.2011.

Рішення сесії Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825 скеровано на адресу ПАФ «Дністер» листом від 21.02.2023 №В/357 з рекомендованим поштовим відправленням №8160004327868 від 21.02.2023. Факт надіслання підтверджується наявною в матеріалах справи поштовою квитанцією №8160004327868 від 21.02.2023.

В подальшому Приватна агрофірма «Дністер» подала заяву від 02.04.2024 вих. №44 (вх.№1228/03-50/18 від 04.04.2024), якою просило внести зміни до діючого договору оренди землі №2 від 14.02.2011 шляхом укладення відповідного договору (додаткової угоди), в якому серед іншого передбачити розмір орендної плати за користування земельною ділянкою у розмірі 4,5 % затвердженої нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Зазначене звернення відповідача було винесено на розгляд сесії Миколаївської міської ради, якою прийнято рішення від 10.04.2024 №2576 «Про розгляд клопотання ПАФ «Дністер» щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині зміни розміру орендної плати за користування нею», згідно якого вирішено наступне:

« 1. Внести зміни до пункту 9 «Орендна плата» договору оренди землі №2 від 14.02.2011, укладеного з приватною агрофірмою «Дністер» і зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 16.04.2019, номер запису про інше речове право 31258303, щодо земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 11,5000 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069, з видом цільового призначення: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами (11.01) на території Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області, за межами населеного пуншу м. Миколаєва, урочище «Гори середні», в частині зміни розміру орендної плати з « 3 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 51 421,80 грн в рік» на « 4,5 % (відсотків) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 832 812,75 (вісімсот тридцять дві тисячі вісімсот дванадцять грн 75 коп.) в рік без врахування індексації».

2. Приватній агрофірмі «Дністер»:

2.1. в місячний строк укласти додаткову угоду| про внесення змін до договору оренди землі та подати її до органу, що здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно;

2.2. виконувати обов'язки землекористувача відповідно до вимог статті 96 - Земельного кодексу України.

3. Проінформувати відповідний контролюючий орган за місцезнаходженням земельної ділянки щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки, зазначеної в пункті 1 даного рішення.

Позивач стверджує, що враховуючи ті обставини, що відповідач не звернувся до міської ради в місячний строк з питанням укладення додаткової угоди до договору оренди землі згідно рішення Миколаївської міської ради від 10.04.2024 №2576, з врахуванням рішення Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825, міська рада вчинила всі необхідні дії для підготовки проекту додаткової угоди до договору оренди землі, зокрема отримала від ГУ Держгеокадастру у Львівській області Витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки 4623010100:02:000:0069, яку орендує відповідач (Витяг №НВ-4600432952024 від 10.05.2024) та з метою приведення договору оренди землі у відповідність до чинного законодавства направила на адресу відповідача лист від 13.05.2024 №378/06-02/18в, яким скерувала для підписання додаткову угоду до договору оренди землі з доданими документами (рекомендоване поштове відправлення №8160004601722 від 13.05.2024).

Як вбачається із Витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки №НВ-4600432952024 від 10.05.2024, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 4623010100:02:000:0069 у 2024 році становила 22 368 425,12 грн порівняно з 2023 роком - 18 506 950,00 грн, відтак органом держгеокадастру правомірно застосовано коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки за 2023 рік - 1,051.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру в січні 2024 на власній інтернет-сторінці розміщувала офіційну інформацію (https://land.gov.ua/derzhgeokadastr-povidomlyaye-pro-indeksacziyu-normatyvnoyi-groshovoyi-oczinky-zemel-za-2023-rik/) з приводу застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки за 2023 рік у розмірі 1,051 відповідно до вимог статті 289 Податкового кодексу України, на підставі доведеного Державною службою статистики України індексу споживчих цін за 2023 рік, який становив 105,1%, де також повідомила, «що витяги, які були сформовані автоматично програмним забезпеченням Державного земельного кадастру в період з 01 січня до 15 січня 2024 року, не містять коефіцієнтів індексації за 2023 рік, відповідно, значення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, зазначене в цих витягах, потребує перерахунку із застосуванням коефіцієнта індексації за 2023 рік».

Додатковою угодою, яка надсилалась для підписання відповідачу, міською радою було запропоновано відповідачу внести наступні зміни до договору оренди землі №2 від 14.02.2011:

1.1. Преамбулу Договору оренди викласти в редакції:

«Орендодавець (уповноважена ним особа) Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, код ЄДРПОУ 26411657, місцезнаходження: 81600, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 6, в особі міського голови Щебеля Андрія Івановича, діючого на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та протоколу 1-го пленарного засідання 1-ої сесії 8-го скликання Миколаївської міської ради від 20.11.2020 року, з одного боку, та

Орендар приватна агрофірма «ДНІСТЕР», що є юридичною особою, належним чином створеною, зареєстрованою та діючою згідно з чинним законодавством України, код ЄДРПОУ 03762064, юридична адреса: 81635, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 4, в особі директора Лавренюк Руслани Богданівни, що діє на підставі Статуту, з другого…».

1.2. Пункт 5 розділу Об'єкт оренди викласти в редакції:

« 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, затверджена рішенням міської ради від 17.02.2023 №1825, становить 18 506 950,00 грн. (вісімнадцять мільйонів п'ятсот шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят гривень 00 коп.) без врахування індексації, на дату укладення договору становить 22 368 425,12 грн. (двадцять два мільйони триста шістдесят вісім тисяч чотириста двадцять п'ять грн. 12 коп.) з врахуванням індексації (витяг №НВ-4600432952024 від 10.05.2024, виданий ГУ Держгеокадастру у Львівській області)».

1.3. Пункт 9 розділу Орендна плата викласти в редакції:

« 9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі в розмірі 4,5 % (відсотків) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 1 006 579,13 грн. (один мільйон шість тисяч п'ятсот сімдесят дев'ять гривень 13 коп.) в рік станом на дату укладення Додаткової угоди»;

1.4. Пункт 11 розділу Орендна плата викласти в редакції:

« 11. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно рівними частками у строк, встановлений Податковим кодексом України, на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Миколаївської міської ради п/р ІВАN UА658999980334169812000013887, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ отримувача коштів 38008294, код платежу 18010600. Зміна банківських реквізитів отримувача коштів - міського бюджету не потребує змін до даного договору».

1.5. Пункт 2 розділу Об'єкт оренди викласти в редакції:

« 2. Об'єкт оренди - земельна ділянка площею 11,5000 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069, з цільовим призначенням: 11.01 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, вид використання: землі несільськогосподарського призначення - землі промисловості, що розташована за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, урочище «Гори середні» (за межами населеного пункту)».

Позивач стверджує, що оскільки лист міської ради про укладення додаткової угоди до договору оренди від 13.05.2024 №378/06-02/18в залишено ПАФ «Дністер» без розгляду та реагування, Миколаївська міська рада з метою досудового вирішення питання повторно зверталася до відповідача з аналогічними листами, а саме: лист від 19.05.2024 №475/06-02/18в (рекомендоване поштове відправлення №8160004617610 від 20.06.2024); лист від 19.09.2024 №710/06-02/18в (рекомендоване поштове відправлення №8160004660656 від 20.09.2024).

Проте, вказані звернення були залишені відповідачем без відповіді та задоволення.

На даний час ПАФ «Дністер» здійснює сплату орендної плати по договору оренди землі №2 від 14.02.2011 без внесення змін до зазначеного договору щодо зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та зміни розміру річної орендної плати в грошовому та відсотковому виразі, що свідчить про невиконання ПАФ «Дністер» пунктів 3, 4 прийнятого рішення Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825 та рішення Миколаївської міської ради від 10.04.2024 №2576, що порушує права Миколаївської міської ради як фактичного орендодавця і власника орендованої земельної ділянки на своєчасне і повне отримання орендної плати за використання земельної ділянки у встановленому розмірі згідно встановлених вимог.

Водночас, пунктом 12 договору оренди землі №2 від 14.02.2011 передбачено, що розмір орендної плати переглядається один раз в рік у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

У зв'язку з недосягненням згоди щодо внесення змін до договору оренди землі №2 від 14.02.2011, позивач просить суд внести зміни до договору оренди землі №2 від 14.02.2011, а саме:

- Змінити назву Орендодавця та Преамбулу договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендодавець (уповноважена ним особа) Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, код ЄДРПОУ 26411657, місцезнаходження: 81600, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 6, в особі міського голови Щебеля Андрія Івановича, діючого на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та протоколу 1-го пленарного засідання 1-ої сесії 8-го скликання Миколаївської міської ради від 20.11.2020 року, з одного боку, та Орендар приватна агрофірма «ДНІСТЕР», що є юридичною особою, належним чином створеною, зареєстрованою та діючою згідно з чинним законодавством України, код ЄДРПОУ 03762064, юридична адреса: 81635, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 4, в особі директора Лавренюк Руслани Богданівни, що діє на підставі Статуту, з другого боку, уклали цей договір про нижченаведене».

- Пункт 2 розділу «Об'єкт оренди» договору оренди землі викласти в редакції:

«Об'єкт оренди - земельна ділянка площею 11,5000 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069, з цільовим призначенням: 11.01 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, вид використання: землі несільськогосподарського призначення - землі промисловості, що розташована за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, урочище «Гори середні» (за межами населеного пункту)».

- Пункт 5 розділу «Об'єкт оренди» договору оренди землі викласти в редакції:

«Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825, становить 18 506 950,00 грн (вісімнадцять мільйонів п'ятсот шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят гривень 00 коп.) без врахування індексації, на дату внесення змін до договору становить 22 368 425,12 грн (двадцять два мільйони триста шістдесят вісім тисяч чотириста двадцять п'ять грн 12 коп.) з врахуванням індексації».

- Пункт 9 розділу «Орендна плата» договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі в розмірі 4,5 % (відсотків) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 1 006 579,13 грн (один мільйон шість тисяч п'ятсот сімдесят дев'ять гривень 13 коп.) в рік».

- Пункт 11 розділу «Орендна плата» договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно рівними частками у строк, встановлений Податковим кодексом України, на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Миколаївської міської ради п/р ІВАN UА658999980334169812000013887, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ отримувача коштів 38008294, код платежу 18010600. Зміна банківських реквізитів отримувача коштів - міського бюджету не потребує змін до даного договору».

Висновки суду.

Відповідно до частини 1 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно частини 1 статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Статтею 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Правовідносини між сторонами виникли на підставі договору оренди землі №2 від 14.02.2011.

Відповідно до частини 9 статті 93 Земельного кодексу України відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

Згідно з статтею 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

У статті 626 Цивільного кодексу України закріплено поняття договору, яким є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

У пункті 3 частини 1 статті 3 Цивільного кодексу України закріплено, що загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, свобода договору. Також у статті 627 Цивільного кодексу України закріплено принцип свободи договору та визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Частиною першою статті 628 Цивільного кодексу України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно з статтею 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

Відповідно до статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно з статтею 648 Цивільного кодексу України зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту. Особливості укладення договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування встановлюються актами цивільного законодавства.

Відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

За змістом частин 1, 2, 4 статті 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: 1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; 2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; 3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; 4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Згідно статті 15 Закону України «Про оренду землі» істотними умовами договору оренди землі є:

- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

- дата укладення та строк дії договору оренди;

- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Статтею 21 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін (стаття 23 Закону України «Про оренду землі»).

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (стаття 30 Закону України «Про оренду землі»).

Відповідно до статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів сільськогосподарського призначення проводиться - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.

Положеннями статті 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

289.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кі = 1:100,

де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати. При цьому зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати незалежно від домовленості сторін у договорі оренди землі про можливість такої зміни.

Аналогічні правові висновки викладені також в постановах Верховного Суду України від 18.05.2016 у справі №6-325цс16, постанові від 09.10.2019 у справі №645/1972/16-ц, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09.11.2021 у справі №635/4233/19.

Подібні правові висновки також неодноразово висловлював Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду, зокрема, у постановах від 30 січня 2020 року у справі №640/15419/15-ц, від 24 липня 2019 року у справі №644/9862/14-ц, від 09 жовтня 2019 року у справі №645/1972/16-ц та інших.

Зокрема, у постанові від 09.10.2019 у справі №645/1972/16-ц Верховний Суд вказав, що з огляду на положення норм матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, рішення міської ради, яким змінено нормативну грошову оцінку земель міста та затверджено нові ставки орендної плати, яке є чинним й у встановленому законом порядку незаконним не визнано, є обов'язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Такі правові висновки в постановах Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 24.07.2019 у справі № 644/9862/14-ц, від 09.10 2019 у справі №645/1972/16-ц, від 30.01.2020 року у справі № 640/15419/15-ц та в постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.01.2019 у справі № 922/539/18, від 13.06.2019 у справі № 910/11764/17, від 20.11.2019 у справі № 916/2769/18, від 16.01.2020 у справі № 904/1912/19, від 04.02.2020 у справі № 922/378/19.

З урахуванням того, що нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, її зміна є безумовною підставою для перегляду розміру орендної плати незалежно від домовленості сторін договору оренди земель комунальної власності про можливість такої зміни, а також з огляду на те, що особі, яка звернулася до суду за захистом порушених, невизнаних чи оспорюваних прав має бути гарантований ефективний судовий захист цих прав.

Згідно постанови касаційного господарського суду Верховного Суду від 16 березня 2020 року у справі №922/1658/19, розмір орендної плати визначається в договорі, а її обчислення (для сплати) здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором. Законодавчо не передбачено автоматичної зміни розміру орендної плати за договором оренди землі з урахуванням щорічної індексації нормативної грошової оцінки. Хоча природа як індексації нормативної грошової оцінки, так й індексації орендної плати базується на індексі споживчих цін, обрахованих Державною службою статистики України, однак індексація нормативної грошової оцінки не є тотожною індексації орендної плати.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Відповідно до положень статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання, зокрема, регулювання земельних відносин.

Таким чином, органи місцевого самоврядування представляють інтереси відповідної територіальної громади і до їх повноважень належить вирішення питань щодо регулювання земельних відносин.

За змістом частин 1, 2 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату (пункт «в» частина 1 статті 96 Земельного кодексу України).

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (стаття 526 Цивільного кодексу України).

Відповідач сам звертався до органу місцевого самоврядування із заявами щодо внесення змін до договору оренди землі в частині розміру орендної плати за користування земельною ділянкою у розмірі 4,5 % затвердженої нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Однак не виконав приписів рішення органу місцевого самоврядування викладених у рішенні, прийнятому за зверненням відповідача. Відтак позивач правомірно звернувся за захистом свого права.

Відповідач позовні вимоги про внесення змін до договору оренди землі №2 від 14.02.2011 щодо зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та зміни розміру річної орендної плати в грошовому та відсотковому виразі не спростовував, не надав суду належних та допустимих доказів про наявність інших обставин ніж ті, що дослідженні в ході судового розгляду, відзиву на позовну заяву у строк, визначений судом, не подав, проти позову не заперечив, власного контррозрахунку не надав.

Виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав і виконання цивільних обов'язків (статті 6, 12 - 15, 20 Цивільного кодексу України,) можна дійти висновку, що у разі відмови відповідача внести зміни до договору оренди землі №2 від 14.02.2011 щодо зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та зміни розміру річної орендної плати в грошовому та відсотковому виразі, визначеного відповідно до законодавства, таке право підлягає захисту судом на підставі пункту 1 частини другої статті 16 Цивільного кодексу України шляхом внесення змін до договору оренди землі №2 від 14.02.2011 щодо зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та зміни розміру річної орендної плати в грошовому та відсотковому виразі, передбачених нормативним актом обов'язкової дії. Відтак позов підлягає до задоволення.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Відповідно до вимог частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У відповідності до статті 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Зі змісту статті 77 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Згідно статті 78 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

У відповідності до статті 79 Господарського процесуального кодексу України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Стандарт доказування “вірогідності доказів» на відміну від “достатності доказів», підкреслює необхідність співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач. Тобто, з введенням в дію нового стандарту доказування необхідним є не надати достатньо доказів для підтвердження певної обставини, а надати їх саме ту кількість, яка зможе переважити доводи протилежної сторони судового процесу. Вказане узгоджується з правовою позицією викладеною у постанові Верховного суду у справі № 904/2357/20 від 21.08.2020.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Розподіл судових витрат.

Як вбачається з матеріалів справи, при поданні позову до суду позивачем було сплачено судовий збір в сумі 3 028,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №1607 (внутрішній номер 369612605) від 20.09.202.

Оскільки спір виник з вини відповідача, судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3 028,00 грн відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України необхідно покласти на відповідача.

Керуючись статтями 2, 18, 13, 73, 74, 76-79, 129, частиною 9 статті 165, статтями 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Внести зміни до договору оренди землі №2 від 14.02.2011, а саме:

- Змінити назву Орендодавця та Преамбулу договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендодавець (уповноважена ним особа) Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, код ЄДРПОУ 26411657, місцезнаходження: 81600, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 6, в особі міського голови Щебеля Андрія Івановича, діючого на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та протоколу 1-го пленарного засідання 1-ої сесії 8-го скликання Миколаївської міської ради від 20.11.2020 року, з одного боку, та Орендар приватна агрофірма «ДНІСТЕР», що є юридичною особою, належним чином створеною, зареєстрованою та діючою згідно з чинним законодавством України, код ЄДРПОУ 03762064, юридична адреса: 81635, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 4, в особі директора Лавренюк Руслани Богданівни, що діє на підставі Статуту, з другого боку, уклали цей договір про нижченаведене».

- Пункт 2 розділу «Об'єкт оренди» договору оренди землі викласти в редакції:

«Об'єкт оренди - земельна ділянка площею 11,5000 га, кадастровий номер 4623010100:02:000:0069, з цільовим призначенням: 11.01 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, вид використання: землі несільськогосподарського призначення - землі промисловості, що розташована за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, урочище «Гори середні» (за межами населеного пункту)».

- Пункт 5 розділу «Об'єкт оренди» договору оренди землі викласти в редакції:

«Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 17.02.2023 №1825, становить 18 506 950,00 грн (вісімнадцять мільйонів п'ятсот шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят гривень 00 коп.) без врахування індексації, на дату внесення змін до договору становить 22 368 425,12 грн (двадцять два мільйони триста шістдесят вісім тисяч чотириста двадцять п'ять грн 12 коп.) з врахуванням індексації».

- Пункт 9 розділу «Орендна плата» договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі в розмірі 4,5 % (відсотків) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 1 006 579,13 грн (один мільйон шість тисяч п'ятсот сімдесят дев'ять гривень 13 коп.) в рік».

- Пункт 11 розділу «Орендна плата» договору оренди землі викласти в редакції:

«Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно рівними частками у строк, встановлений Податковим кодексом України, на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Миколаївської міської ради п/р ІВАN UА658999980334169812000013887, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ отримувача коштів 38008294, код платежу 18010600. Зміна банківських реквізитів отримувача коштів - міського бюджету не потребує змін до даного договору».

3. Стягнути з Приватної агрофірми «Дністер» (81600, Львівська область, Стрийський район, місто Миколаїв, вулиця В.Великого, будинок 4; ідентифікаційний код юридичної особи 03762064) на користь Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області (81600, Львівська область, Стрийський район, місто Миколаїв, вулиця В.Великого, будинок 6; ідентифікаційний код юридичної особи 26411657) судовий збір в сумі 3 028,40 грн.

4. Наказ видати згідно статті 327 Господарського процесуального кодексу України після набрання рішенням суду законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, встановленому статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.

Повне рішення складено 08.05.2025.

Суддя Сухович Ю.О.