Справа №639/4999/24
Провадження №2/639/211/25
08 травня 2025 року Новобаварський районний суд міста Харкова у складі головуючого судді Баркової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача Акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» - адвоката Панченко Анни Сергіївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
До Новобаварського районного суду м. Харкова звернувся позивач АТ КБ «Приватбанк» з позовом до відповідача ОСОБА_1 і просить суд стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором №б/н від 20.02.2018 року у розмірі 445 485,49 грн. та стягнути з відповідача судові витрати у розмірі 5 345,83 грн.
Ухвалою Новобаварського (Жовтневого) районного суду м. Харкова від 23.08.2024 року прийнято позов до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.Призначено підготовче засідання.
Між тим, ухвалою Новобаварського (Жовтневого) районного суду м. Харкова від 05.12.2025 року підготовче провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - закрито. Призначено справу до судового розгляду по суті.
Наступне судове засідання призначено судом на 08.07.2025 року об 11-00 год.
Разом з тим, 07.05.2025 року від представника позивача АТ КБ «Приватбанк» - адвоката Панченко А.С. до Новобаварського районного суду міста Харкова надійшло клопотання про проведення розгляду вищевказаної справи в режимі відеоконференції за допомогою додатку «Easycon».
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
За змістом ч. ч. 5, 7 ст. 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Частиною п'ятою статті 4 ЦПК України визначено, що жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Згідно з ч.ч. 1, 2, 6 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Враховуючи викладене, зважаючи на технічну можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EasyCon», з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, суд вважає за можливе провести судові засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EasyCon» представнику позивача АТ КБ«Приватбанк» - адвокату Панченко А.С., яка зареєстрована у системі «EasyCon» за наступними реквізитами: електронна адреса - ІНФОРМАЦІЯ_1
Роз'яснити представнику позивача, що проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів можливе виключно за допомогою системи «EasyCon».
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 212, 223, 260, 261, 353 ЦПК України, -
Клопотання представника позивача Акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» - адвоката Панченко Анни Сергіївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний Банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 08.07.2025 року об 11-00 год. та подальших судових засідань в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів представнику позивача АТ КБ «Приватбанк» - адвокату Панченко Анні Сергіївні, яка зареєстрована у системі «EasyCon» за наступними реквізитами: електронна адреса - ІНФОРМАЦІЯ_1
Попередити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зобов'язати сторону подати скановані копії документів, що посвідчують особу учасника або його представника для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon», який може бути встановлений за веб-посиланням https://easycon.com.ua/site/login.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно:
-використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
-попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
-зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
-активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
-очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Попередити сторону, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
Попередити сторону про необхідність забезпечення участі у конференції в охайному вигляді та з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Копію ухвали негайно надіслати представнику позивача - для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Веб-адреса цього документу у Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/ з посиланням на номер справи.
Повний текст ухвали складено 08.05.2025 року.
Суддя Н.В. Баркова