Березівський районний суд Одеської області
07.05.2025
Справа № 494/860/25
Провадження № 3/494/340/25
07 травня 2025 року м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Рябчун А. В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовослужбовця, військової частини НОМЕР_1 , солдата, стрільця електрика 2 взводу 4 роти охорони, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 зі змінами та доповненнями (далі - КУпАП), -
23 квітня 2025року до Березівського районного суду Одеської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
Відповідно до протоколу ОД/ППС №170 від 19 квітня 2025 року про військове адміністративне правопорушення вбачається, що 19 квітня 2025 року о 19:00 год., солдат ОСОБА_1 перебував при виконанні службових обов'язків у пункті тимчасової дислокації військової частини НОМЕР_1 , а саме за адресою: АДРЕСА_2 в умовах особливого періоду під час правового режиму воєнного стану у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу №188/83014096 від 19.04.2025 та тестом на алкоголь №00000557 від 19.04.2025 року, чим обвинувачується у вчиненні правопорушення передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
В судове засідання 07 травня 2025 року ОСОБА_1 не з'явився, при цьому 23 квітня 2025 року направив на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнає, просить застосувати покарання у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі статтею 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Диспозиція частини 3 статті 172-20 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду, - тягнуть за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Тобто адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП настає, коли на особу протягом року накладалося адміністративне стягнення за ч. 1 або ч. 2 ст. 172-20 КУпАП.
Однак, згідно з матеріалами справи, суду не було надано доказів, які б підтверджували факт притягнення ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності за ч. 1 або ч. 2 ст. 172-20 КУпАП.
При цьому у протоколі про адміністративне правопорушення № 170 від 19 квітня 2025 року зазначено: «дані про попереднє притягнення до адміністративної відповідальності (за наявності): зі слів громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не притягувався».
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що з протоколу та матеріалів справи про адміністративне правопорушення не вбачається наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тому на підставі ст. 247 КпАП України справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Згідно п. 1 ст. 247 КпАП України провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі якщо у діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що у даному випадку суд позбавлений можливості за даним протоколом притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, і за таких обставин дана справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись статтями 172-20, 247, 284 КпАП України, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя А. В. Рябчун