07 травня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/932/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області», Регіональний сервісний центр МВС України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові, з урахуванням уточнених позовних вимог позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати протиправними дії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» щодо відмови ОСОБА_1 у внесенні змін у довідку про грошове забезпечення від 05.05.2021 №33/4694 надбавку за службу в умовах режимних обмежень (відсотків посадового окладу) в сумі 15%;
- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» внести зміни у довідку про грошове забезпечення від 05.05.2021 № 33/4694 видану на ім'я ОСОБА_1 з зазначенням надбавки за службу в умовах режимних обмежень (відсотків посадового окладу) в сумі 15% та направити її до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області для перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідачем протиправно не включено до від 05.05.2021 №33/4694 надбавку за службу в умовах режимних обмежень (відсотків посадового окладу) в сумі 15%, у зв'язка із чим просить задовольнити позов.
Відповідачі заперечували проти задоволення позову та вказав, що на момент призначення пенсії позивача йому не виплачувалась надбавка за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу, а тому відсутні підстави для її включення в довідку від 05.05.2021 №33/4694 про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019 року. У зв'язку із вказаним відповідачі просили відмовити у задоволенні позову.
Рух справи у суді
Ухвалою суду від 04.03.2024 року адміністративний позов залишено без руху. 07.03.2024 року позивачем виправлено недоліки адміністративного позову, шляхом подання уточнень до позовної заяви, у зв'язку із цим, судом відкрито провадження по справі та вирішено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
13.05.2024 р. до суду надійшла заява представника позивача про залучення Регіонального сервісного центру МВС України в Чернівецькій області як співвідповідача по справі.
Ухвалою суду від 16.05.2024 р. клопотання представника позивача про залучення співвідповідача по справі задоволено. Залучено Регіональний сервісний центр МВС України в Чернівецькій області як співвідповідача в адміністративній справі №600/932/24-а.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Позивачу призначено з 13.08.2002 р. пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" по лінії МВС, з розрахунку наступних складових грошового забезпечення: по посаді; по званню; надбавка за вислугу років; надбавка за умови служби; НОУС за таємність; надбавка працівникам УБОЗ; 100-% надбавка по Указу Президента.
05.05.2021 року Державною установою “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» складено довідку №33/46-33/4694 про розмір грошового забезпечення станом на листопада 2019 року, з урахуванням наступних складових грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за стаж служби; надбавка за специфічні умови проходження служби; премія. Аналогічна довідка складена Департаментом персоналу МВС України 06.07.2021 р. №22/6-3184. (а.с. 19).
Позивач 01.02.2024 р. звернувся до ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Чернівецькій області» щодо зазначення у довідці від 05.05.2021 р. надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу. Відповідач 15.02.2024 р. у листі №33/46-261-В повідомив позивачу про відсутність підстав для зазначення у довідці №33/46-33/4694 надбавки за роботу в умовах режимних обмежень. (а.с. 27).
Матеріали справи містять грошовий атестат позивача №60 від 22.08.2002 року та довідку про додаткові види грошового забезпечення позивача у 1998-2000 роках. (а.с. 28-29).
Також матеріали справи містять довідки про грошове забезпечення позивача станом на 01.04.2012 р., 01.01.2016 р., за січень 2016 р., до складу грошового забезпечення якого включено надбавку за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу. (а.с. 24-26).
Матеріали справи містять протоколи перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 р., 01.07.2020 р., з 01.07.2022 р. та з 01.03.2023 р., які проводились з урахуванням включення до грошового забезпечення надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15%. (а.с. 61).
Мотивувальна частина
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Позивач звернувся до суду із позовом, з урахуванням уточнених позовних вимог від 07.03.2024 р., про визнання протиправних дій Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» щодо відмови ОСОБА_1 у внесенні змін у довідку про грошове забезпечення від 05.05.2021 №33/4694 надбавку за службу в умовах режимних обмежень (відсотків посадового окладу) в сумі 15%. В межах вказаних позовних вимог 08.03.2024 р. було відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження.
04.11.2024 р. позивач подав до заяву в якій змінив предмет позову з оскарження відмови на оскарження бездіяльності та фактично збільшив позовні вимоги вказавши, що окрім надбавки за службу в умовах режимних обмежень (відсотків посадового окладу) в сумі 15%, відповідач також зобов'язаний включити надбавку 50% працівникам УБОЗ та надбавку 100% по Указу Президента від 04.10.1996 р. №926/96.
Поряд із цим, згідно з ч. 1 ст. 49 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд звертає увагу, що розгляд даної справи по суті розпочався 08.04.2024 р., а тому зміна предмету або підстави позову, збільшення або зменшити розміру позовних вимог на даній стадії не допускається, у зв'язку із чим суд не бере до уваги подану позивачем заяву від 04.11.2024 р. та розглядає справу в межах позовної заяви з урахуванням уточнених позовних вимог від 07.03.2024 р.
Таким чином, предметом спірних правовідносин є перевірка судом підстав для включення до довідки про грошове забезпечення позивача від 05.05.2021 р. №33/46-33/4694 надбавки за службу в умовах режимних обмежень (відсотків посадового окладу) в сумі 15% та надання оцінки правомірності оскаржуваним діям (відмови) відповідача.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), відповідно до якого держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ст. 43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
29.12.2015 р. набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, яким статтю 63 Закону №2262-XII доповнено частиною третьою, у відповідності до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з ч. 2 та ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. №988 (далі - Постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Наказом МВС України від 06.04.2016 року №260, затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських (далі - Порядок №260).
Грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення (пункт 3 Порядку №260).
Пунктами 4-11 розділу ІІ Порядку №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання “заслужений»; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.
Абзацом 1 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року №103 (далі - Постанова №103, в редакції станом на 21 лютого 2018 року) було встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Отже, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення пенсіонерам підлягає перерахунку пенсія на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» (далі - Порядок №45 у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Згідно з абзацами 1, 2 пункту 5 Порядку №45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Постановою №103 доповнено Порядок №45 додатком 3, яким визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання “заслужений» чи “народний», доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою №988, премія.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3858/18 від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року та постановою Верховного Суду від 12.11.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18 від 14.05.2019 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.
Таким чином, з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 (19.11.2019 р.), пункт 3 Постанови №103 втратив чинність. При цьому, інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.
Суд звертає увагу, що скасовуючи пункт 3 Постанови №103 суди першої та другої інстанції у адміністративній справі №826/12704/18 дійшли висновків про те, що вказаний пункт Постанови №103 у відсотковому співставленні встановлює зменшення виплати пенсії військовослужбовцям у порівнянні з тими умовами, які вони мали до його прийняття, та фактично звужують складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам.
Крім того, рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019 року, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Таким чином з 19.11.2019 р., з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку з 01.12.2019 р. пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
Судом встановлено, що 05.05.2021 р. Державною установою “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» складено довідку №33/46-33/4694 про розмір грошового забезпечення станом на листопада 2019 року, з урахуванням наступних складових грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за стаж служби; надбавка за специфічні умови проходження служби; премія. Аналогічна довідка складена Департаментом персоналу МВС України 06.07.2021 р. №22/6-3184.
Водночас, судом встановлено, що 13.08.2002 р. позивачу призначено пенсію виходячи із грошового забезпечення, яке включало надбавку за службу в умовах режимних обмежень в сумі 15% відповідно до грошового атестату позивача та довідки про додаткові види грошового забезпечення в 1998-2000 роках.
У подальшому позивачу проводились перерахунки пенсії до складу грошового забезпечення якого також було включено надбавку за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу.
Таким чином, судом встановлено, що надбавку за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу позивач набув з моменту призначення пенсії та яка йому була включена у попередні довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, які відбувались до 01.03.2023 року, що підтверджується матеріалами справи.
З урахуванням наведеного, а також того, що станом на 19.11.2019 р. Порядком №260 та Постановою № 988 передбачалась виплата надбавка за службу в умовах режимних обмежень, таку надбавку належить враховувати у складі грошового забезпечення позивача з якого проводиться визначення розміру його пенсії при її перерахунку з 01.12.2019.
З вказаних підстав, суд вважає протиправним не включення до довідки позивача про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу, право на яку позивач набув на момент виходу на пенсії та яка передбачена нормами законодавства на момент виникнення права для перерахунку пенсії.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За результатами судового розгляду справи, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо відмови позивач у підготовці оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із включенням надбавку за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу є протиправними.
При цьому, позивач у позові вказує на необхідності внести зміни до довідки від 05.05.2021 р., включивши в неї додаткові види грошового забезпечення за роботу в умовах режимних обмежень 15%, однак вимогами чинного законодавства не передбачено порядок та механізм внесення змін до раніше виданих довідок про розмір грошового забезпечення, а тому звернувшись до суду з вказаними вимогами позивачем обрано невірний спосіб захисту та відновлення порушеного права.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Таким чином, суд вважає, що з метою захисту порушеного права позивача необхідно вийти за межі позовних вимог та належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у підготовці оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із включенням до неї надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу для проведення перерахунку основного розміру пенсії позивача.
Судом також встановлено, що Міністерством внутрішніх справ України 22.04.2024 року підписано Наказ №259 «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органу Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій», яким уповноважено визначити в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органу Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій Відділ координації пенсійних питань Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно п.2 Наказу №259 уповноважено Головний сервісний центр МВС на видачу звільненим зі служби військовослужбовцям, особам рядового та начальницького склад органів внутрішніх справ довідок про розмір грошового забезпечення відповідно за березень 2019 року та листопад 2019 року для перерахунку пенсій з урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного суду у справі №160/8324/19 та судових рішень у справах №826/3858/18 та №826/12704/18 з покладенням таких функцій на регіональні сервісні центри Головного сервісного центру МВС (філії ГСЦ МВС).
Наказ Міністерства внутрішніх справ України №259 від 22.04.2024 застосовується з 01.05.2024 року.
Отже, на момент розгляду даної справи, особа, яка уповноважена виконувати функції по підготовці та видачі довідок про розмір грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового та начальницького склад органів внутрішніх справ є Регіональний сервісний центр МВС України в Чернівецькій області.
Таким чином, належним способом відновлення порушеного права позивача буде зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС України в Чернівецькій області скласти оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 19 листопада 2019 року, включивши в неї додаткові види грошового забезпечення за роботу в умовах режимних обмежень (15% до посадового окладу), та направити оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області для проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.12.2019 року.
У зв'язку із зазначеним, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Судові витрати
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Судом встановлено, що позивач звільнений від сплати судового збору, а тому не вирішує питання відшкодування на його користь судових витрат.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,-
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» щодо відмови у підготовці оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019 р. із включенням до неї надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15 відсотків до посадового окладу для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
3. Зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС України в Чернівецькій області скласти оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19 листопада 2019 року, включивши в неї додаткові види грошового забезпечення за роботу в умовах режимних обмежень (15% до посадового окладу), та направити оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області для проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.12.2019 року.
4. В решті позову відмовити.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його складання.
Найменування учасників справи:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідачі: Державна установа “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 228, м. Чернівці, 58013, код ЄДРПОУ 08734606); Регіональний сервісний центр МВС України в Чернівецькій області (вул. Руська, 248-М, м. Чернівці, 58023, ЄДРПОУ ВП43611949).
Суддя Т.М. Брезіна