Рішення від 07.05.2025 по справі 600/5732/24-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/5732/24-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу та матеріали зустрічного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Чернівецькій області (далі - позивач за первісним позовом, ГУ ДПС) звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач за первісним позовом, ОСОБА_1 ), в якому просить:

- стягнути з ОСОБА_1 податковий борг на загальну суму 104092,68 грн до місцевого бюджету.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач за первісним позовом є платником окремих податків та відповідно до статті 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в розмірах і порядку, встановлених законом. Внаслідок несплати відповідачем у повному обсязі узгоджених податкових зобов'язань у нього утворився податковий борг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 103989,34 грн та з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості у розмірі 103,34 грн, який на момент звернення до суду залишається несплаченим.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

На адресу суду надійшла зустрічна позовна заява, в якій представник відповідача за первісним позовом просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395700-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.;

- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395701-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.;

- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395703-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.;

- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395704-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.

В обґрунтування вказаних вимог представник відповідача за первісним позовом зазначив, що оскаржуваними рішеннями йому протиправно визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Позивач вважає, що ці рішення прийняте відповідачем з порушенням п. "є" п.п.266.2.2 п.266.2 ст.266 Податкового кодексу України у зв'язку із тим, що нерухоме майно, яке належить позивачу на праві власності, не є об'єктом оподаткування, оскільки належить до будівель промислового призначення. Вказував що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.07.2024 року у справі №600/218/24-а, залишеного без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2024 року надавалась оцінка щодо нежитлових будівель за адресою: АДРЕСА_1 та 79-П відповідно до ДК 018- 2000 належать до класу 1251 "Будівлі промисловості", підкласу: 1251.5 "Будівлі підприємств харчової промисловості". Так судами вже було встановлено, що позивач за первісним позовом протиправно нарахував ОСОБА_1 податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості. При цьому зазначив, що погоджується з податковими повідомленнями-рішеннями №0364842-2409-2411-UA73040050000080963 від 24.10.2023 р., №0364849-2409-2411-UA73040050000080963 від 24.10.2023 р., №0395705-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. та №0395699-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.

Позивачем за первісним позовом (відповідач за зустрічним) подано відзив на зустрічний позов, відповідно до змісту якого навів переважно подібні аргументи, що зазначені в позовній заяві за первісним позовом.

20.01.2025 р. ухвалою суду перейдено до розгляду адміністративної справи №600/5732/24-а за правилами загального позовного провадження і призначено підготовче засідання по справі на 26.02.2025 р. о 11:00 год.

26.02.2025 судом оголошено перерву в підготовчому засідання до 17.03.2025 р.

17.03.2025 р. протокольною ухвалою закрито підготовче провадження в справі. Розгляд справи призначено на 02.04.2025 р.

02.04.2025 р. судом відкладено розгляд справи у зв'язку з неявкою позивача за первісним позовом. Розгляд справи призначено на 16.04.2025.

16.04.2025 р. представником ГУ ДПС подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

16.04.2025 р. представником ОСОБА_1 подано клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні. Просив зустрічну позовну заяву задовольнити.

Враховуючи приписи статті 194 КАС України, та подання учасниками справи заяв про розгляд справи у порядку письмового провадження, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Станом на момент звернення до суду у відповідача за первинним позовом наявний податковий борг перед бюджетом, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, у загальному розмірі 104092,68 грн, а саме:

- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код платежу 18010300) за основним платежем у сумі 103989,34 грн;

- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (код платежу 18010200) за основним платежем у сумі 103,34 грн.

Судом встановлено, що податковий борг, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, виник на підставі того, що контролюючим органом на виконання вимог статей 286, 287 Податкового кодексу України, прийнято податкові повідомлення-рішення, а саме:

- №0364842-2409-2411-UA73040050000080963 від 24.10.2023 р. на суму 2068,20 грн;

- №0364849-2409-2411-UA73040050000080963 від 24.10.2023 р. на суму 2240,55 грн;

- №0395700-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 20113,40 грн;

- №0395701-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 17466,90 грн;

- №0395703-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 12545,75 грн;

- №0395704-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 47245,05 грн;

- №0395705-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 2309,49 грн.

Податковий борг, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості, виник на підставі того, що контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення, а саме:

- №0395699-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 103,34 грн

Зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача.

У зв'язку із наявністю податкового боргу позивачу було виставлено податкову вимогу форми "Ф" від 12.01.2024 року №0000008-1309-2413 на суму 127330,10 грн, яку було направлено засобами поштового зв'язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення, та вручено останньому.

Оскільки ОСОБА_1 у встановлені строки не було погашено податкову заборгованість, ГУ ДПС звернулось до суду з позовом про стягнення податкового боргу.

Водночас ОСОБА_1 не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями частково, звернувся до суду із зустрічним позовом до ГУ ДПС про визнання їх протиправними та скасування.

Судом враховано рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.07.2024 року по справі №600/218/24-а, залишеного без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2024 року, відповідно до мотивувальної частини рішення якого встановлено, що об'єкти нежитлової нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 та 79-П відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1251 "Будівлі промисловості", підкласу: 1251.5 "Будівлі підприємств харчової промисловості" та підпадають під дію абз. "є" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 92 Конституції України визначено, що виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 8.1 та п. 8.3 ст. 8 ПК України встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.

Підпунктом 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (п.п. 14.1.156 п.14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень (п. 41.2 ст. 41 ПК України).

У відповідності до п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо гідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Згідно статті 265 Податкового кодексу України, податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

Відповідно до приписів підпункту 266.1.1 пункту266.1 статті 266 Податкового кодексу України, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Згідно підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 ПК України, об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (пп.266.3.2 п.266.3 ст.266 Податкового кодексу України).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або неможливої нерухомості, надсилається (вручаються) платнику контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим (звітним) періодом (роком).

Податкове зобов'язання на звітний рік з податку фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (ст. 266 ПК України).

Згідно п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Стосовно податкових повідомлень - рішень :

- №0364842-2409-2411-UA73040050000080963 від 24.10.2023 р. на суму 2068,20 грн;

- №0364849-2409-2411-UA73040050000080963 від 24.10.2023 р. на суму 2240,55 грн;

- №0395705-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 2309,49 грн;

- №0395699-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 103,34 грн.

Так, відповідачем за первісним позовом не заперечується факт не сплати грошового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової та житлової нерухомості у сумі 6721,58 грн.

У зв'язку з зазначеним, вказана сума грошового зобов'язання є узгодженою та підлягає стягненню з відповідача за первісним позовом.

Стосовно податкових повідомлень - рішень :

- №0395700-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 20113,40 грн;

- №0395701-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 17466,90 грн;

- №0395703-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 12545,75 грн;

- №0395704-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 47245,05 грн.

Так, об'єктами житлової нерухомості є будівлі, зареєстровані згідно із законодавством як об'єкти житлової нерухомості, дачні та садові будинки. Будівлі, зареєстровані згідно із законодавством як об'єкти житлової нерухомості, а також їх складові частини, які є самостійними об'єктами нерухомого майна (п.п. 14.1.129, 14.1.129.1 п. 14.1. ст. 14 ПК України)

Відповідно до п.п. 14.1.129-1 п. 14.1 ст. 14 ПК України об'єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.

У нежитловій нерухомості виділяють: а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку; б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки; х) будівлі промислові та склади; д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки); е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо; є) інші будівлі.

Отже, ПК України чітко розмежовано об'єкти, що за своїми технічними характеристиками підпадають під визначення об'єктів житлової нерухомості, а також об'єкти нежитлової нерухомості.

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПК України).

Відповідно до п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПК України база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів - платника податків, зокрема документів на право власності.

Отже, база оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки визначається на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або оригіналів документів платника податків, які підтверджують право власності на об'єкт нерухомого майна.

За приписами ст. 30 ПК України податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті.

Положеннями п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПК України встановлено податкові пільги із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Як визначено п.п. "є" п. 266.2.2. ст. 266 ПК України - не є об'єктом оподаткування податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки будівлі промисловості, віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Як вбачається із матеріалів справи, а саме витягів з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно №264112346, №264078308, №264319135 та №254117334 ОСОБА_1 нежитлові будівлі, які знаходяться за адресою: Чернівецька область, Дністровський район, с.Клішківці, вул. Кліща, буд. 79-А, 79-Е, 79-Н та 79-П передано у господарське відання ФГ "ВЕЛЛФРУКТ".

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ФГ "ВЕЛЛФРУКТ" здійснює господарську діяльність із перероблення та консервування фруктів та овочів (КВЕД 10.39), що відносить до групи 10.3 "Перероблення та консервування фруктів та овочів" розділу 10 "Виробництво харчових продуктів" секції С "Переробна промисловість".

Тобто ФГ "ВЕЛЛФРУКТ" є суб'єктом господарювання основна діяльність якого класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010.

Так, рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.07.2024 року по справі №600/218/24-а, залишеного без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364850-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364839-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364846-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364844-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364848-2409-2411-11-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364843-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364845-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомленням-рішенням № 0364840-2409-2411-UA73040050000080963 від 24 жовтня 2023 року.

Відповідно до мотивувальної частини рішення по справі № 600/218/24-а встановлено, що об'єкти нежитлової нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 та 79-П відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1251 "Будівлі промисловості", підкласу: 1251.5 "Будівлі підприємств харчової промисловості" та підпадають під дію абз. "є" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України.

У відповідності д ч.4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Аналізуючи викладене вище, податкові повідомлення - рішення №0395700-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 20113,40 грн, №0395701-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 17466,90 грн, №0395703-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 12545,75 грн, №0395704-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р. на суму 47245,05 грн є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки позивач за первісним позовом не врахував, що об'єкти нежитлової нерухомості за адресою: Чернівецька область, Дністровський район, с. Клішківці, вул. Кліща, буд. 79-А, 79-Е, 79-Н та 79-П підпадають під дію абз. "є" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України.

За таких обставин, зустрічний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень рішень є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з частиною 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги за первісним позовом є частково обґрунтованими та підлягають задоволенню частково. Окрім того, зустрічні позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій обласні про скасування податкових повідомлень - рішень є обґрунтовані та підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Стосовно розподілу судових витрат.

З матеріалів справи вбачається, що за звернення до суду із зустрічним позовом сплачено судовий збір у сумі 4844,80 грн.

Оскільки зустрічний позов задоволено повністю, то суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати (судовий збір) у сумі 4844,80 грн.

Зважаючи на відмову у задоволенні позовних вимог за первісним позовом, підстави для розподілу судових витрат на користь Головного управління ДПС у Чернівецькій області відсутні.

Щодо стягнення витрат на користь Головного управління ДПС у Чернівецькій області.

У відповідності до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

З огляду на викладене вище, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Первісний позов Головного управління ДПС у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити частково.

2. Стягнути з ОСОБА_1 податковий борг на загальну суму 6721,58 грн до місцевого бюджету.

3. В задоволенні решти позовних вимог первісного позову - відмовити.

4. Зустрічний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.

5. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395700-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.

6. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395701-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.

7. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395703-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.

8. Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення №0395704-2409-2411-UA73040050000080963 від 04.06.2024 р.

9. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернівецькій області судові витрати у виді судового збору у сумі 4844,80 грн.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач за первісним позовом - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200 А, м. Чернівці, 58013, Код ЄДРПОУ 44057187);

Відповідач за первісним позовом - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Суддя І.В. Маренич