про залишення позовної заяви без руху
07 травня 2025 рокум. Ужгород№ 260/3331/25
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Реєстратора Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради Маги Тетяни Василівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
02 травня 2025 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Реєстратора Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міськради Маги Тетяни Василівни (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Поштова, 3, код ЄДРПОУ 33868924), яким просить суд: « 1. Відкрити провадження за даною позовною заявою та розглянути її за правилами спрощеного провадження із викликом сторін; 2. Ухвалити рішення, яким визнати дії Державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Ужгородської міськради Мага Тетяни Василівни по відмові у проведенні реєстраційних дій щодо належного мені нерухомого майна, протиправними; 3. Зобов'язати Державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Ужгородської міськради Мага Тетяну Василівну вчинити певні дії, а саме: провести реєстраційні дії по державній реєстрації належного мені - ОСОБА_1 - нерухомого майна: квартири АДРЕСА_2 ; 4. Стягнути із Відповідача на мою - ОСОБА_1 - користь суму судового збору 1211,20 грн. за подачу даного адміністративного позову, у відповідності до квитанції, приєднаної до матеріалів справи.».
Відповідно до статті 171 частини 1 пункту 3 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Розглянувши поданий позов, суддя вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач (стаття 46 частина 1 КАС України).
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень (стаття 46 частина 2 КАС України).
Відповідно до статті 5 частини 4 КАС України, суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом (стаття 46 частина 3 КАС України).
Згідно із визначенням, наведеним у статті 4 частині 1 пункті 9 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
В розумінні вищенаведених положень КАС України відповідачем в адміністративному судочинстві виступає суб'єкт владних повноважень, який своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю порушив права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб.
Як встановлено, в даному випадку позивачем оскаржуються дії посадової особи - Державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Ужгородської міської ради Мага Тетяни Василівни, при цьому в позові позивачем зазначено код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 33868924, що належить Ужгородській міській раді.
Таким чином, позивачу слід викласти свої позовні вимоги вказавши належного відповідача - суб'єкта владних повноважень,.
Вимоги щодо позовної заяви законодавцем сформульовані так, що такі є обов'язковими для зазначення таких позивачем у тексті документу. Законодавець також врегулював питання щодо невідповідності позовної заяви вимогам, що до неї ставляться.
Відповідно до статті 169 КАС України суддя, зокрема, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до статті 169 частини 4 пункту 1 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно вказати належного відповідача - суб'єкта владних повноважень, шляхом подання позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169,171, 248 КАС України суддя,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстратора Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради Маги Тетяни Василівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя С.Є. Гаврилко