Справа № 579/964/25
1-кс/579/218/25
"07" травня 2025 р. слідчий суддя Кролевецького районного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кролевець клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200510000086 від 21 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України,-
до суду надійшло вищевказане клопотання, погоджене з прокурором Кролевецького відділу Конотопської окружної прокуратури, у кримінальному провадженні №12025200510000086 від 21 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України, в якому ставиться питання про тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення завірених належним чином їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: актових записів про народження дітей, де ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , записаний як батько.
На обґрунтування поданого клопотання слідчий зазначила, що слідчим відділенням ВП №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за
№12025200510000086 від 21.03.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 05 березня 2025 року громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після проходження медичного огляду 03 березня 2025 року позаштатною постійно діючою військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 , якою був визнаний придатним до військової служби за графою ІІ Розкладу хвороб ТДВ «Б» Наказу МОУ №402-08, після отримання повістки 03 березня 2025 року у ІНФОРМАЦІЯ_4 на відправку до військової частини НОМЕР_1 , та не прибув 05 березня 2025 року о 17:00 годині на пункт попереднього збору військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою відправки до військової частини НОМЕР_1 .
Опитаний ОСОБА_5 повідомив, що не з'явися за бойовою повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_5 через те, що вважає, що має право на відстрочку, тому що є батьком трьох дітей, батьківських прав на яких він не позбавлений.
З метою всебічного дослідження обставин кримінального провадження виникла необхідність у здійснені тимчасового доступу до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , які містять інформацію про персональні дані ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме чи наявні актові записи про народження дітей, де він записаний як батько.
Слідчий в судове засідання не з'явилася. У поданій заяві до суду просила розгляд клопотання проводити без її участі. Клопотання підтримує та просить його задовольнити (а.с.6).
Представник володільця документів, доступ до яких просять надати, у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час розгляду клопотання.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.
Вивчивши додані до клопотання документи кримінального провадження №12025200510000086 від 21.03.2025 року, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Виходячи зі змісту вимог ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей та документів.
Згідно абз.1 ч.1, ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань містять достатні дані про те, що документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, відомості в них мають бути використані з метою встановлення фактичних обставин скоєння кримінального правопорушення.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчим у клопотанні доведено можливість використання як доказів відомостей в цих документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою їх, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів з можливістю вилучення завірених належним чином їх копій.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, ч.5 ст.163 КПК України, підстави до задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107, 132, 160, 163-165, 166, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 (м. Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200510000086 від 21 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України, задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення завірених належним чином їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: актових записів про народження дітей, де ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , записаний як батько.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 .
Роз'яснити відповідальній особі ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 10 днів з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1