Справа № 749/536/25
Номер провадження 3/749/290/25
"07" травня 2025 р. Сновський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді: Чигвінцева М.С.
за участю секретаря: Михалевич М.В.
прокурора Карапути А.А.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сновськ матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2022 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 09.02.2024 року, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2021 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 08.02.2024 року, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину.
Прокурор у судовому засіданні підтримав обставини викладені у протоколі та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 (пп. «б» п. 1) ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад віднесені до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
За приписами ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п. 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлена частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно рішення восьмої сесії восьмого скликання Сновської міської ради Чернігівської області від 06 липня 2021 року № 1-8/VIIІ «Про визнання повноважень депутата Сновської міської ради 8-го скликання ОСОБА_1 » прийнято до відома факт початку повноважень депутата Сновської міської ради 8-го скликання ОСОБА_1 , який обирався по виборчому списку у територіальному окрузі № 3 від Чернігівської обласної партійної організації політичної партії «Рідний Дім».
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області у відповідності до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII року є суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, яку подав ОСОБА_1 , зареєстровано в Реєстрі лише 09.02.2024 о 15 год. 38 хв., та за 2021 рік - 08.02.2024 о 20 год. 22 хв. (які перебувають у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua).
У відповідності до статті 19 Конституції України, на ОСОБА_1 , покладено обов?язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання і протидії корупції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень підтверджується: протоколами №102/2025 від 28.03.2035 року та №101/2025 від 28.03.2035 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративних правопорушень; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , рішенням 8 сесії восьмого скликання Сновської міської ради Чернігівської області від 06 липня 2021 року № 1-8/VIІI «Про визнання повноважень депутата Сновської міської ради VIII скликання ОСОБА_1 », листом - ознайомленням депутатів Сновської міської ради з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», копією щорічної декларації з Єдиного державного реєстру декларацій.
Зібрані у справі докази є належними та допустимими, одержані відповідно до вимог КУпАП, порушень при їх збиранні під час розгляду справи судом не встановлено, та вони у своїй сукупності підтверджують наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майнове положення, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та вважає необхідним застосувати до нього адміністративне стягнення у відповідності до положень ч. 2 ст. 36 КУпАП в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 40-1,1726, 221, 245-249, 276-279, 280-295 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та відповідно до ст. 36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач - ГУК у Чернігів.обл/Черніг.обл/21081300
Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37972475
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО) - 899998
Номер рахунку - UA528999980313070149000025001
Код класифікації доходів бюджету - 21081300
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Реквізити для оплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Призначення платежу: *;101;_________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Штраф, відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, має бути сплачений особою, щодо якої він застосований, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. В разі несплати штрафу у встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП строк, стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до ст.308 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Сновський районний суд Чернігівської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.С. Чигвінцев