Справа № 751/11106/24
№ провадження 2-п/738/4/2025
07 травня 2025 року місто Мена Чернігівської області
Менський районний суд Чернігівської області в складі судді Волошиної Н.В., отримавши заяву представника відповідача ОСОБА_1 про проведення судового засідання у справі за заявою ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Менського районного суду Чернігівської області від 13 лютого 2025 року у справі №751/11106/24 (провадження №2/738/133/2025) за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,
В провадженні Менського районного суду Чернігівської області перебуває вказана цивільна справа, судове засідання у якій призначено на 12 травня 2025 року.
До початку судового засідання до суду надійшла заява представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_1 про проведення судового засідання, призначеного на 12 травня 2025 року, та наступних судовий засідань у даній справі з його участю в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення EasyCon.
Вивчивши заяву представника відповідача, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до положень ч. 1, 2, 6 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до ч.3 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Враховуючи те, що представник відповідача клопоче про проведення судового засідання у даній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon, зважаючи на технічну можливість проведення засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon, з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, суд дійшов висновку про задоволення заяви та проведення судового засідання, призначеного на 12 травня 2025 року, та наступних судових засідань в даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon з використанням власних технічних засобів представником відповідача ОСОБА_2 - Липським М.І., який зареєстрований у системі EasyCon.
Керуючись статтями 212, 260, 261 ЦПК України, суд-
Заяву представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
Судове засідання з розгляду цивільної справи за заявою ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Менського районного суду Чернігівської області від 13 лютого 2025 року у справі №751/11106/24 (провадження №2/738/133/2025) за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, яке призначене на 12 травня 2025 року о 14.00 годині, та наступні судові засідання провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon з використанням власних технічних засобів.
Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо нестиме учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали направити представнику відповідача.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Волошина