№ 755/5383/25
№ 3/755/2673/25
"05" травня 2025 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В. розглянувши справу, що надійшла з Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податківпро адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої головним бухгалтером ТОВ «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС УКРАЇНА», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
Головний бухгалтер ТОВ «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС УКРАЇНА» ОСОБА_1 , 18.02.2025 року, за адресою: 02094, м. Київ, вул. Краківська, буд. 13-Б, корп. 2, вчинила порушення пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, що полягало у несвоєчасному поданні до контролюючого органу податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також, сум нарахованого єдиного внеску за звітний податковий період: жовтень, листопад, грудень 2024 року, про що було складено акт про результати камеральної перевіркиТОВ «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС УКРАЇНА» від 13.03.2025 року № 791/Ж5/31-00-04-02-02-22/38013262, що є порушенням ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, клопотала про розгляд справи у її відсутність, вину визнає, просить обмежитись мінімальним адміністративним стягненням.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Згідно із ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Крім того, відповідно до пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівню є календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Як вбачається з Акту перевірки від 13.03.2025 року № 791/Ж5/31-00-04-02-02-22/38013262, граничний термін подання податкової звітності у даному випадку було 10.02.2025 року, тобто, за квартал, що був предметом перевірки (жовтень, листопад, грудень 2024 року), однак, при перевірці встановлено, що така звітність була подана 18.02.2025 року, тобто, строки накладення адміністративного стягнення у розумінні ст. 38 КУпАП не закінчені.
Таким чином, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4КУпАП, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 149/31-00-04-02-02-30; актом про результати камеральної перевірки № 791/Ж5/31-00-04-02-02-22/38013262 від 13.03.2025 року та клопотанням ОСОБА_1 , в якому вона погоджується із вчиненням адміністративного правопорушення.
У діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 23, 24, 33, 40-1, 163-4, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір»,-
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 34 (тридцять чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 гривень 60 копійок.
Роз'яснюється, що в разі несплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя