06 травня 2025 рокуСправа №160/5795/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» до Комунального некомерційного підприємства «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити дії,-
Громадська організація «Платформа Громадський Контроль» звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради, в якій просить:
- Визнати протиправною відмову Комунального некомерційного підприємства “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради у наданні інформації, запитуваної в інформаційному запиті Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» № 179/25 від 28.01.2025;
- Зобов'язати Комунальне некомерційне підприємство “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради надати інформацію, запитувану в інформаційному запиті Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» № 179/25 від 28.01.2025, а саме:
"копії всіх Актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в за ідентифікатором UA-2023-12-04-018289-а закупівлі відповідно до договору від 28 грудня 2023 року №205-12 ТБ/23, який укладено між Комунальним некомерційним підприємством "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради та ТОВ Гарант-Строй 2007 (ЄДРПОУ 35596261) по об'єкту «Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя», підписаних після акту №11 -1/09 від 09.09.2024 станом на дату формування відповіді на цей запит.
копії всіх Довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 за ідентифікатором UA-2023-12-04-018289-а закупівлі відповідно до договору від 28 грудня 2023 року №205-12 ТБ/23, який укладено між Комунальним некомерційним підприємством "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради та ТОВ Гарант-Строй 2007 (ЄДРПОУ 35596261) по об'єкту «Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя», підписаних після акту №11 -1/09 від 09.09.2024 станом на дату формування відповіді на цей запит."
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що ним було направлено інформаційні запити на адресу Комунального некомерційного підприємства «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради щодо отримання публічної інформації. У відповідь на вищезазначені запити позивачем отримано відповіді, відповідно до яких було відмовлено у наданні інформації. Позивач вважає, що така відмова відповідача є протиправною, тому просить суд задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 р. прийнято до розгляду та відкрито провадження в цій адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Цією ухвалою суду зобов'язано відповідача надати у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали до суду відзив на позовну заяву разом з доказами в його обґрунтування.
Через систему Електронний суд Комунальне некомерційне підприємство «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради подало відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні вимог посилаючись на те, що лікарня є об'єктом критичної інфраструктури, і розголошення інформації про місцезнаходження об'єкту, напрямку його розвитку, діяльність, контактування є незаконним та може спричиняти негативні, критичні, непоправні наслідки.
Позивач подав до суду відповідь на відзив, в якому заперечував щодо віднесення відповідача до критичної інфраструктури, що запитувана інформація є публічною інформацією та до неї не може бути обмеженого доступу.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Частинами 5, 8 ст.262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Зважаючи на наведене та відповідно до вимог ст.ст. 257, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Громадська організація «Платформа Громадський Контроль» зареєстрована в якості юридичної особи 12.03.2015 року за кодом ЄДРПОУ 39689459.
Основним видом економічної діяльності за КВЕД є 94.99 Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.
08.01.2025 Громадською організацією «Платформа Громадський Контроль», реалізуючи завдання та цілі, передбачені Статутом, було направлено Інформаційний запит № 61 на доступ до інформації, вихідний номер: № 61/25 від 08.01.2025 (надалі - Інформаційний запит № 61/25 від 08.01.2025) на адресу Комунального некомерційного підприємства "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради щодо отримання публічної інформації (вказаним запитом було запитано інформацію щодо копії всіх актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в та копії всіх довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 за закупівлею ID: UA-2023-12-04-018289-a).
У відповідь на вищезазначений запит КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради було надано лист-відповідь №475 від 16.01.2025, яким було відмовлено у наданні запитуваної інформації.
Не погодившись з даною відповіддю, Громадською організацією «Платформа Громадський Контроль» 28.01.2025 було направлено Інформаційний запит №179 (повторний) на доступ до інформації, вихідний номер: № 179/25 від 28.01.2025. Вказаним запитом було запитано:
"копії всіх Актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в за ідентифікатором UA-2023-12-04-018289-a та копії всіх Довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 за ідентифікатором закупівлі UA-2023-12-04- 018289-а відповідно до договору №205-12 від 28 грудня 2023 року ТБ/23, який укладено між КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради та ТОВ Гарант-Строй 2007 (ЄДРПОУ 35596261) по об'єкту «Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя», підписаних після акту № 11-1/09від 09.09.2024 станом на дату формування відповіді на цей запит»
У відповідь на вищезазначений запит КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради було надано лист-відповідь №1380 від 12.02.2025, в якому розпорядник інформації відмовив в наданні запитуваної інформації, обґрунтовуючи, що на тепер заклад набув статус критично важливого підприємства та ця обставина є підставою для віднесення запитуваної інформації до інформації з обмеженим доступом.
Позивач, вважаючи протиправною відмову відповідача у наданні інформації, запитуваної в інформаційному запиті Громадської організації "Платформа Громадський Контроль" року щодо отримання публічної інформації, звернувся до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно статті 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно з преамбулою Закону України «Про інформацію» цей Закон регулює відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації.
Відповідно до статей 1, 4 Закону України «Про інформацію» інформація - це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді; документ - матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі.
Суб'єктами інформаційних відносин є: фізичні особи; юридичні особи; об'єднання громадян; суб'єкти владних повноважень.
Об'єктом інформаційних відносин є інформація.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про інформацію», кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
За змістом частини 1 статті 6 Закону України «Про інформацію», право на інформацію забезпечується, зокрема, обов'язком суб'єктів владних повноважень інформувати громадськість та медіа про свою діяльність і прийняті рішення; обов'язком суб'єктів владних повноважень визначити спеціальні підрозділи або відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про інформацію», право на інформацію охороняється законом.
Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Суб'єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію.
Спеціальним законом, який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, є Закон України «Про доступ до публічної інформації».
Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
Так, відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
За змістом статті 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: 1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; 2) вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; 3) рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
Стаття 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до частини 4 статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акту, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.
Відповідно до частини 2 статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації з запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Згідно зі статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту, в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.
Відповідно до частин 2, 5 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.
Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку про те, що визначальною ознакою публічної інформації є те, що вона по своїй суті є заздалегідь готовим зафіксованим на певному носії продуктом. Отримувати або створювати такий продукт може виключно суб'єкт владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків. Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
При цьому, законодавець зобов'язує розпорядника інформації надати відповідь на письмовий запит запитувача інформації не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, яка має бути повною, достовірною та точною або мотивовану відмову у наданні запитуваної інформації у разі наявності підстав, визначених статтею 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Як встановлено судом, 08.01.2025 Громадською організацією «Платформа Громадський Контроль», реалізуючи завдання та цілі, передбачені Статутом, було направлено Інформаційний запит № 61 на доступ до інформації, вихідний номер: № 61/25 від 08.01.2025 (надалі - Інформаційний запит № 61/25 від 08.01.2025) на адресу Комунального некомерційного підприємства "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради (далі - КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради) щодо отримання публічної інформації (вказаним запитом було запитано інформацію щодо копії всіх актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в та копії всіх довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 за закупівлею ID: UA-2023-12-04-018289-a).
У відповідь на вищезазначений запит КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради надано лист-відповідь №475 від 16.01.2025, яким було відмовлено у наданні запитуваної інформації.
Не погодившись з даною відповіддю, Громадською організацією «Платформа Громадський Контроль» 28.01.2025 було направлено Інформаційний запит № 179 (повторний) на доступ до інформації, вихідний номер: № 179/25 від 28.01.2025. Вказаним запитом було запитано:
"копії всіх Актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в за ідентифікатором UA-2023-12-04-018289-a та копії всіх Довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 за ідентифікатором закупівлі UA-2023-12-04- 018289-а відповідно до договору №205-12 від 28 грудня 2023 року ТБ/23, який укладено між КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради та ТОВ Гарант-Строй 2007 (ЄДРПОУ 35596261) по об'єкту «Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя», підписаних після акту № 11-1/09від 09.09.2024 станом на дату формування відповіді на цей запит»
У відповідь на вищезазначений запит КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради було надано лист-відповідь №1380 від 12.02.2025, в якому розпорядник інформації відмовив в наданні запитуваної інформації, обґрунтовуючи, що на тепер заклад набув статус критично важливого підприємства та ця обставина є підставою для віднесення запитуваної інформації до інформації з обмеженим доступом.
Відповідно частини 1 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація.
Частиною другою статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Отже, обмеження доступу до інформації можливе лише за умови доведення всіх трьох складових п. 1-3 ч. 2 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації»).
Відповідачем не доведено наявність хоча б однієї з цих умов. Посилання на статус об'єкта критичної інфраструктури не є достатнім аргументом для обмеження доступу.
Крім того, Тендерну документацію замовника закупівлі UA-2023-12-04- 018289-a публічно оприлюднені на сайті Prozorro.
Відповідно до п. 4.3 Тендерної документації місцем виконання робіт є 69600, Запорізька область, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10. Відповідно до Додатку 5 до Тендерної документації - Відомість обсягів робіт Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя наведено перелік всіх необхідних робіт, в тому числі інформації щодо назв необхідних матеріалів, інформацію щодо фундаменту, підпірних стін, перегородок, тощо.
Отже, така інформація є загальнодоступною, так кожен може отримати до неї доступ шляхом завантаження відповідного документу під назвою “Тендера документація.docx» за посиланням на закупівлю https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-12-04-018289-a.
Оскільки повна і детальна інформація “місцезнаходження об'єкту критичної інфраструктури» та всі необхідні роботи в межах здійснення Реконструкції будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя є загальнодоступною та була самостійно опублікована КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Тендерної документації, обмеження доступу до запитуваної інформації не має.
Відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону України “Про публічні закупівлі», ця інформація є вільно доступною та безоплатною.
Також, акти здачі-приймання виконаних робіт (форма № КБ-2в) та довідки про вартість виконаних робіт (форма № КБ-3) містять дані про бюджетні зобов'язання та використання бюджетних коштів, що, згідно з ч. 5 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації», не може бути обмежено.
В даному випадку, відповідачем не доведено дотримання ним вимог частини 2 статті 6 Закону України №2939-VI.
За викладених обставин, суд вважає надану відповідачем відповідь на інформаційний запит такою, що суперечить вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки публічна інформація не є обмеженою.
При цьому, розпорядник інформації повинен керуватися принципом добросовісності і розсудливості та не застосовувати формалістичний підхід до вирішення питання, а максимально сприяти (на вимогу) запитувачу, наскільки це практично можливо, у доступі до публічної інформації, гарантованої статтею 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Аналогічний правовий висновок викладений Верховним Судом у постанові від 16 березня 2023 року в справі №380/15492/21.
Відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
За викладених обставин, суд вважає надані відповідачем відповіді на інформаційні запити такими, що суперечить вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки публічна інформація не є обмеженою, а розгляд такого запиту формальним та таким, що порушує право позивача на отримання публічної інформації.
З урахуванням того, що підставою для звернення позивача до суду є відмова у наданні інформації на запит, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в цій частині шляхом визнання протиправною відмову Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради у наданні інформації, запитуваної в інформаційному запиті Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» № 2334/24 від 25.10.2024.
У постановах від 11 лютого 2020 року у справі № 0940/2394/18, від 04 вересня 2021 року у справі № 320/5007/20, від 14 вересня 2021 року у справі № 320/5007/20 Верховний Суд вказав, що у разі, якщо суб'єкт владних повноважень використав надане йому законом право на прийняття певного рішення за наслідками звернення особи, але останнє визнане судом протиправним з огляду на його невідповідність чинному законодавству, при цьому суб'єкт звернення дотримав усіх визначених законом умов, то суд вправі зобов'язати суб'єкта владних повноважень прийняти певне рішення.
Станом на момент подання вказаного позову, що підтверджується матеріалами справи, відповідачем було двічі протиправно обмежено доступ до інформації, що запитувалась позивачем.
Відтак відмова у наданні інформації є протиправною, а доступ до запитуваної інформації має бути забезпечено шляхом саме зобов'язання розпорядника інформації надати її за запитом в межах та у строки, що передбачені чинним законодавством.
Отже, ефективним способом захисту порушеного права Громадської організації “Платформа Громадський контроль» є зобов'язання Комунального некомерційного підприємства “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради надати інформацію запитувану в інформаційних запиті Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» № 179/25 від 28.01.2025.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Питання щодо розподілу судових витрат врегульовані ст.139 КАС України.
Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як свідчать матеріали справи, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2422,40 грн., а тому вказана сума підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача.
Керуючись ст.ст.243-245, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Громадської організації «Платформа Громадський контроль» до Комунального некомерційного підприємства “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Комунального некомерційного підприємства “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради у наданні інформації, запитуваної в інформаційному запиті Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» № 179/25 від 28.01.2025.
Зобов'язати Комунальне некомерційне підприємство “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради надати інформацію, запитувану в інформаційному запиті Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» № 179/25 від 28.01.2025, а саме:
"копії всіх Актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в за ідентифікатором UA-2023-12-04-018289-а закупівлі відповідно до договору від 28 грудня 2023 року №205-12 ТБ/23, який укладено між Комунальним некомерційним підприємством "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради та ТОВ Гарант-Строй 2007 (ЄДРПОУ 35596261) по об'єкту «Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя»., підписаних після акту №11 -1/09 від 09.09.2024 станом на дату формування відповіді на цей запит.
копії всіх Довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 за ідентифікатором UA-2023-12-04-018289-а закупівлі відповідно до договору від 28 грудня 2023 року №205-12 ТБ/23, який укладено між Комунальним некомерційним підприємством "Запорізька обласна клінічна лікарня" Запорізької обласної ради та ТОВ Гарант-Строй 2007 (ЄДРПОУ 35596261) по об'єкту «Реконструкція будівлі та приміщень поліклініки КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР по Оріхівському шосе, 10 м. Запоріжжя»., підписаних після акту №11 -1/09 від 09.09.2024 станом на дату формування відповіді на цей запит."
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Комунального некомерційного підприємства “Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради на користь Громадської організації «Платформа Громадський контроль» судовий збір у розмірі 2422,40 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Єфанова