Справа № 592/5669/25
Провадження № 3/592/1297/25
06 травня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Корольова Галина Юріївна, за участю секретаря судового засідання Літовченко Л.А., прокурора Ткаченка К., розглянувши у відкритому судовому засіданні об'єднану справу про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в сумській області щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Суми, громадянки України, працюючої головним бухгалтером - начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
Головний бухгалтер - начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а подала вказану декларацію 04.02.2024 року, чим скоїла адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Також, головний бухгалтер - начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а подала вказану декларацію 04.02.2024 року, чим скоїла адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, головний бухгалтер - начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (після звільнення), чим скоїла адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата несвоєчасного подання декларації 27.03.2024 року.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 вину визнала, не оспорювала фактичні обставини події.
Прокурор Ткаченко К. у судовому засіданні обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя дійшла такого висновку.
Відповідно до преамбули до Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, пп. "а", "в"-"ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Частиною 2 ст. 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у п. 1, пп. "а", "в"-"ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні).
В абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону вказано, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. "а", "в"-"ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення).
12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану», яким установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024.
Таким чином, ОСОБА_1 повинна була подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, при звільненні та після звільнення за 2022 рік не пізніше 31.01.2024.
Згідно з публічною частиною інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала декларацію за 2021 рік та при звільненні 04.02.2024, а декларацію після звільнення - 27.03.2024, тобто з порушенням передбаченого законодавством строку.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Обставин, що обтяжують або пом'якшують вину особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.
Згідно з приписами ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи обставини адміністративного правопорушення, дані про ОСОБА_1 , яка притягається до адміністративної відповідальності вперше, ступінь її вини, вважаю необхідним та достатнім для її виховання та запобігання вчиненню нею нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП належить стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
Керуючись ст.33, 36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 280, 283,294 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Г.Ю. Корольова