справа № 691/544/25
провадження №3/691/255/25
06 травня 2025 рокуСуддя Городищенського районного суду Черкаської області Подорога Л. В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , згідно протоколу - не працюючого,
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Городищенського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 027916 від 18.04.2025, у період часу з 27.01.2020 по 31.01.2025, не сплачує аліменти на утримання доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_3 , що призвело до виникнення заборгованості в сумі 158069 грн. 75 коп., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим порушив ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами, ст. 251 КУпАП.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Верховний Суд в постанові від 27.06.2019 року зазначив, що висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
Разом із тим, до протоколу про адміністративне правопорушення долучено копії квитанцій низької якості, які є нечитабельними.
Тому вважаю, що справу слід повернути для належного дооформлення.
Керуючись ст. 278, 283 КУпАП,
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 - повернути до Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л. В. Подорога