Справа № 939/710/25
Іменем України
06 травня 2025 рокуселище Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області в селищі Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Шевченка, 3 справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в с. Чайки Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає по АДРЕСА_1 ,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 10 березня 2025 року, об 11-й годині 30 хвилин, в селищі Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Центральній, 343 ОСОБА_1 не виконав законну вимогу працівника Національної поліції України старшого лейтенанта поліції Коломійця В.В. № 26 від 06 березня 2025 року, а саме не облаштував місце виконання робіт відповідно до діючої тимчасової схеми організації дорожнього руху, чим порушив п. 1.5 Правил дорожнього руху.
На розгляд справи ОСОБА_1 не з'явився повторно, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
При розгляді справи були досліджені такі докази.
Відповідно до копії вимоги (припису) № 26 від 06 березня 2025 року, вимога (припис) була адресована ОСОБА_1 і в цьому приписі було вказано на такі порушення: з метою безпеки дорожнього руху в м. Бородянці, вул. Центральна (по всій протяжності виконання робіт) облаштувати МВР пов'язаний з прокладанням комунікацій у відповідності тимчасових схем організації дорожнього руху (погоджених з уповноваженим підрозділом Національної поліції), також зазначено строк виконання - до 07 березня 2025 року до 09-ї години.
Згідно з актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10 березня 2025 року, в селищі Бородянці по вул. Центральній, 343 було проведено обстеження і під час обстеження встановлено, що МВР не відповідає тимчасовим схемам організації дорожнього руху; особою відповідальною на належне утримання зазначеної ділянки зазначено ОСОБА_1 .
За ст. 188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями статті 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 267552 від 10 березня 2025 року, в протоколі про адміністративне правопорушення, вимозі (приписі) № 26 від 06 березня 2025 року, в акті обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10 березня 2025 року не зазначено, яку посаду обіймає ОСОБА_1 , а також відсутні докази, що ОСОБА_1 є відповідальною особою за невиконання законного припису працівника Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суддя вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.188-28 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст. 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Геннадій СТАСЕНКО